Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak chodit na vysokých podpatcích

Jak chodit na vysokých podpatcích

Vysoké podpatky prodlužují nohy, dodávají outfitu eleganci, své nositelce ženskost i sebevědomí a hlavně jsou sexy. Ovšem zatímco tajné super agentky z hollywoodských filmů na jehlách klidně dopadají zloduchy, my v nich máme leckdy problém překonat dlažbu z kočičích hlav, doběhnout tramvaj, nebo se na nich prostě běžně pohybovat. Lukina Větrovcová, regionální manažerka společnosti CCC Boty, připravila malý manuál, jak velké podpatky hravě zvládnout.

Než se zaměříte na samotné převýšení, soustřeďte se na výběr botky jako takové.

„Bota musí mít správnou šířku i výšku. Mělo by to být samozřejmostí u každé obuvi, kterou si kupujete, ale často si myslíme, že je nutné kráse něco obětovat. Nikoliv – střevíček vám musí padnout jako ulitý, u vysokých podpatků je to ještě mnohem důležitější než u plochých podrážek,“ varuje Lukina Větrovcová. Pokud jste v chození na vysoké noze začátečnicí, zvolte raději bytelnější typy, které pevně obepínají nohu materiálem, drží kotník na místě silnějšími pásky apod. Pantoflíčky nebo subtilnější sandálky si raději dopřejte až tehdy, kdy si budete naprosto jistá v kramflecích. Zkoušení bot si naplánujte na takovou dobu, kterou byste v nich obvykle trávila – v průběhu dne totiž noha botanatéká a je lepší s tím počítat už předem. V testovaných střevících se nebojte procházet sem a tam, přenášet váhu a bude-li to nutné, nechte si nákup rozležet v hlavě i nohách do druhého dne, kdy si boty opět vyzkoušíte.
Nemá valného smyslu se vyvyšovat postupně a zahajovat trénink s podpatky nižšími než pět centimetrů, protože v nich se pohybujete stejně jako bez nich. Začněte rovnou se zvýšením 6–10 cm, které vás naučí. První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a alespoň nové boty trochu rozchodíte. Nejlepší povrch na podpatkový dril je třeba linoleum, na které bota přilne, naopak nelze doporučit koberec nebo beton či sklo.

„Důležité je správné držení těla, vyrovnejte se v ramenou ’jako byste spolkla pravítko‘ a zasaďte lopatky dolů, odlehčíte tak pánev i nohy. Nekrčte kolena, ale snažte se napjatými lýtky spíš lehce pohupovat. Nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šla po rovné čáře, nemá cenu končetiny přehnaně křížit, jako to dělají herečky či modelky. Při chůzi propínejte prsty u nohou a váhu postupně přenášejte ze špiček na bříška chodidel a až teprve potom na paty,“ radí zástupkyně firmy CCC Boty a dodává: „Čím nižší podpatek jste si pořídila, tím více si můžete dovolit přenést část váhy vzadu na patu.“

Na chůzi v jiném sklonu ale můžete připravit i své svaly, chodidla a prsty. bota

„Ve volných chvílích propínejte lýtka, chodidla i špičky, kružte kotníky, cvičte také s prsty, střídavě je pokrčujte a natahujte nebo se je snažte roztáhnout co nejvíce od sebe. Posilujte i zádové svalstvo a občas si doslova a do písmene položte nohy na stůl či prostě nahoru – zkrátka je umístěte výše než zbytek těla,“ doporučuje Lukina Větrovcová.
Než vyrazíte do ulic, má pro vás regionální manažerka firmy CCC Boty ještě pár malých triků: „Zároveň s novými lodičkami si kupte také gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu, které vám chůzi značně zpříjemní. Před kovovými či plastovými patníčky na podpatku dávejte vždy přednost gumovým, které nepodkluzují. Pokud jimi vaše vytoužená bota nedisponuje, nechte si je v opravně obuvi vyměnit.“
A jak vyzrát na kluzké povrchy jako je třeba mramor nebo sklo? „Mezi tajné vychytávky patří potření podrážek a podpatku kalafunou, kterou seženete v drogerii. Nanáší se na žíně smyčců strunových nástrojů pro zvýšení třecího odporu – což můžete využít i vy při chůzi v příliš hladkém terénu,“ prozrazuje Lukina Větrovcová ze společnosti CCC Boty.

Komerční článek


18.7.2011   Rubrika: Móda   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak chodit na vysokých podpatcích

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
alexandra
alexandra - 10.4.2012 16:08

Tady to mají docela pěkně rozdělené smajlik - 62
http://www.eliteshoes.cz/30-vysoke-podpatky

 
Juana
Juana - 18.7.2011 23:07

Podpatky nenosím, nechci si ničit nohy, neumím v tom chodit a moje ploché nožky mi dokážou bolet i v normálních botách, natož v nějakém mučícím nástroji. Doma ale mám sexy boty na podpatku, ale v tom chodím jen doma, když jsme jen sami s manželem a děti pryčsmajlik - 68 Ale ven bych v tom nešla.

 
Almega
Almega - 18.7.2011 20:02

Riki: Týjo,to čumím!! Kdysi dávno stála kalafuna cca 10.- Kčs....

 
Eduna
Eduna - 18.7.2011 18:39

Kde jsou ty časy, kdy jsem běhala po Praze v jehlách. Kolikrát se mně podpatek dostal do tramvajové koleje. Jednou tam dokonce zůstal, jelikož tramvaj zvonila, tak jsem botu vytrhla a bylo po podpatku, tak jsem utrhla i ten druhý a odkráčela do zaměstnání, kde jsem měla ještě jedny boty. Teď tak maximálně vysoké 3 cm a širší.

 
Pentlička
Pentlička - 18.7.2011 18:11

V botech na podpatcích vyšších než 4 cm mě brutálně bolí chodidla pod prsty, protože člověk de facto chodí po špičkách. Takže nosím klidně i placky - tenisky nebo sandály na léto nebo na malém podpatku. Kvůli pofidérné "hezké noze" nehodlám trpět.

 
Riki
Riki - 18.7.2011 15:43

piksla za 215,- včetně DPH smajlik - 42 to mi teda přijde sádlo se škvarkama levnější smajlik - 58 o chuti nemluvě smajlik - 34obrázek - 83252_thomastik_kalafuna_202.jpg

 
YXH
YXH - 18.7.2011 15:38

Jo lidi jsou ucendlivi smajlik - 68 a jak je videt da se naucit leccos. Nastesti k tomu nemam duvod. Jenom nam pani nevysvetlila, jak na ty kocici hlavy smajlik - 68 Videla jsem v Krumlove jednu slecnu ktera na to vyzrala. Mela na sobe sik kostymek a k nemu kecky. U domu kecky supla do tasky a vytahla super vysoke jehly.

 
Kadla
Kadla - 18.7.2011 15:33

Almega: Taky jsem kdysi hrála na housle, ale kalafunu už nemám a - přestože jsem se učila hrát 5 let - už bych nedala ani stupnici C-dur smajlik - 34

 
Almega
Almega - 18.7.2011 14:12

Kadla: Nevím,kolik teď stojí kalafuna-já mám starou ještě snad za komunistů!

 
Kadla
Kadla - 18.7.2011 13:49

Almega: A není vyloučeno, že v důchodu budem tu kalafunu mazat i na chleba, aby nám suchej lépe klouzal do krku smajlik - 34

 
Almega
Almega - 18.7.2011 11:01

Riki: Moje řeč!! a kalafunou si raději namažu ten smyčec a zašmidlám si....

 
Riki
Riki - 18.7.2011 10:45

Mno, též si myslím, že je jednodušší si pořídit normální boty, než vést v patrnosti tolik výše jmenovaných vychytávek. smajlik - 42 Možná kdyby dáma neměla nic jiného na práci, než být dekorativní, tak si může dovolit věnovat spoustu svého času vybírání střevíčků, nákupu gelových vložek a kalafuny a tréninku modelingové chůze. Samozřejmě i takové ženy se vyskytnou - ale ty obvykle ujdou nanejvýš pár kroků ode dveří k automobilu, či naopak. Běžná chůze po městě u nich obvykle nehrozí. smajlik - 42

 
Světlonoska
Světlonoska - 18.7.2011 10:14

Vysoké podpatky a sukně v zimě jsem odbourala už hodně dávno a vubec mi nechybí,na co si kazit nohy,jen pro pěkné pohledy mužů"????Z jehel kdysi jsem byla uplne zničená,nikdy vice.Takové boty už ani nemám a ani kozačky na podpatku,to si neumim představit na klouzačce v zime...

 
dadka
dadka - 18.7.2011 8:40

Na vysokých podpatcích jsem chodila zcela běžně. Opravdu dělají moc pěknou nohu. Ale postupem času jsem od nich upustila a začala jsem nosit nižší, širší podpatek, což je velice pohodlné. Úplné placky nenosím, připadám si v nich nějaká sražená.

 
Almega
Almega - 18.7.2011 8:29

Myslím,že je to naprostá zbytečnost,ničit si nohy vysokými podpatky!!! Neřekla bych,že noha na nich vypadá krásněji- spíš se dá říci,že naprosto placaté podrážky dělají ošklivou nohu.Jsem pro pohodlí,což je podpatek tak asi 3 cm,spíše širší.Kdyby vynálezce všelijakých těch superbot se superpodpatky si to vyzkoušel na vlastní nohy,myslím,že by okamžitě přešel na jiné modely!!!!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55290.
Archiv anket.