Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Na snowboard i lyže potřebujete kvalitní brýle. Víme, jak je vybrat

Na snowboard i lyže potřebujete kvalitní brýle. Víme, jak je vybrat

snowboardNedílnou součástí lyžařské a snowboardové výbavy jsou kvalitní brýle. Ty váš obličej ochrání před chladem, slunečními paprsky i nepříjemným větrem. Vyberte si pro vás ty nejvhodnější brýle. Podstatná je velikost rámečku, správné usazení i zabarvení čoček. V článku najdete tipy na to, jak vhodné brýle vybrat.

 

Jaký zvolit typ skla

U brýlí rozlišujeme skla cylindrická (cylindrical) a sférická (spherical). Cylindrická skla jsou zakřivena horizontálně a zůstanou vertikálně plochá. Díky nižším nákladům na výrobu představují perfektní poměr mezi cenou a kvalitou. Naopak sférická skla mají zakřivení v obou rovinách, svisle i vodorovně. Brýle tak mají vypouklý tvar, lepší periferní vidění a máte menší pravděpodobnost oslnění. S těmito brýlemi budete mít nezkreslený výhled na sjezdovku.

 

Jaké vybrat zabarvení a odstín?

Na výběr máte velké množství barevných čoček, které se podle značky odlišují. Barvy filtrují světlo jinak a různá skla se pro jezdce hodí za různých světelných podmínek. Množství světla, které čočky propustí se označuje jako VLT (Visible Light Transmission) a udává se v procentech mezi 0 % až 100 %.

Skla s vyšším procentem VLT nad 35 % jsou určena do snížené viditelnosti. V zataženém sněžení jsou ideální oranžová, žlutá, modrá, růžová či fialová skla. V této kategorii najdete stylové brýle ELECTRIC Kleveland Volcom Colab. Do jasného počasí se hodí brýle s VLT do 20 %. Perfektní model SMITH Squad propustí 13 % světla. Za proměnlivých podmínek jsou ideální čočky s VLT 20 % až 35 %. Právě takové modely bývají díky značné variabilitě nejoblíbenější. Podívejte se na skvělý model Everyday Green Mirror, který díky zrcadlovým světlům odráží větší množství světla. Brýle méně oslňují a nabízí zvýšenou vizuální čistotu za jasnějších podmínek.

 

Vyměnitelná skla a systémy uchycení

Skla nikdy nesedí do všech podmínek, co se propustnosti světla týče. Chcete si jízdu užít za každého počasí? Pořiďte si vyměnitelná skla. Do rámečku nasadíte takové sklo, které odpovídá aktuálnímu počasí. Skla vyměníte snadno, nemusíte se bát, že byste sklo nezvládli vyměnit. Každý výrobce nabízí své systémy výměny skel pomocí přicvaknutí do kolejnic. Některé druhy brýlí mají magnetické uchycení skel (například modely Mag od výrobce SMITH). Speciální extra skla do zhoršených světelných podmínek najdete u vyšších modelových řad brýlí SMITH. Jestli nechcete skla měnit, přesto byste si přáli, aby se přizpůsobily aktuálnímu počasí, pořiďte si fotochromická skla. Zabarvení se přizpůsobí měnícímu se světlu. Skla má například model ELECTRIC Kleveland+. 

snowboard

Brýle musí být kompatibilní s helmou

Každé kvalitní brýle mají ventilační systém. Čím je ventilace více, tím lépe. Nezapomeňte na to, že brýle musí k helmě dokonale pasovat. Když bude helma blokovat ventilační kanál na vrchní straně brýlí, nebude odvětrávání fungovat a brýle se při jízdě zamlží. Mezi brýlemi a helmou nesmí být naopak velká mezera. Pokud doma ještě žádné lyžařské ani snowboardové brýle nemáte, vyberte si z akčních setů brýle + helma.

Velikost a tvar rámečku

Klasicky velký rámeček vyhovuje většině mužům i ženám a můžeme říci, že brýle jsou perfektním unisexovým doplňkem. Když nebudeme uvažovat dětské brýle, mohou mít také rámečky pro dospělého upravenou velikost. Velikost rámečku a popruhu brýlí odpovídá velikosti hlavy. Jestliže vám sedí velká helma, budete volit z XL modelů brýlí. Na velkou hlavu se skvěle hodí model SMITH Squad nebo I/O Mag a naopak na malý obličej pasují brýle ELECTRIC EG 2.5. Při zkoušení se zaměřte na to, jak sedí polstrování kolem nosu a lící. Mezery, skrze které by pronikl sníh, nesmí být mezi tvářemi a pěnou. Brýle nesmí tlačit.

 

Jaké jsou další vlastnosti brýlí?

UV ochrana: Brýle ze Snowboardelu vás potěší stoprocentní UV ochranou.

Polarizovaná skla: Tato skla odráží světlo lépe než obyčejné zrcadlové čočky.

ChromaPop™: Značka SMITH používá u svých modelů unikátní patentovanou technologii, která v sobě filtruje dvě vlnové délky světla. Ty zapříčiní záměnu barev a jezdci nabídnou přirozenější pohled.

Anti-fog ochrana: Hydrofilní chemické ošetření zajistí nižší zamlžení skel.

OTG: Modely označeny jako Over the Glasses můžete nosit na dioptrické brýle.

Víte, jaké brýle budou pro vás ty nejlepší? Ty nejkvalitnější modely najdete v e-shopu Snowboardel.cz.

Komerční článek


9.1.2020   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Na snowboard i lyže potřebujete kvalitní brýle. Víme, jak je vybrat

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivanka082
Ivanka082 - 19.8.2020 16:05

Tak tento článek naprosto vystihuje to, co jsem právě chtěla napsat na váš web. O tom, že si na lyžování pořídíte kvalitní tepláky, zimní bundu a bezpečnou helmu snad ani není pochyb. V půjčovně si zarezervujete lyže a hůlky + boty, ale málo lidí už dává takový důraz i na ochranu očí - brýle. Já a synátor jezdíme na lyže často a brýle kupujeme výhradně na https://www.hotovebryle.cz/lyzarske-a-snowboardove-bryle/

 
koliaska105
koliaska105 - 25.2.2020 0:57

Lyžařské brýle mám sice starší, ale zatím pořád slouží dobře a jsou v dobrém stavu. Letos si je mám v plánu brát na lyže do Rakouska. Už se tam hrozně těším. Všechno už mám zajištěné, jediné, co chybí je cestovní pojištění. To ale nejspíš sjednám u https://www.ervpojistovna.cz/

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76867.
    Archiv anket.