Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Lehký únik moči diskrétně a bezpečně

Lehký únik moči diskrétně a bezpečně

Lehký únik moči je nejméně závažný stupeň inkontinence. Přesto se jedná o problém, který znepříjemňuje každodenní život. Lehký únik moči je charakteristický občasným únikem moči, a to tzv. po kapkách nebo maximálně 1-2x denně při vyšší fyzické námaze, kýchnutí, kašlání nebo v těhotenství. Objemově ho lze vyjádřit množstvím do 100 ml za 4 hodiny.

Co dělat?

Pokud máte lehký únik moči, měli byste nejdříve navštívit svého lékaře (např. obvodní lékař, urolog, gynekolog). Ten určí nejlepší způsob léčby a poradí vhodné cvičení i pomůcky. Samozřejmostí je dodržování základních pravidel zdravé výživy a aktivní způsob života.

Výběr správné pomůcky

Vybrat správnou pomůcku znamená především dbát na správný typ, velikost a způsob použití včetně včasné výměny. Při občasném (lehkém) úniku moči jsou ideální vložky MoliMed, a to jak pro ženy, tak pro muže. Jsou nenápadné, prodyšné a spolehlivě pohlcují zápach. Oproti běžným menstruačním vložkám mají až pětkrát vyšší savost. K dostání jsou ve všech velikostech (ta je dána savostí a délkou vložky), a to i v malém a praktickém balení po deseti kusech ve variantách MoliMed Ultra Micro a MoliMed Mini. Žádejte buď na předpis u lékaře, nebo volně v prodeji v lékárnách a v e-shopu (např. www.moliklub.cz).

vložky molimed

Pohybová léčba

Pohybová léčba (cvičení) je jednou z účinných metod v boji s lehkou inkontinencí. Jedná se o posilování svalů pánevního dna pomoci speciálních cviků. Provádění takových cviků má několik zásad. Tou nejdůležitější je, že by se mělo jednat o pravidelnou aktivitu, kterou byste měly vykonávat až 3x během dne. Časem se pro vás cvičení stane tak samozřejmé jako čištění zubů a výsledek se zaručeně dostaví. Podle průzkumu pomáhá více než 75 % žen. Pokud máte pocit, že cvičíte a změny stejně nepozorujete, nevzdávejte se. Výrazné zlepšení se projeví během dvou měsíců pravidelného posilování. Pokud se však úspěch nedostaví ani po dvou měsících, opět doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.

pohybová léčba

Diskrétní zdroj informací

Pro ty z vás, kteří o svých intimních problémech nechtějí hovořit, jsou určeny internetové stránky www.moliklub.cz. Naleznete zde řadu praktických rad, přehled vhodných pomůcek i doporučených cviků. Můžete zde také diskutovat s odborníky, soutěžit o zajímavé ceny, nebo získat vzorky pomůcek úplně zdarma.

Komerční článek


7.6.2010   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 30   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Lehký únik moči diskrétně a bezpečně

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
Denissak
Denissak - 24.1.2021 22:33

Sárka: Když máš spolehlivou vložku tak na to ani nemusíš myslet. Já chodím normálně sportovat a už to ani nevnímám. Kup si vložky Bella control nebo Seni lady ty jsou velké jako klasická vložka, ale mnohem víc savé a taky jsou fakt pohodlné.

 
Sárka
Sárka - 22.1.2021 16:27

A co mladý, aktivní lidi? Jak s tím fungujete?

 
Kamcata
Kamcata - 21.1.2021 17:56

Od Seni taky kupujeme pleny a další hygienické pomůcky pro babičku, tady http://care4you.cz/ mají vše, co potřebujeme a hlavně kvalitní.

 
hvezdicam
hvezdicam - 25.7.2020 12:21

Nakupujeme u nich pravidelně. Od 1000kč nákupu mají dopravu zdarma.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 24.7.2020 18:57

Máte s nimi taky zkušenost? Taky u nich nakupujete?

 
hvezdicam
hvezdicam - 22.7.2020 18:23

Máme v péči babičku, která má silnou inkontinenci, takže je potřeba pečovat i o pokožku. Tuto vyzkoušíme.

 
jandulka
jandulka - 19.7.2020 13:11

Na jejich stránkách , mě zaujala i péče o pokožku Seni Care.

 
Andriik
Andriik - 16.7.2020 11:47

 Inkontinenční pomůcky nakupuji na http://care4you.cz/. Konkrétně značku Seni.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 8.12.2019 18:18

Ne ne to jsem nešla, předepsala mi inkontinenční pomůcku diveen, díky které už se mi to nestává, koupila jsem si ji s receptem s doplatkem 80 korun u dr maxe, je k tomu i aplikátor, díky kterému je velice jednoduché si ji zavést.

 
Lulakova
Lulakova - 5.12.2019 15:48

Jak Vám pomohla jestli se mohu zeptat? šla jste na nějaký zákrok?

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 3.12.2019 22:03

Stává se Vám to pravidelně? nemusíte se stydět s tímto problémem vyrazit k doktorce, já jsem to tak udělala, a doktorka mi pomohla.

 
Lulakova
Lulakova - 2.12.2019 14:44

Dokážete mi prosím některá z vlastních zkušeností poradit, jak řešit nechtěný únik moči? moc se mi s tím k doktorce nechce...

 
Domilady
Domilady - 28.12.2014 21:35

Já měla s inkontinencí problémy po operaci dělohy v srpnu. Doktorka mne na to předem upozornila, takže jsem vyfasovala v lékárně balík plen, od doktorky xerox Kegelových cviků a ještě doporučení na tabletky Incovenal s CEL komplexem. Můžu jen říct, že to zabralo a nějak mne to i víc baví při sexusmajlik - 43

 
volavka1960
volavka1960 - 23.11.2014 18:12

Teď jsem viděla reklamu na Ive inkontinstop a zaujala mne. Najela jsem si na internet a četla co vlastně obsahuje a jestli je vhodný i pro mne (50 letá žena před přechodem), jaké s tímto produktem máte zkušenosti?

 
Jarka29
Jarka29 - 14.7.2013 11:27

Zdravím. Únik moče mě také trápil, po porodu. Bylo to dost nepříjemné a věděla jsem, že s tím musím začít něco dělat. Pro začátek jsem to řešila vložkami a pak jsem tedy zabrouzdala po internetu a našla jsem kegelovy cviky, které jsem začla cvičit. K tomu jsem vyzkoušela ještě dýňové tablety, které přispívají k posilování svalů močového měchýře. Tyto dvě věci mi na to opravdu zabraly a já mám od té doby klídek ;).

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.