Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Tip k Vánocům – sběratelská alba na samolepky

Tip k Vánocům – sběratelská alba na samolepky

sběratelská-albaNevíte, co máte koupit dětem k Ježíšku? Každý rok očekáváme něco nového a ono to vždy přijde. Většinou spolu s novou knížkou, seriálem nebo filmem. Výrobci reagují rychle. A letos je to vhodný dárek jak pro kluky, tak pro holky. Že nevíte, o čem je řeč?

Díru na trhu dětských „potřeb“ našla společnost Panini. Začala vyrábět sběratelské samolepky, které jsou inspirované dětskými hrdiny a hlavně filmovými trháky, které po uvedení plní kina. K samolepkám samozřejmě patří i album na samolepky, které musí být se stejným designem, plné stránek s obrázky, zábavnými aktivitami a vloženým plakátem.

Kolem věku pěti, šesti let začínají děti sbírat. Sbírat cokoli – od malovaných kamínků (nadávný hit), přes plastové „blbinky“ z vejcí Kinder Surprice až po brčka od limonád z restaurací.

Sběratelská mánie je přejde většinou na druhém stupni základní školy, ale u někoho přetrvá jako již seriózní hobby. Samolepky jsou rozhodně lepší variantou než jakýkoli kaštan nebo kámen sebraný v trávě u chodníku… Kromě toho ze samolepek můžete udělat odměnu, za dobře odvedenou práci nebo úspěch ve škole, děti bude odměna motivovat a vám to nezruinuje peněženku. Balíček se třemi nebo pěti samolepkami stojí okolo dvaceti korun.

Zavzpomínáte na mládí, co jsme sbírali my? Tedy kromě toho, co se vývojem společnosti nemění, jako jsou právě přírodní materiály…? Za socialismu sbírali všichni. Nejen papír a železo, ale na školách jsme sbírali byliny, kaštany, žaludy nebo pomerančovou kůru... Sbírání nějakých „cool“ produktů nebylo jen tak. Do tehdejšího Československa se skrz zahraniční obchod dostalo pár „zápaďáckých“ produktů, většina do Tuzexu. K bonům se zase dostal málokdo. A o jaké sběratelské věci se jednalo? Dnes je to úsměvné, ale ten, kdo přišel s igelitkou s motivem západní značky nebo měl sbírku obalů od čokolád ze Západu či se šňůru komponentů pro výrobu závěsů neboli céček, byl král…

Tenkrát se módními stávaly nedostatkové produkty a obdiv k západnímu zboží. Sběratelství je touha po věcech, které nemáme a snažíme se je získat, ale i historický zájem vývoje daného produktu – třeba krabičky od zápalek. V dnešní době je to díky internetové síti a propojenosti lidí mnohem snazší.

Komerční článek


26.9.2022   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,4/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tip k Vánocům – sběratelská alba na samolepky

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Solakova
Solakova - 17.12.2022 17:18

Hodně jsem přemýšlela co koupit letos na Vánoce pro syna a vybrala jsem mu perfektní dárek. Vybrala jsem chytré hodinky s GPS https://www.smartomat.cz/detske/ On bude rád, že má chytré hodinky a já jsem ráda, že se můžu kdykoliv podívat, kde zrovna je.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.