Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

budapešťCestování nebylo nikdy tak snadné jako v současnosti. Dostupné ubytování, levné lety a výhodné jízdní spoje, co víc si cestovatel může přát? V dnešním článku vám poradíme tři zajímavé tipy na poznávací výlety po Evropě, které jsou v tomto období nadmíru oblíbené.

 

Jarní Budapešť

Budapešť je často přezdívána perlou Dunaje, a to zcela právem, neboť toto maďarské město vás zajisté ohromí svojí architekturou a památkami. Navštívit zde můžete Gellértův vršek s pevností Citadela, dále také Budínský hrad a Matyášův chrám. Jednou z nejznámějších budov je ve městě také „Országház“ neboli „Státní dům“, který je sídlem maďarského parlamentu a dominuje celému nábřeží Dunaje.

 

Romantická Verona

veronaVerona je světoznámé město proslulé zejména milostným příběhem o Romeovi a Julii, který je dodnes předlohou pro mnohá divadelní představení o nesmrtelné lásce. Kromě slavného „Juliina domu“ se však návštěvníci Verony mohou pokochat i mohutným amfiteátrem, který je třetím největším na světě a každoročně se zde konají operní představení. Dále vás zajisté okouzlí bazilika San Zeno Maggiore, jež byla roku 983 vysvěcena svatým Vojtěchem a dodnes jsou v ní zachovány původní fresky a četná zdobení.

benátky

Věčné Benátky

Stejně tak jako výše uvedená Verona, jsou i Benátky místem všech zamilovaných. Z nejdůležitějších a nejkrásnějších památek je zde nutné navštívit především Baziliku svatého Marka stojící na Náměstí svatého Marka, dále zdobený most Ponte di Rialto a mohutný Dóžecí palác, jež byl po staletí sídlem vládců Benátek.

 

Tip na závěr

Pokud cestujete po Evropě, nezapomeňte si s sebou přibalit i vhodné cestovní pojištění. V rámci Evropské Unie nám sice platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, avšak ten je přijímán pouze ve vybraných veřejných zařízeních a vztahuje se pouze na zdravotní péči, nikoli však na ztrátu zavazadel, zpožděný let či například nechtěné způsobení škody třetí osobě.

Komerční článek


12.4.2019   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - 3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 25.3.2023 9:25

My jsme se s manželem také rozhodli po letech vyrazit na opravdovou dovolenou. Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli poznávat přírodu v Itálii a bylo to asi to nejlepší rozhodnutí v našem životě. Kromě toho jsem investovala na internetových stránkách https://www.naturehikecz.cz/ do nového vybavení na letní dovolenou a pořídila jsem vodotěsné batohy, takže jsme se nemuseli bát vydat ani do velmi náročného terénu.

 
Hancule
Hancule - 23.8.2022 23:27

Dobrý den, to já bych se jednou chtěla hrozně moc vydat do Rumunska. Slyšela jsem, že je tam naprosto nádherná příroda. Jinak města jsou prý těm naši českým dost podobná. Chtěla bych po Rumunsku jít nějakou delší tůru pěšky. To zatím s přítelem podstupujeme jen po Čr. Už ale máme nakoupené kvalitní vybavení odsud: https://armik.cz/, tak se možná za pár let konečně odhodláme vyrazit někam do zahraničí.

 
Hancule
Hancule - 15.2.2021 16:24

Moc zajímavý článek, ale já preferuji výlety po Čechách. Teď je to dokonce o dost jednodušší, než řešit nějaké Covid testy do zahraničí. V létě jsem s manželem navštívili super Treehouse: https://www.treehousejested.cz. Byla to super dovolená. Všem, kteří chtějí zažít něco nového a nebaví je bydlení v hotelu vřele doporučuji!smajlik - 100

 
YXH
YXH - 27.4.2019 15:21

denkas: Ono je vsude hezky jen se clovek musi umet divat.

 
denkas
denkas - 25.4.2019 11:39

Však i u nás je krásně. smajlik - 26
obrázek - zm_22.4.2019_14_vcelka.jpg
obrázek - zm_24.4.2019__11_tresen(1).JPG

 
sharon
sharon - 23.4.2019 21:32

YXH: smajlik - 75

 
YXH
YXH - 23.4.2019 16:18

sharon: Jo jo ja se pridam smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 19.4.2019 21:42

přátelé v redakci....zaplatte a já jedu....smajlik - 68smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.