Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak přestat myslet na problémy v práci?

Jak přestat myslet na problémy v práci?

přestat mysletZná to každý. Kadeřnice, zahradník, učitelka, obráběč strojů, obchodní zástupce nebo ředitel či majitel firmy. Někdy se nedaří. Někdy je to malichernost jako třeba špatně pochopený vzkaz, který asistentka odevzdá řediteli nebo se pekařce nepovede těsto na housky anebo vás kolegyně za něco pomlouvají v práci. To jsou opravdu malichernosti, kterými si kazíme den a druhý den je lépe. 

Jenže pak jsou tu mnohem zásadnější problémy, které díkybohu nemusí většina z nás řešit. Podnikatelé, kterých dnes ale není málo, mají zvýšenou zodpovědnost za vlastní obživu a třeba nejen za svou, ale i za obživu svých zaměstnanců. Firma se dostala do dluhů nebo neobratným manévrem upadá anebo se často stává, že rozhodnutím soudu společnost zaniká. Tyto a mnohem více variant má likvidace společnosti.

Jak ale musí podnikatel přemýšlet a jak musí jednat, aby se nezbláznil? K tomu je nutné naučit se sebereflexi. Umět si říct, co udělal špatně, znát vlastní morální hodnoty, dokázat zavřít za špatnými myšlenkami dveře, zhodnotit uplynulé události, více se upnout na nadcházející události a jít dál. Každý podnikatel by měl vědět, na čem mu opravdu záleží a jaké jsou jeho priority. Dobře zvládnutá sebereflexe vede také ke schopnosti lépe se rozhodovat – s čistou hlavou a hlavně bez emocí.

Emoce můžeme „rozpustit“ ve sportu. Sport je zatraceně důležitou součástí života odpovědného podnikatele. Při sportu vyplavujeme ven negativní emoce a primárně zapomeneme na problémy v práci. Pokud tedy nehrajeme šachy nebo petang. Poslední léta je zvláště jóga řešitelem přebujelého stresu. Protože když máme problémy v práci, odráží se to na životě s partnerem nebo rodinou. Zásadní ovšem je poslouchat své tělo a naučit se správnému dýchání, které můžete aplikovat i v běžném životě a pomůže vám uvolnit váš stres.

Jaký má tedy vliv jóga na psychiku?

1. Zklidní vaše tělo: Díky správně prováděným pozicím, se vaše tělo uvolní od tenze. Působí na Váš organismus a ten pak začne vylučovat hormony zodpovědné za uvolnění,

2. upokojí vaši mysl: Díky soustředění se v jednotlivých jógových pozicích najednou přestanete myslet na okolní svět a zabývat se všemi myšlenkami, které vás trápí,

3. správně si nastavíte vědomí: Díky józe si uvědomíte, že je možné si mysl nastavit na správné vnímání přítomného okamžiku,

4. dostanete ven své emoce: Pokud v sobě strach, zlost držíte, díky józe se těchto emocí můžete zbavit.

Dalším neméně důležitým pravidlem je dostatek pravidelného spánku. Regenerace našeho organismu probíhá při spánku, proto dlouhé ponocování a hledání řešení většinou k ničemu kloudnému nevede. Úsměv a dobrá nálada se musí učit stejně jako jóga, pozitivní naladění je důležité právě při zvládání problémů. A hlavně, nestrkat hlavu do písku jako pštros, nenasazovat si růžové brýle a nebát se proher.Cílem je vždy se z vlastních proher poučit, zakousnout se a začít od začátku.

Komerční článek


27.5.2020   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak přestat myslet na problémy v práci?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473345.
Archiv anket.