Domácí pizza

Domácí pizza

Vyzkoušejte skvělý recept na domácí pizzu…

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak vybrat vhodnou sedací soupravu?

Jak vybrat vhodnou sedací soupravu?

Obývací pokoj je místností, kde se schází celá rodina – ať už u společenské hry nebo při sledování dobrého filmu. A zároveň je to často jediný pokoj, který vidí návštěva. Přesně to jsou důvody, proč bychom se při zařizování obýváku měli opravdu snažit.

Jedním ze základních prvků každého obývacího pokoje je nepochybně sedací souprava. Jak vybrat tu nejvhodnější? Nejdříve začněte přemýšlet nad její velikostí. Ta by měla odpovídat velikosti místnosti a zároveň i svému účelu. Uvědomte si proto, kolik lidí na ní bude obvykle sedět a kam ji postavíte.

Luxus na rohové sedačce

Pokud si chcete dopřát opravdu velké pohodlí a zároveň (nenápadně) ohromit návštěvu, vsaďte na výběr luxusní rohové sedací soupravy. Počítejte ale s tím, že takový nábytek se hodí pouze do velkých místností. Jinak by taková sedačka působila jako pěst na oko a zabírala by zbytečně moc místa.

V případě, že naopak bojujete s nedostatkem místa, bude pro vás vhodné pořízení sedací soupravy s velkým úložným prostorem. Tam můžete umístit třeba ložní prádlo, sezonní oblečení a spoustu dalších věcí. Nebudete muset řešit, kam je uložíte, ani nebudou nikde překážet.

Dřevěné, dřevotřískové i kovové konstrukce

sedaci souprCo se týče konstrukce, nejčastěji se vyrábějí ze dřeva, dřevotřísky nebo kovu. Je však důležité, aby tato kostra sedačky byla pevná a odolná – musí vydržet každodenní používání. Sedačky, které mají dřevěné či dřevotřískové konstrukce, bývají obvykle levnější, zároveň ale nemusí být tak spolehlivé a elegantní jako sedačky s kovovou konstrukcí. Od materiálu konstrukce se odvíjí i to, jak je sedačka těžká, ale také to, zda bude v budoucnu nepříjemně vrzat.

Důležité je se při výběru sedačky zaměřit i na její potah – ostatně je to jediná část, která je vidět hned na první pohled. Pokud počítáte s tím, že vám sedačka vydrží pěkných pár let, nevybírejte poslední výkřiky módy – mají totiž sklon rychle zastarat. Mnohem lepší je osvědčená klasika.

Potahy se dělí do dvou základních kategorií – existují čalouněné a kožené. První jmenovaná skupina je levnější a zároveň i pestřejší. Na druhou stranu ale může rychle vyjít z módy. Oproti tomu kožené potahy jsou sice dražší, ale jsou kvalitnější, snadněji je vyčistíte a jsou oblíbené už desítky let.

Rozkládací sedačka je ideální pro návštěvy

Máte často návštěvy? A nemáte pro ně připravený speciální pokoj? Není na tom nic neobvyklého, klasické byty na to obvykle nejsou dost velké. Pokud se u vás návštěva třeba po skleničce dobrého vína zdrží přes noc, můžete ji bez problémů ubytovat i v malém bytě – k tomu jsou vhodné prostorné rozkládací sedací soupravy.

Na rozkládací sedačce sice není možné spát každý den, ale pro občasné přespání jsou ideální. Využít je můžete i jako provizorní řešení, když se stěhujete nebo nově zařizujete svůj domov.

Komerční článek


10.3.2016   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vybrat vhodnou sedací soupravu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Vvendulak
Vvendulak - 24.5.2016 6:05

Jéé já se přepsala strakos.eu

 
Vvendulak
Vvendulak - 24.5.2016 5:59

Super je, že když objednáš cokoli a jakkoli velké, tak na strakos.cz máš dopravu jen 250 Kč.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 19.5.2016 22:21

Vypadá docela prakticky ta židle, že nemusím kupovat pořád novou.

 
Vvendulak
Vvendulak - 12.5.2016 23:21

Myslíš tu rostouc https://www.strakos.eu/detska-rostouci-zidle-kt201í? Syn ji má a je s ní spokojený, opravdu s ním "roste" už 4 roky co začal chodit do školy :) :)

 
patrikak
patrikak - 2.5.2016 14:48

Koukala jsem se na nej- doufám, že to je ten strakos.eu...?zalíbila se mi tam polohovací židlička...máte ji nekdo doma?

 
Vvendulak
Vvendulak - 2.5.2016 0:12

Internetový obchod, kde nakupuji nábytek do našeho domu :)

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 30.4.2016 22:00

U jakého strakose?

 
Vvendulak
Vvendulak - 25.4.2016 20:44

To nevím, ale líbila se nám na první pohled. Dokonce nás i ujistili u strakose, že je z kvalitní pěnovky a nezklamali. Opravdu drží tvar krásně, není prosezená.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 20.4.2016 16:03

To máte jakou? U nás teda po 6 letech nevypadala jako nová po tolika letech. Už na ní šlo poznat prosezení.

 
Vvendulak
Vvendulak - 16.4.2016 11:07

Já jsem kupovala sedací soupravu u strakos.eu. Máme ji skoro 6 let a pořád vypadá jako nová.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích