Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Cenový přehled: Kolik stojí rovnátka

Cenový přehled: Kolik stojí rovnátka

kolik stojí rovnátkaToužíte po neodolatelném úsměvu, ale máte strach, že na léčbu pomocí rovnátek nemáte dostatek financí? Tato obava je velmi častá a zná ji většina lidí, kteří o rovnátkách přemýšleli. Naštěstí existuje mnoho druhů rovnátek, ze kterých lze vybírat. V každém případě však jde o skvělou investici.

V první řadě je dobré zmínit, že odstranění vady chrupu za využití rovnátek určitě není levné. Ortodontická léčba je náročná i pro samotné lékaře. A to jak časově, tak i finančně, protože se s ní pojí použití speciálních zdravotnických materiálů.

 

Jak přispívá pojišťovna?

Samotná léčba je částečně hrazena zdravotními pojišťovnami. Většinu z celkové částky si však budete muset zaplatit sami, protože pojištění se neohlíží na použitý ortodontický materiál a hradí jen určité lékařské úkony v průběhu léčby (například nasazení rovnátek nebo pravidelné kontroly).

Na ceně snímacích rovnátek se pojišťovna podílí také jen částečně a například estetické snímací dlahy nebo fixní rovnátka umístěná na vnitřní straně zubů zdravotní pojišťovny nehradí dokonce vůbec.

Bohužel od roku 2021 se situace ještě zhoršila, jelikož dospělým jedincům pojišťovny přestaly na rovnátka přispívat úplně.

 

Jaká je tedy cena rovnátek?

Na tuto otázku neexistuje obecná odpověď, protože finální cena rovnátek a s tím spojené léčby se odvíjí od více podmínek. Jednou z nich je cenová politika lékaře, který vás bude ošetřovat. Stejně jako u jiných profesí jde o mix okolností typu praxe nebo lokalita.

Faktorem, který razantně ovlivňuje výslednou cenu, je samozřejmě druh použitých rovnátek. Klasická kovová rovnátka jsou logicky levnější než rovnátka keramická. A moderní neviditelná rovnátka jsou ještě nákladnější záležitostí.

Dále o ceně rozhoduje také závažnost vady chrupu, jíž se chcete zbavit. Složitější ortodontické případy vyžadují více specializovaných zákroků, které jsou zároveň náročnější, a tím pádem i dražší.

Přibližné ceny nejpoužívanějších druhů rovnátek:

· Základní kovová rovnátka – od 30 000 do 60 000 Kč.

· Základní estetická rovnátka – od 40 000 do 70 000 Kč.

· Samoligovací kovová rovnátka – od 40 000 do 70 000 Kč.

· Samoligovací keramická rovnátka – od 50 000 Kč do 90 000 Kč.

· Fóliová rovnátka Invisalign (alignery) – od 50 000 do 100 000 Kč.

· Vnitřní rovnátka (lingvální) – od 120 000 do 150 000 Kč.

Zásadní informací je, že výše uvedené ceny jsou za celkovou léčbou obou čelistí. Bohužel v českých ordinacích často dochází k nešvaru, kdy se pacientovi sdělí pouze cena za nasazení rovnátek, která je oproti ceně za kompletní léčbu násobně nižší. Z toho následně vyústí nepříjemné rozčarování, kdy je nutné platit při každé další návštěvě lékaře (v průměru 250 až 1000 korun). To výslednou cenu značně navýší, jelikož pravidelných kontrol během dvouleté léčby je přibližně 20.

Mnohdy se doplácí i za další úkony, proto si před zahájením léčby vyžádejte celkový cenový odhad. Věřte tomu, že opravdový profesionál vám tento odhad bude schopen sestavit s poměrně velkou přesností.

Vyplatí se to vůbec?

Promyšlená investice do vlastního zdraví se vyplatí vždy. Rozhodnutí pro léčbu rovnátky nahrává také fakt, že ceny za ortodontické služby jsou v České republice stále velmi příznivé a v porovnání s ostatními státy v Evropě patří k nejnižším.

Vaše první kroky by však měly vést k ortodontistovi, který vás vyšetří a poradí vám s výběrem těch správných rovnátek. Zároveň vám vypočte finální cenu za celou léčbu. Díky těmto informacím vám už nic nebude stát v cestě za dokonalým úsměvem.

Komerční článek


30.11.2021   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Cenový přehled: Kolik stojí rovnátka

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.