Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Pracovní možnost v cizině. Stěhování celé rodiny. Máme to risknout?

Pracovní možnost v cizině. Stěhování celé rodiny. Máme to risknout?

Je mi osmatřicet let, manželovi o čtyři více. Máme dvě děti – dvanáctiletou dceru a devítiletého syna. Bydlíme v domku, na který jsme si vzali hypotéku a náš rozpočet je docela napjatý. V našem kraji není moc pracovních příležitostí, já pracuju na poště a manžel v jedné stavební firmě. Je šikovný, velmi pečlivý, všestranný, pracovitý. Bohužel, je závislý na sjednaných zakázkách a jeho příjem je jako na houpačce.

Teď přišel můj bratr s nabídkou, respektive s možností, aby šel manžel pracovat do Anglie. Brácha tam už je několik let a dost si to pochvaluje. Prý by byla možnost, aby můj muž získat práci tam, rovněž ve stavební firmě, ovšem za naprosto rozdílných finančních podmínek. Když nám to bratr vylíčil, hodně jsme se „nalomili“. Co nás však odrazuje je buď rozdělení rodiny nebo stěhování nás všech.

Vždycky jsem si myslela, že odstěhovat se za lepší prací se vždycky vyplatí, ale teď stojím před takovým rozhodnutím a zjišťuji, že to vůbec není jednoduché. Oba s manželem jsme hodně rodinně zaměření, představa, že by manžel odjel sám a nás tady nechal, se nelíbí ani jemu, ani mně. Jenže stěhovat se všichni, taky nevíme.

Děti tady chodí do školy, mají tu své zázemí, kamarády. Určitě by jim ale školní výuka v Anglii prospěla, naučily by se jazyk, což se nikdy neztratí. Mám ale obavu, jak by to přesazení psychicky zvládly. Druhým problémem je dům. Hypotéku by s manželovým novým příjmem nebyl problém platit, ale co s domem? Nechat ho tady ladem, opuštěný? Pronajmout ho? To by asi byla varianta, ale neumím si představit že nemám kontrolu, jak se nájemníci o dům starají, abychom pak po nich nepřebírali nějakou vybydlenou ruinu. Navíc ten pronájem by i tak byl dost komplikovaný. Práce tady není, ani lidi tu nemají moc peněz, možná bychom ani nájemníky nesehnali. Dům prodávat se nám nechce už vůbec, je to naše jistota.

Dalším velmi důležitým aspektem jsou oboje naše rodiče. Sice se s nimi nevídáme moc často, jedni od nás bydlí sto kilometrů, druzí ještě víc, ale přesto je to pořád v pohodě. Z Anglie by se ty kontakty omezily opravdu velmi výrazně. Oboje prarodiče jsou navíc na svá vnoučata velmi fixovaní. Hlavně naši by to nesli dost těžko, už jim do Anglie odjel syn (můj brácha) s rodinou a teď bych jim zmizela i já s dětmi. Určitě by se velmi trápili.

Ta možnost polepšit si a poznat kus světa nás velmi láká. Brácha tam už je zavedený, zajistil by nám byt, prý by se nějaká práce našla určitě i pro mne. Jazykově na tom nejsme úplně špatně, i když zpočátku by to asi jednoduché nebylo. Rozhodnout bychom se měli co nejdříve a jsme jak na houpačce.

Když si představíte sebe v naší situaci, co byste dělaly, jak byste se rozhodly? Poslaly byste manžela samotného a zůstaly tady s dětmi samy, nebo byste se přestěhovaly s ním? My teda i kdybychom se tam stěhovali, tak ne všichni naráz, nejdřív by si tam manžel musel vybudovat a upevnit pozici, abychom šli do jistoty. Ale stejně si to neumím představit.

Simona


8.8.2014   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 42   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pracovní možnost v cizině. Stěhování celé rodiny. Máme to risknout?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
janabratanova
janabratanova - 26.11.2019 14:38

smajlik - 76 prosím vás, když už jsme u toho stěhování, myslíte že tohle - http://stehovani-profigroup.cz/jak-naplnit-krabice - je efektivní? Stěhujeme se za pár měsíců a já mam takových starostí...a nestěhoval jste někdo s touto firmou?

 
Moniska
Moniska - 24.8.2016 16:58

My jsme taky jednu dobu uvažovali o přestěhování do zahraničí (na netu je dost možností najít informace, mrkni třeba sem http://stehovani-zahranici.cz/tag/londyn/ ) ale nakonec jsme zůstali hezky v ČR sice menší peníze, ale spolu tam kde to známe:) ale pokud nejsem ve stejné situaci, tak těžko posuzovat co je nejlepší na vašem místě a jak bychom tohle řešili my..

 
MischieffMaiden
MischieffMaiden - 1.11.2015 19:15

Co to je za blbosti? A proč to komentuje někdo, kdo ví prd? Třeba sharon? Jako vážně? Víte o tom, že na Václaváku stojí minerálka 70 Kč? Tak co to je za pitomý argument, že v Londýně stojí čaj 2 libry? Vůbec to tu nefunguje tak, jak píšete, ty vaše hororové scénáře. Zajímalo by mne, kdo z vás s tím má nějakou zkušenost.

 
cawan
cawan - 8.10.2015 9:51

Záleží na situaci, pokud nejste v ČR šťastná, tak se raději uskromnit v cizině a neutrácet, třeba do začátku koupit nábytek levně http://e-levnynabytek.cz/

 
Aluse
Aluse - 16.8.2014 21:35

Z článku nevyplývá, na jak dlouho byste se do Anglie stěhovali - 5 let/10let/na pořád? Rozhodnutí vám nezávidím, sama nevím, jak bych se zachovala já. Pokud bych byla s manželem sama, tak bych asi neváhala, ale s dětmi je to jiné. Hlavní věc - jak jste na tom s angličtinou? Počítejte s tím, že se tam s vámi nikdo mazat nebude (vlastní zkušenost) a budete se muset domluvit nejen v práci, ale i na úřadech, u lékaře, děti ve škole, atd. Píšeš, že děti by se naučily anglicky, což by jim prospělo, ale zvládnou děti studovat školu v cizím jazyce? Číst texty a rozumět jim, ale také se látku věcně naučit? Oni na ně učitelé nebudou čekat, až se doučí angličtinu natolik, aby stačily ve výuce ostatním dětem. Navíc je to "přesazení" nejen do jiného prostředí, ale taky do jiné kultury, což někdy hodně špatně zvládají i dospělí, natož děti v předpubertálním věku.

 
Linda
Linda - 14.8.2014 8:38

Netusim kde tvuj svagr bydli, ALE predpokladam (neznam presnou statistiku, pouze soude podle ostatnich zapadnich zemi) ze tak kazdy treti domorodec je bez prace, a to i lide s praxi+ zkusenostmi + vzdelanim a 100%anglictinou a vy prijedete a dostanete praci oba dva - promin ale na to mam pouze jednu odpoved smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34.
Ano platy budou vyssi oproti cesku ,ale to co si vydelate vy dva a nebo jenom manzel coby cizinci, vy nemate narok na podporu, zdravotni peci, socialni pomoc ala prispevek na bydleni/ skolne apod vam staci na solidni zivoreni.
Kdyz to shrnu pokud tam SILENE moc to chcete zkusit (ano proc ne) tak manzel sam a uvidi kolik vydela versus nejaka budoucnost v prac. pomeru versus naklady na zivot pro 4 lidi. Nakonec polaci pracuji po cele evrope stylem ,ze makaji pondeli- ctvrtek s prescasy, bydli po ubytovnach a nebo v jednopokojovem byte 4 chlapy, ve ctvrtek vecer nasednou 4-5 osob do jednoho auta a jedou domu na vikend (stridaji se v rizeni), v nedeli v noci zpatky. A jejich rodiny zijou v Polsku financne zajistene. A nebo jsou levne letenky mimo hlavni casy.
A pronajmout barak proc ne, vzdyt vzdycky muzete dat do najemni smlouvy podminky v jakem stavu barak vam najemnici vrateji a pozadovat nejakou sumu na deponovani pro pripadne nasledne opravy - na zapade je to zhruba 3x mesicniho najmu. Predpokladam ze kdyz nechcete barak prodat budete se z anglie nekdy v budoucnu vracet. Pokud tam chcete na rok, dva ,tri at jede manzel sam a vydelava, pokud tam chcete bydlet zbytek prac. zivota a vratit se domu na duchod tak jedte vsichni, ale pocitejte s tim ,ze i kdyz svagr pomuze ,tak minimalne prvni rok na tom budete hur nez ted. A NIKDY nebudete mit zadnou jistotu - cizinec je ten posledni co neco dostane a prvni koho pri propousteni vyrazi. Navic pokud nemas nejake solidni vzdelani a prelozene a orazitkovane vysvedceni tak stejne budes zbytek zivota makat jako pomocna sila a nebo zpatky do skoly i pro tebe. .... nezrazuji vas, ale ber to jako zivotni zkusenost od cloveka c ozije 21 let v Dansku a dceru ma rok v Mnichove.

 
sharon
sharon - 11.8.2014 16:23

Renee: však kolik VIP se vrátilo......proč tam nezůstala třeba Přenosilka ?.......
všude je chleba o dnou kůrkách , někde menší platy , jinde dražší bydlení a služby , jinde levnější potraviny.......ale dělat se musí všude zadramo člověku nikdo nic nedá a kdo není líný , je šikovný tak se uživí docela dobře i tady.....už i za komančů jsem měla párkrát dvě práce , bohužel dnes se těžko shání i ta jedna.....ale taky bych řekla že jsme čím dál náročnější......smajlik - 26

 
Renee
Renee - 10.8.2014 17:06

tornado-lou: Ano, myslím, že to je ještě minulým režimem, že si spousta lidí pořád myslí, že na západ od nás je to o tolik lepší a že i oni by se tam měli o moc líp. Jenže teď 25 let po revoluci už se ty rozdíly dost setřely..... Je pravda, že platy máme ve srovnání se západem pořád o dost nižší, jenomže aby se tam člověk slušně uchytil, musí být ve svém oboru opravdu machr a k tomu umět jazyk na vynikající úrovni. Běžný člověk s běžným vzděláním a obyčejným zaměstnáním na nějaké průměrné pozici tam sežene pozici spíš podprůměrnou, pokud vůbec nějakou, v dnešní době nezaměstnanosti smajlik - 66
Moje kamarádka si tím prošla, tady se jí sesypal život, manžel se s ní rozvedl, z práce ji vyhodili, tak si řekla, že zkusí štěstí v Mnichově, když umí německy stejně jako česky. Přes nějaké známé si tam sehnala pronájem a odstěhovala se tam. Práci hledala několik měsíců, nakonec nastoupila jako sekretářka do velké firmy. Pořád si stěžovala, že s ní šéf jedná jak s někým méněcenným, dělá si z ní služku a tak podobně, až ji propustili. Další práci nesehnala, tak si ze zbylých úspor zaplatila rekvalifikační kurz a pak někam nastoupila jako účetní. Brala tam tak málo, že jí to stačilo tak akorát na placení nájmu a živila se suchými rohlíky. S nostalgií vzpomínala na to, jak se měla tady v ČR. Před měsícem se sem vrátila a začíná znovu od začátku zase tady.

 
tornado-lou
tornado-lou - 9.8.2014 20:52

nevim, jestli je to pozustatek komunismu v nás, nebo čim to je, ale ono opravdu na zapad od nas neni všechno jen ruzove. on zivot je vicemene všude stejnej. jen tam je to daleko odtud.

 
rychenza
rychenza - 9.8.2014 20:42

Vevera: s manzelem i detmi.
Ale to je ruzne, nekdo si holt neumi predstavit ze by se prestehoval byt jen o ulici, nekdo ma jinou povahu.
Kdyby byla ta moznost, jela bych znovu.

 
YXH
YXH - 9.8.2014 19:35

rozara: Oni si lidi casto mysli ze za hranicemi je vsechno lepsi a jednodussi... Neuvedomujou si, ze delat se musi vsude a ze nikde neni nic zadarmo. Byt sama nebo jenom s manzelem a na par mesicu ci let to zkusit je jine, nez premistit celou rodinu. smajlik - 26 Kdyz ma aspon jeden zajistenou praci v oboru a podnik mu zaplati prestehovani a plati ubytovani coby specialistovi, je to snazsi, ale zacit od piky ve veku kdy se clovek chce pomalu usadit a myslet na vic volneho casu neni jednoduche. Odesli jsme mladsi nez pisatelka, nestezuju si, zpatky bych nesla ani zanic, jenom jezdime ob rok na dovolenou, mame se dobre, ale zacatky byly dost krute.

 
rozara
rozara - 9.8.2014 18:13

Znám případ z nedávné doby, kdy tady romská rodina vše prodala a odjela do Anglie,vše tam pro ně prý bylo zajištěno, dokonce říkali, kde přesně budou pracovat, část rodiny tam bydlí a pracuje. A nějak se to nepovedlo. Mě to jejich nadšení udivovalo, lidi v důchodovém věku. Už jsou zpátky s ještě holejší prdelí než s kterou odjeli.

 
orinka
orinka - 9.8.2014 15:04

Verera: však já to taky nemyslím smrtelně vážněsmajlik - 68já, na jejím místě, bych do Anglie vyslala manžela. Aby to tam vyzkoušel, pokud by se dalo, připravil by podmínky k příjezdu celé rodiny. To znamená dětem vylítal školu, nachystal bydlení, prozkoumal okolí kde jsou jaké obchody, služby, doktor, jakou má bydliště pověst - bezpečnost - a pokud by bylo vše OK a vyplatilo se i finančně, pak by mohla rodina přijet. Jenže taky nevím, jak současně opatřit ten dům. Možná do něj nastěhovat někoho z širší rodiny, pořád lepší, než jít do rizika s neznámými bordeláři, kteří navíc třeba ani nezaplatí - pokud bude nejhůř.smajlik - 55

 
Verera
Verera - 9.8.2014 15:01

Divila jsem se teď v létě, proč je v Anglii tolik lidí s vypadanými zuby a stavem chrupu, který se u nás vidí leda u bezdomovců. Za kompletní protézu prý po našem známém, který je v důchodu, chtěli 36 tisíc liber a pojištění měl jen pokud pracoval (detaily jsem tedy nezkoumala).

No tak už se nedivím. Oficiální průměrný plat je tam teď prý kolem 1200 liber měsíčně. Dost zásadní nepoměr k cenám zubařského ošetření ve srovnání s námi.

 
Verera
Verera - 9.8.2014 14:57

orinka: Jo, jenže Romové taky táboří v parku a žádají o azyl, to asi Simona nemá na mysli.

rychenza: Byla jsi tam s celou rodinou? To je totiž zásadní rozdíl. Nemít práci a být sama, klidně jedu kamkoli a beru to jako zajímavou zkušenost i kdyby to nedopadlo. Ale s dětmi už člověk musí jednat úplně jinak, zajistit spoustu věcí, které by sám nemusel a taky náklady jsou podstatně vyšší.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77050.
    Archiv anket.