Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo jsme a odkud přicházíme? - 4.část – Velký koktejl národů.

Kdo jsme a odkud přicházíme? - 4.část – Velký koktejl národů.

Kdo jsme a odkud přicházíme? V civilizovaném světě neexistuje (snad krom Basků, Tuaregů a Sanů) žádný „čistokrevný" národ. Všichni jsme kříženci, obyvatelé Evropy zejména. Na genomu nás, obyvatel střední Evropy se podílely tato plemena, kmeny a národy:

  • Asi od 35 000 let př.n.l. se Kromaňonci, kteří přišli přes Gibraltar a přes Evropu, rozšířili až za Jenisej. Občas se mísili i s neandrtálci. Neandrtálce má zřejmě mezi předky ten, kdo má krevní skupinu 0. Kromaňonce má mezi předky každý s Rh-.
  • Asi před 20 000 lety přišli z centrální Asie podél ledovců lovci sobů a koní – Magdalenci. Přes ně jsme příbuzní se všemi mongoloidy, včetně Indiánů. Ti došli až do Anglie a k Pyrenejím.
  • Kolem roku 7 000 př.n.l. k nám dunajskou cestou začali pronikat semitští zemědělci. Ovšem ne všichni neolitičtí zemědělci byli semité – zemědělství se mezi starousedlíky šířilo jako požár.
  • Kolem r. 2 000 př.n.l. sem vpadli první indoevropští jezdci, tzv. andronovská kultura (známé hroby skrčenců), která se smísením se starousedlíky stala předky únětické kultury zvoncových pohárů (a tím zřejmě i Achájů), Protokeltů, kultury ctitelů Apollona (Skandinávie, Dánsko, Rujana a polské Pobaltí – /A/Pollonia – odtud možná přišli zlatovlasí, modroocí Dórové na Peloponés), Iónů v Řecku a Tróji, Thráků, Italiků, Chetitů a Mitánců (jejichž podíl krve koloval i v žilách Ramessovské dynastie) a Protogermánů.
  • Na sklonku doby bronzové přišli další Indoevropané – lid mohylový. U nás smísením s usedlíky vznikla nejprve halštadtská, později i laténská kultura doby železné. Přes ně jsme příbuzní se Skythy, Jazygy, Sarmaty, Alany, Anty, Parthy, Šaky a s Árji, vynálezci sanskrtu.
  • Od let kolem 300 př.n.l. do přibližně 300 n.l. zde dočasně pobývaly germánské kmeny: Kvádové, Svébové, Markomani, Herulové, Silesané, Skirové, Langobardi a Durynkové, na severním Slovensku Ostrogóti. I jejich geny zde zůstaly.
  • Po r. 300 n.l. se začali trousit první slovanští osadníci: Harváti, Srbové a další menší kmeny a to Moravskou branou, Kladským výběžkem, Labskou branou a z Podunají po Zlaté stezce.
  • Kolem r. 450 n.l. sem vpadli Hunové (pozn.: Attila je indoevropské jméno, znamená Tatíček). S ním do Evropy přišli i spojenci Hunů z válek s Čínou, obávaní válečníci v čínských letopisech nazývaní Č´chi, historický obrazskutečným jménem Čechi/Češi: http://milasko.blog.cz/0802/hunove-siung-nu-3-cast-boje-s-cinou. (+ Historický Atlas. Kdo umí čínsky, může studovat čínské letopisy z doby konce dynastie Čchin a začátku dynastie Chan). S Atillou přišli i další Slované, ti, kteří s ním dobývali Byzanc.
  • Ze Západní i Východní říše Římské tudy putovali židovští a arabští obchodníci a taky tu nějaké ty geny zanechali. Současně se sem po diaspoře ze západní Evropy šířili sefardští Židé. Po Mohanu a Dunaji sem pronikali merovejští Frankové, později znovu za Karla Velikého – hlavně na Jižní Moravu.
  • Avaři tu zanechali nějaké ty turkitské geny.
  • Potom Jižní Moravu ovládli na čas ugrofinští Maďaři.
  • Boleslav Chrabrý nám věnoval něco polských genů.
  • Už brzy po začátku vlády Přemyslovců (a s jejich souhlasem) se v pohraničí (Sudetech) usazovali němečtí kolonisté. Rovněž česká šlechta se mísila s cizí, zejména německou.
  • Po pádu Byzance se i turecké geny šířily Evropou, severní cestou přes Polsko, později i tatarské.
  • Zikmund, liška zrzavá, k nám přivedl další Turkity - polovecké Kumány z Krymu.
  • Matyáš Korvín opět Uhry a také turkitské Pečeněhy z ukrajinských Divokých polí. A stále přicházeli další Němci.
  • Během třicetileté války se zde udatně rozmnožovali Švédové.
  • Po jejím skončení začal příliv aškenázských Židů, hlavně přes Polsko.
  • Nesmíme zapomenout ani na Napoleonovy vojáky a také na kozáky.
  • A také na asïjské a africké studenty v éře socialismu.
  • Voko bere: Dnes se sem hrnou všichni!

Inu, už Švejk říkal, že je to dobré proti degeneraci!

Gargamel

Kdo jsme a odkud přicházíme?:


22.7.2011   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo jsme a odkud přicházíme? - 4.část – Velký koktejl národů.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 22.7.2011 20:36

Vikina: Carodejnice jsem taky, ale asi spis germanska. No a ted jeste navic do toho maglajzu primichavame geny ze zamori, ale vlastne taky asi evropskeho puvodu smajlik - 68

 
Gargamel
Gargamel - 22.7.2011 18:36

Vikina: Pozor, pozor, opatrně! Ještě nebyl zrušen zákon z první republiky zakazující používání šlechtických titulů!smajlik - 76 Ovšem čarodějnice jsou dnes legální a berou 5OOKč/hod. minimálně, od cizinců 1OO euro.smajlik - 64
Mimochodem, Keltka jsi jen většinově, další kusy genofondu máš od Germánů, Slovanů, Řeků, Uhrů, Charvátů a Francouzů.

 
Vikina
Vikina - 22.7.2011 10:28

Já jsem Keltka a čarodějnice, šmrncnutá feudálem smajlik - 34

 
štoudev
štoudev - 22.7.2011 9:23

Jé, tak podle vlasů budu Dórkasmajlik - 97, a to jsem si myslela, že jsem musela být neandrtálec, kterému v žilách koluje indoevropská krev.smajlik - 68

 
Almega
Almega - 22.7.2011 9:03

No,jsme pěkná sebranka!!

 
Nika1
Nika1 - 22.7.2011 7:40

Jsem tedy Neandrtálec a ségra Neandrtálec s Kromaňoncem podle krevní skupiny.smajlik - 34

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77050.
    Archiv anket.