Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Co vše musíte promyslet před svatbou?

Co vše musíte promyslet před svatbou?

promyslet před svatbouJste zasnoubení a začínáte plánovat svatbu? Máme pro vás seznam věcí, které je nezbytné důkladně promyslet. Plánování svatby je sice náročnou záležitostí, současně ale nejde o nic, co by se nedalo zvládnout.

 

Kdy objednat snubní prsteny?

Snubní prsteny jsou celoživotním symbolem vašeho svazku. Kdy ale dává smysl si je objednat? Mnoho párů tuto věc nechává na poslední chvíli. Problém je, že ani přes veškerou snahu není jisté, že vám prsteny dokonale padnou. V tom lepším případě – kdy jsou příliš velké – nenastane při svatbě zásadní problém. Prostě si necháte prsteny později zmenšit. Horší je situace, kdy jsou snubní prsteny příliš malé a nejdou navléct.

To sice nebrání uzavření svazku – jde pouze o zvyk, který není právně vyžadován – ale jde o velkou nepříjemnost a kaňku na celém svatebním dni. Proto byste měli snubní prsteny řešit alespoň tři měsíce před svatebním dnem. Díky tomu máte jistotu, že vše pohodlně stihnete a prsteny dokonale padnou.

 

Kolik hostů pozvete?

Velikost svatby dle počtu hostů je zcela zásadním parametrem. Velikost svatby následně určuje, v jakých prostorách se bude svatba odehrávat (musí disponovat potřebnou kapacitou), jaké množství občerstvení budete muset zajistit a kolik budete potřebovat personálu.

V neposlední řadě má velikost svatby zásadní vliv na rozpočet. Samozřejmě existují položky, které se s velikostí svatby nemění – například odměna fotografa, kosmetičky a kadeřnice, pořízení šatů nebo již zmíněné snubní prsteny. Mnoho dalších položek ale finančně „bobtná“ spolu s počtem hostů u obřadu a následné oslavě.

 

Kde se budete brát?

Místo obřadu je možná tím vůbec nejdůležitějším bodem. Pokud již předběžně víte, kde se svatba odehraje, máte na půl vyhráno. Odpadá vám totiž mnoho starostí hledáním vhodného místa. Nikdy nevybírejte danou lokalitu pouze přes internet, vždy byste měli místo navštívit a potkat se s majiteli či odpovědným personálem. Je důležité, abyste si vzájemně vyslechli své možnosti a představu a vyhodnotili, zda daná lokalita bude pro váš účel dávat smysl.

Pamatujte na to, žežádané lokality bývají plné i více než rok dopředu. Šest měsíců před svatbou je tedy skutečně hraničním termínem, kdy si dané místo rezervovat a určit termín svatby.

 

Kdo to všechno spočítá?

Peníze jsou vždy až na prvním místě a nejinak je tomu v případě svateb. Doporučujeme vám si předem stanovit jasný rozpočet, do kterého se budete muset vejít. Svatební rozpočet byste totiž bez jasného stropu mohli škálovat do astronomických výšin. Cenový strop vám ale pomůže udržet výdaje pod kontrolou a bude i motivací k učinění určitých kompromisů.

 

Foto: https://www.pexels.com/photo/cheerful-couple-with-notebook-moving-house-4246007/

Komerční článek


6.10.2022   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Co vše musíte promyslet před svatbou?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 22.7.2023 14:04

Před svatbou je spoustu věcí na zařizování, ale pro mě to bylo to nejhezčí období. Rozhodli jsme se pro svatbu na zahradě, na kterou jsme postavili party stany, aby byli hosté schovaní před případným deštěm. Ještě jsem koupila na internetových stránkách https://www.tentino.cz/skladaci-stul-imitace-ratanu-180x76-cm-puleny/ rozkládací zahradní stůl, na květinovou výzdobu a zákusky.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 1.5.2023 19:07

Byla jsem tady www.saty-svatebni.cz, paní byla moc milá a opravdu dobře mi poradila. Šaty v ceně půjčovného mi i upravila.

 
Luuk
Luuk - 23.4.2023 20:38

Lidunkaaa: V jakém salonu jsi si vybrala šaty? Budu chystat na podzim svatbu a ráda bych nějaké doporučení.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 19.4.2023 19:07

Je to pravda, my jsme jako první vyřešili místo, kde to bude a hned potom jsem vybírala svatební šaty. To zabere hodně času.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 8.1.2023 20:57

Ono se to nezdá, ale kolem svatby je fakt strašného zařizování. Já jsem si vždycky myslela, že si stačí jen vybrat svatební šaty, koupit snubní prsteny, domluvit oddávajícího a místo a je to. No a není. Je toho mnohem víc. Vybírat svatební šaty mě ale bavilo. Byla jsem v tomto salónu www.pujcovna-renata.cz/svatebni-saty/ a připadala jsem si tam jako v ráji :-) .

 
Hanča
Hanča - 2.12.2022 17:21

naši mladí mají prstýnky dřevěný a jejich svatba byla jeden velký mejdan, vše tak trochu naruby a ve filmových kostýmech, žádný obleky anačinčaný šaty, myslím, že budou mít na co vzpomínat

 
sharon
sharon - 31.10.2022 16:54

Mirka999: tady se na reklamy nehraje....smajlik - 105

 
Mirka999
Mirka999 - 31.10.2022 5:17

My jsme se bohužel zasekli ještě před tím, než jsme se k nějaké svatbě dostali. Muž mě chtěl sice požádat o ruku tajně, ale já to už tak nějak intuitivně vycítila. Nakonec jsme snubní prsteny vybírali částečně spolu, takže jsem ho mohla trochu nasměrovat. Pokud také hledáte, asi nejlepší výběr je podle mě tady: https://www.marre.cz/.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.