Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Hypotéka se zálohovým čerpáním

Hypotéka se zálohovým čerpáním

hypoteka_dozadu

Hypotéku se zálohovým čerpáním využijete, když stavíte nebo rekonstruujete svépomocí nebo si sami domlouváte řemeslníky. Peníze získáte na základě vašeho plánovaného rozpočtu. Bance nemusíte dokládat jednotlivé faktury, protože účel prokazujete až po provedení konkrétních prací.

Hypotéku se zálohovým čerpáním oceníte, pokud se chcete pustit do stavby či rekonstrukce na vlastní pěst, ať už budete stavět sami a kupovat si jenom materiál, nebo si budete sami objednávat jednotlivé řemeslníky. Banka vám pošle v předem domluvených platbách peníze například na nákup materiálu nebo dodavatelské služby.

 

Jak hypotéka se zálohovým čerpáním funguje 

Nejprve si musíte připravit detailní rozpočet, který slouží jako podklad pro vás i pro banku a ve kterém bude uvedeno, kolik peněz potřebujete půjčit a na jaký účel.

Následně si domluvíte schůzku s odhadcem vybrané banky a společně si tento rozpočet projdete. Odhadce je tu od toho, aby vám pomohl a zhodnotil, jestli je vámi vytvořený rozpočet realizovatelný. Tento krok je pro schválení hypotéky se zálohovým čerpáním zásadní. Banka vám totiž peníze bude vyplácet právě na základě rozpočtu ve stanovených termínech. Potom už obvykle žádné faktury ani smlouvy nevyžaduje. V tomto kroku zároveň požádáte o hypotéku, projdete schvalovacím procesem banky a můžete začít hypotéku čerpat.

Jakmile dokončíte stavbu či rekonstrukci a hypotéku vyčerpáte, setkáte se s odhadcem znovu. Ten ověří, že jste peníze utratili řádně a podle toho, jak jste si stanovili v rozpočtu. Na závěr vystaví protokol o stavu stavby. Ten poslouží bance jako doklad.

Hypotéku se zálohovým čerpáním je dobré probrat s bankovním poradcem, který vám poskytne informace podle vašich konkrétních potřeb.

 

Jak probíhá zálohové čerpání hypotéky 

Banka vám penízeposílá postupně podle toho, jak se předem dle svých potřeb domluvíte. Nejprve můžete například čerpat větší část a následně zbytek po menších částkách. Ale není problém ani čerpat finance z hypotéčního úvěru průběžně od začátku po menších částkách.

Obvykle před každým čerpáním smluvené částky je potřeba doložit protokol o stavu stavbyod vašeho odhadce se kterým se pravidelně setkáváte. Ten tak má neustále přehled o aktuálním vývoji hodnoty a průběhu stavby.

 

Můžete i kombinovat 

Hypotéku se zálohovým čerpáním lze nakombinovat i s klasickou hypotékou. V praxi to pak vypadá tak, že si například půjčíte 3 miliony korun na pořízení nemovitosti a dalších 800 000 Kč na rekonstrukci v podobě hypotéky se zálohovým čerpáním.

 

Komerční článek


10.1.2022   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hypotéka se zálohovým čerpáním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55106.
Archiv anket.