Reklama: Moderní tapety na zeď a povlečeníModerní vliesové tapety IMPOL TRADE 

Kde jsme ve výchově udělali chybu? Syn se chová jako nesnesitelný despota.

Kde jsme ve výchově udělali chybu? Syn se chová jako nesnesitelný despota.

Hodně nás s mužem trápí náš starší syn. Je už dávno dospělý, má svou rodinu, přesto jsme z toho, jak se chová, rozčarovaní a často dumáme nad tím, kde jsme udělali chybu. Ale ať přemýšlíme, jak chceme, na nic přijít nemůžeme...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Říká se, že stáří je daň za dlouhý život. A my právě chceme, aby naši pejskové žili dlouho a spokojeně.Následující řádky se budou proto věnovat právě tomu, jak udržet naše psí mazlíčky šťastné i ve stáří.

Proces stárnutí

Stárnutí probíhá u každého psa trochu jinak. Velmi záleží na genetických dispozicích konkrétního plemene. Menší plemena se většinou dožívají průměrně vyššího věku, než je tomu u velkých plemen. Nezanedbatelný vliv na délku a kvalitu psího života však má i životospráva psa.Pokud psovi dopřejemedostatek pravidelných pohybových aktivit a krmíme hokvalitními granulemi pro psy(či jiným druhem vyváženého psího krmiva), zvyšujeme šanci, že pejsek zůstane zdravý i ve vysokém věku.

Stárnutí se u psů projevuje podobně jako u ostatních suchozemských savců. Metabolismus psího seniora už funguje méně efektivně - veškeré rány se hojí pomaleji, degradují klouby, nastupují problémy se srdcem a dýcháním, pes hůře slyší a vidí, ledviny pomalu ztrácejí svou účinnost, mohu se častěji objevovat záněty… atd.

Krmivo a potravinové doplňky

pesVe stáří se mění metabolické potřeby psího těla.Tělo potřebuje méně energetickou stravu s dostatečným obsahem bílkovin a zdraví prospěšných minerálů a vitamínů. Strava pro psa seniora by měla být i lehce stravitelná, protože ve stáří je již psí zažívací ústrojí citlivější některé složky stravy. Bylo by tedy dobře, kdyby krmná směs obsahovala i doplňky na podporu trávení. Do krmiva přidávejte ivýživu pro klouby.

Pokud preferujete krmení granulovanou stravou, tak je to snadné –dobří výrobci psích krmiv nabízejí i granule, které splňují výživové požadavky psích seniorů. NapříkladgranuleBrit Care Senior (jehněčí s rýží)jsoudostatečně kvalitním krmivempro většinu starých psů.U psů s kloubními problémy a u plemen s dispozicemi k nemocem kloubů se však i tak doporučuje doplňovat krmnou dávku granulí o chondroprotektiva.

Zdravotní prevence

Svého stárnoucího psa častěji kontrolujte, jestli neuvidíte nějaký zdravotní problém.Má smysl i občas prohmatat tělo, zda neucítíte nějaký novotvar. Kontrolujte psům i tlamy, zda se jim netvoří příliš zubního kamene a jestli tam nemají nějaký zánět. Pokud budete mít dojem, že váš pes v poslední době pije více než obvykle, navštivte bezodkladně veterináře – může to být příznak celé řady chorob, kterými staří psi trpívají. K veterináři však choďte pravidelně - na preventivní prohlídky.

Starší psy už nijak nepřetěžujte. A agilnější jedince se začínajícími pohybovými problémy naopak trochu kroťte. Pes není schopen plánování, aby si například uvědomil, že z dlouhé hry ho budou později bolet klouby. A přejděte na systém kratších, ale častějších procházek.

Komerční článek


9.2.2016   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Haninka
Haninka - 11.3.2016 8:12

Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:17 - fenu možná, ale co budeš dělat s psím klukem?

 
Milda3
Milda3 - 15.2.2016 17:22

Gigolo4you.cz: asi bys to potřeboval ty,jak vidět tak ti leze semeno na hlavusmajlik - 105

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:17

Kdo viii treba to poradny sukec vyresiii

 
Linda
Linda - 15.2.2016 15:20

Gigolo4you.cz: hmm a to jako pomuze starnoucimu psu na nohy????? smajlik - 27

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 13:14

Zkus gigolo4you.cz a tvoje vagina bude jako strikajici niagara

 
YXH
YXH - 12.2.2016 16:51

Arna: jo mne to taky tak pripada smajlik - 66

 
Arna
Arna - 12.2.2016 7:59

Betty: Taky mi tento článek připadá nějaký divný. Kdo má svého psa rád a stará se, ten takové téměř nic neříkající rady zná. Ten, kdo na svého psa kašle, tomu je to jedno.
Připadá mi to jako by někdo zkušené mámě od 3 dětí říkal, že musí dbát aby dítě nebylo opruzené smajlik - 68

 
Betty
Betty - 11.2.2016 10:22

Myslím, že tenhle článek jste si mohli nechat od cesty. Nevím, proč se pořád propagují granule, je prokázáno a staletími prověřeno, že není pro psa lepší strava, než kus čerstvého masa. A kloubní výživa? Úplně na nic, radši psovi uvařím nožičky. Je to jeden velký byznys a doplácejí na to naši psi zdravím.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 63456.
Archiv anket.