Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jaké jsou klady a zápory nákupu na splátky?

Jaké jsou klady a zápory nákupu na splátky?

klady a záporyNákup na splátky je lákavou možností, jak obstarat potřebnou věc ihned, i když nemáte dostatek financí. Často se ale jedná o velmi nevýhodnou cestu, která vám může způsobit i problémy. Jaká jsou pozitiva a negativa nákupu na splátky, na co dát pozor a jsou nějaké alternativy?

Obchody se snaží svým zákazníkům cestu za výrobkem co nejvíce zkrátit. Ať už se jedná o rozšiřující se možnosti plateb nebo způsobů doručení a vyzvednutí, nakupování je čím dál tím snadnější – a to i když nemáte peníze. Zároveň ale také stoupá riziko zvyku na neustálou dostupnost zboží, nezvládnutí těchto možností a začarovaný kruh splátek a dluhů.

 

Výhody splátek

Pokud jste v náročné finanční situaci a máte náhlé a nezbytné výdaje, vždy je potřeba zvážit, jaká půjčka je pro vaši situaci vhodná. Hlavními faktory je při výběru především výše a účel peněz, na který je potřebujete. Nejpřístupnější je v mnoha případech právě nákup na splátky.Jeho výhodou je, že nemusíte předkládat nejrůznější potvrzení – postačí vám minimální věk 18 let, trvalý pobyt v České republice a pravidelný příjem, ať už se je to plat, mateřská nebo důchod.

Na splátky nakoupíte téměř cokoli, podmínkou je, že nákup musí být v hodnotě vyšší než 3000 korun. Maximální výši ceny si obchody ve spolupráci s bankou domlouvají individuálně. Někde tak nakoupíte bez limitu, jinde nesmíte překročit určitou hranici.

 

Nevýhody splátek

Hlavním rizikem při nákupu na splátky jsou úroky a nečitelné podmínky. Konečná cena se s úroky a tzv. RPSN, tedy roční procentní sazbou nákladů za poskytnutý úvěr, může vyšplhat na mnohem vyšší cenu. Zároveň ale není dobré se ohlížet pouze na výši úvěru. Je důležité si pečlivě projít smlouvu, protože ta mnohdy může obsahovat podmínky, které vám mohou splácení znepříjemnit, a zaměřit se také například na podmínky předčasného splacení. Nákup spotřebitelského zboží na splátky se obecně nevyplácí pro zboží, jehož cenu budete splácet dlouho. Sjednávejte jej tedy jen pokud je to nezbytně nutné a s co nejkratší dobou splácení.

 

Nakupte nyní, zaplaťte později. Bez úroků

Kvůli časté nečitelnosti a rizikovosti nákupů na splátky začínají e-shopy zákazníkům nabízet také tzv. odloženou platbu. Ta umožňuje zákazníkovi nakoupit zboží ihned, ale zaplatit až za 14 dní. Získá tak čas, aniž by za produkt zaplatil cokoli navíc, a služba ho předem upozorní na blížící se dobu splatnosti.

Nákup s odloženou platbou je jednodušší, protože probíhá v rámci běžného rozhraní internetového obchodu prakticky bez dalších kroků navíc – výjimkou je pouze krátké SMS ověření. Služba, kterou nabízí MALL Pay v rámci mnoha českých e-shopů, zákazníkovi umožňuje přehledně kontrolovat své nákupy a jejich splácení v MALL Pay zóně a využít i další doplňkové služby, zatím například prodlouženou záruku, ale chystá i vlastní finanční aplikaci nebo platební kartu.

Komerční článek


12.4.2019   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jaké jsou klady a zápory nákupu na splátky?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 17.3.2023 18:04

Nákupy na splátky mohou někdy velice pomoci. Jednou jsem si vzala na splátky lednici, na kterou mi v danou chvíli nezbývalo dostatek financí. Více, ale využívám na nákupy slevové kupóny z internetových stránek http://kuponozdroj.cz/, se kterými ušetřím nemalé finance. Nedávno jsem jeden použila při koupi nových knih do školy a ušetřila jsem hodně peněz.

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 24.8.2019 20:55

Myslím si, že pokud člověk danou věc opravdu potřebuje, je koupení na splátky docela akceptovatelné. Když navíc daná osoba využije srovnávače půjček https://www.bezvamoney.cz/ , určitě najde takovou nabídku, kteá bude mít výhodný úrok, a tak to nebude ani tak drahé.

 
sharon
sharon - 30.5.2019 15:41

Linda: řekla bych ti ale nechci být sprostá.....smajlik - 68

 
Linda
Linda - 30.4.2019 10:26

A dozvedeli jsme se CO noveho?????

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.