Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

dětské táboryRádi byste poslali svého potomka na tábor, ale máte strach, aby vše v pořádku zvládl? Není třeba se obávat, budete-li se držet několika málo pravidel. Hranice, kdy je nejvhodnější poslat dítě na tábor poprvé je velmi individuální a spíše, než věkem je určena samostatností a samozřejmě i typem a zaměřením tábora. 

Aby byl pobyt pro dítě pohodový a bez většího stresu, je potřeba, aby zvládalo základní sebeobsluhu - chození na WC, oblékání, jídlo. Mělo by se také alespoň základně orientovat ve svých věcech, mít nějakou zkušenost s odloučením od rodičů. např. hlídáním u příbuzných apod. a být schopné fungovat v kolektivu a plnit základní pokyny vychovatele (pokud chodí do školky/školy, neměl by to být problém). V prvních dnech se malému táborníkovi pravděpodobně bude stýskat, což je normální a v pořádku. Po několika málo dnech se naprostá většina dětí nechá strhnout táborovým shonem, zvykne si a snáší odloučení často lépe, než rodiče :o).

Agentura Haul má zkušenosti s poměrně širokým věkovým spektrem dětí na dětských táborech

Agentura HAUL, pořádající dětské tábory již 22 let, má zkušenost s poměrně širokým věkovým spektrem dětí. Nejmladším táborníkům bývá kolem pěti let, nejmladší účastnici byly pouhé čtyři a tábor zvládla v pohodě a s úsměvem, což je sice spíše výjimka, ale dokazuje, jak je tato problematika individuální. Pokud máte pocit, že Váš potomek ještě potřebuje na podobné akce dozrát, je lepší nějaký rok počkat, než ho vystavit tlaku, na který není připravený a způsobit mu stresující zážitek a spojení tábor = něco nepříjemného. Na druhou stranu, pokud dítě zvládá vše výše jmenované, není třeba se strachovat. 

dětské táboryDěti od cca 5 - 7 let obecně většinou sami přirozeně touží po kontaktu s vrstevníky, jsou hravé, soutěživé a rádi své schopnosti poměřují s ostatními. Dětské tábory také dětem umožňují objevovat pod odborným vedením např. nové druhy sportů a různých poznávacích aktivit, bývají studnicemi písniček, her, obzvláště městským dětem pak dávají příležitost sblížit se s přírodou, pomáhají jim s rozvojem samostatnosti, osvojením si určitých společenských pravidel, rozvíjejí sociální cítění a dávají možnost nalezení spousty nových kamarádů.  Je samozřejmě potřeba dítě předem trochu připravit, neposílat ho proti jeho vůli, ale vysvětlit mu, co všechno tábor nabízí a na co se může těšit. Po překonání prvotních obav se na letní tábory děti obvykle těší a pokud si z něj odvezou pozitivní zážitky nemohou se dočkat dalšího. Tak směle do toho, není čeho se bát :o).

Komerční článek


17.4.2014   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 20   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdy poslat dítě poprvé na letní tábor?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
pavlinka14
pavlinka14 - 27.12.2022 18:10

S dětmi je potřeba, hlavně v dnešní době počítačů a všech možných moderních technologií, trávit spoustu času! Sportovat, vzdělávat, poznávat společně krásy přírody, apod. O to se s manželem snažíme už od jejich narození, aby věděli, že existují i alternativy k zábavě na telefonu. Pod vánočním stromečkem letos nalezli kvalitní outdoorové vybavení z obchodu https://armik.cz/ a měli obrovskou radost :-)

 
pajulka
pajulka - 26.6.2016 23:32

monika45: ahoj, určitě budou spokojeni, já mám super zkušenosti, mužu doporučit www.sport-kids.cz

 
monika45
monika45 - 26.6.2016 23:30

monika45: ahoj, určitě budou spokojeni, já mám super zkušenosti, mužu doporučit www.sport-kids.cz

 
monika45
monika45 - 22.6.2016 23:47

vzhledem k tomu, že jsem letos nedostala tolik dovolené kolik bych si přála, rozhodla jsem se děti poslat na týdne na příměstský tábor :) pokud se jim bude líbit, tak příští rok vyzkoušíme asi i klasicky tabor :) musime začít pekne postupne :)

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 26.4.2014 19:53

odpověď na otázku,
dítě poslat na tádor, pokud je aspoň trochu samostatné, nikdy by tan nwmělo odjíždět s pocitem, že to je za ,,trest´´ - neni jiná možnost se o něj postarat.
Bodré je když má kamaráda.

Pořádala jsem letní tábory pro děti, moc nme to bavylo.

 
Draco
Draco - 22.4.2014 8:03

Byla jsem donucena 2x k dvoutýdenním táborům a souhlasím, že je to záležitost čistě individuální. Já to tam ze srdce nenáviděla a v životě bych nenutila dítě, aby tam jelo když nechce. smajlik - 36 Mnohem lepší bylo strávit třeba celé dva měsíce u babičky na chalupě, to ybly prázdniny jak se patří a ne organizované volno.smajlik - 62

 
Moirain
Moirain - 18.4.2014 11:23

Jezdila jsem od 7 let a nadšeně a na tábor jsem se pokaždé moc těšila, poprvé jsem už od března řešila, že musím mít spacák, stan (ten nebyl potřeba :)), a co všechno. (a to byly tenkrát tábory na dva, možná tři týdny, to už si nepamatuju)
Jezdila jsem na tábory, co to šlo, vždycky byla skvělá celotáborová hra. Jediné, co jsem neměla ráda byly ranní rozcvičky.

 
Pentlička
Pentlička - 18.4.2014 8:51

Já jsem byla na táboře jen jednou, v 10ti letech a mám z toho trauma ještě dnes - brrrr! Moje dcera jela poprvé ve 13ti na turistický tábor, kde si dělali vše sami, včetně stavění podsad pod stany, kuchyně, sprchy a latríny a byla nadšená, pak byla ještě 3x, naposled už jako vedoucí a pak přesedlala na koňksé tábory, kde dělala vedoucí. Syn byl dvakrát, jednou s dcerou na tom turistickém - byl tam naprosto nešťastný a zuřil, že jsme pro něj okamžitě nepřijeli a podruhé jsme zkusili klasický tábor s chatičkami, jídelnou, rybníkem a výukou florbalu. To už bylo prý mírně lepší, ale stejně se mu tam nelíbilo. Už jsme ho pak na žádný tábor neposlali. Je holt individualista jako já a společné akce nenávidí.
Každé dítě je jiné a je potřeba svoje dítě dobře znát. Co je pro někoho úžasný pozitivní zážitek, pro jiného může být smrtelné trauma.

 
Almega
Almega - 17.4.2014 16:00

sharon: Týjo,to je vzpomínka...Jak se ona dostala k tomu,dělat vedoucí ???

 
sharon
sharon - 17.4.2014 13:44

dcera jezdila hned po první třídě a následně každý rok a pokaždé jinde, každý rok když lezla z autobusu tak hlásila ...tohle byl můj nejlepší táborsmajlik - 68
za to syn byl jednou a víc jet nechtěl....já byla taky jen jednou a za oddílovou vedoucí jsem měla Haničku Maciuchovou.....smajlik - 100

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2014 13:28

Haninka: ty se máš, to já plánuju většinou malování apod. Nemáme moc místa, tak se hodí, že můžeme malý pokoj použít jako odkladiště. Ale samozřejmě zbyde čas i na relax, akorát to vždycky hrozně rychle utečesmajlik - 68

 
Haninka
Haninka - 17.4.2014 13:06

Jarča*: viď smajlik - 64 dva měsíce předem mám naplánovaný každý den, kdy s kým a kam půjdu nebo kdo přijede k nám. Hlavně si užívám to, že nevařím, protože Matěj teď - s prominutím - žere jak ruskej zájezd smajlik - 76

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2014 11:45

Jo a já pamatuju klasické tábory od ROH, kam jsme museli jezdit každý rok, protože naši neměli kam s námi. Sice byly za pár korun, ale neměla jsem je moc ráda. Byl tam režim skoro jako ve škole a úplně nejvíc jsem nesnášela táborovou olympiádu, kdy jsme museli povinně plnit disciplíny z lehké atletiky - to nikdy nebyla moje silná stránkasmajlik - 68 Dnešní tábory jsou o něčem jiném. I když ono vždycky záleží nejvíc na vedoucích, ať je to v kterékoli době.

 
Jarča*
Jarča* - 17.4.2014 11:33

Dcera byla poprvé na skautském táboře po 2.třídě. Nezapomenu, jak jsme tam na návštěvní den přijeli, a ona měla záchvat pláče, když jsme měli odjet. Jinak předtím byla v pohodě, všechno nám ukazovala,ale ten náš odjezd nemohla unést. Nejvíc mě štval manžel,když jí pořád utěšoval, a čím víc jí utěšoval, tím to bylo horší. I když ani mně se lehce neodjíždělo. Ale potom dalších 14 dní už skoro ani neměla čas nám napsat. A vzhledem k tomu, že letos už na ten samý tábor jede poosmé, asi to tam tak zlé není. Jsem ráda, že jsem tenkrát nedala na manžela, který by jí býval hned nejraději odvezl.
Haninka: taky se vždycky těšímsmajlik - 16

 
dadka
dadka - 17.4.2014 10:42

Poprvé jsem byla na táboře o prázdninách mezi první a druhou třídou. Byla jsem hubené dítě a maminka myslela, že tam trochu přiberu. Naopak jsem ještě zhubla, protože mně bylo hrozně smutno. a trpěla jsem nechutenstvím.
Naše holky do tábora nejezdily, nechtěly a my jsme je nenutili. Starší dcera je dodnes na nás hodně fixovaná a já jsem si dovedla představit, jak jí bude smutno. I z chmelu, když měli den volna, tak se rozjela domů.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-20
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76665.
    Archiv anket.