Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak si vybrat správné sluneční brýle

Jak si vybrat správné sluneční brýle

Zvláště ženy dobře vědí, že některé sluneční brýle mohou být prostě cool, jiné kolem člověka vytvoří zdání tajemnosti a ještě jiné umí vyčarovat vzhled rockové hvězdy. Sluneční brýle jsou ale víc než jen módní doplněk. Především mají chránit zdraví našich očí a také citlivou pokožku okolo nich. Umíte si vybrat správné brýle, které tohle skutečně zvládnou?

 

Na co se zaměřit při výběru slunečních brýlí

 • Ochrana před UV zářením – základním požadavkem na sluneční brýle je kvalitní ochrana před UV zářením, které má škodlivé účinky na oční čočku i rohovku. Zvláště nebezpečné jsou UV paprsky, které se odrážejí od reflexních povrchů, jako jsou sníh, voda, písek nebo hladký chodník. Sluneční brýle však před UV zářením chrání nejen naše oči, ale i citlivou pokožku kolem nich – brání tak například tvorbě vrásek.
 • Kompletní ochrana – UV záření není jen jedno. Používejte proto pouze brýle, které vás spolehlivě ochrání před UVA i UVB zářením. Informace o tom, jak účinnou ochranu poskytuje konkrétní filtr, byste měli najít na etiketě výrobku nebo vám ji poskytne personál specializované prodejny.
 • Brýle na každý den – důležité je vybrat si model, ve kterém se vy sami budete cítit dobře a přirozeně. Sluneční brýle by totiž neměly být módním výstřelkem, který oblékáte, jen když máte náladu. Mnohem spíše jsou sluneční brýle jako opalovací krém, tedy samozřejmá ochrana před škodlivými paprsky.
  správné sluneční brýle
 • Vyberte si správné stínění – filtr, který brání vstupu UV záření, je čirý, a proto nám barevný odstín brýlí neříká pranic o tom, jak účinně nás brýle před UV paprsky chrání. Na druhou stranu zabarvení čoček může ovlivnit vnímání barev, na což je důležité myslet především tehdy, pokud používáme brýle při řízení auta.
 • Význam polarizačních čoček – čočky s polarizačním filtrem jsou o něco dražší a jejich výhoda spočívá v tom, že dokážou minimalizovat odlesky světla například na vodní hladině. Proto jsou vhodné především pro použití při různých sportovních aktivitách.
 • Na velikosti záleží – rozměrné brýle, které lépe stíní vaše oči z různých úhlů, poskytují nejlepší ochranu před škodlivým zářením. Pro tentokrát zapomeňte na Johna Lennona a pořiďte si klidně brýle, které budou dosahovat až na lícní kosti.
 • Zaručená kvalita – zapomeňte na nákup v supermarketu nebo na tržišti. Raději si zajděte do oční optiky, kde vám nejen pomohou s výběrem těch správných obrouček, ale především zaručí kvalitu čoček.
 • (vek)

  Zdroj: www.ulekare.cz

  Převzatý článek


  25.4.2012   Rubrika: Móda   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - Jak si vybrat správné sluneční brýle

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  Lenouch3
  Lenouch3 - 30.6.2022 19:40

  No já jsem si objednala další a to už mám patery doma smajlik - 96 ale tady ty kulaté ještě nemám, tak jsem je musela mít :D https://luxbryle.cz/cs/premium/615-2008-damske-slunecni-bryle-scarlett.html#/17-barva-hneda

   
  Kajka95
  Kajka95 - 15.4.2022 16:20

  Na luxbryle.cz mají pěkné sluneční brýle a mají tam i polarizační :)

   
  DanušL
  DanušL - 13.2.2014 9:18

  Jo jo polarizační a UV filtr je skvělý. Vždicky mě v letních měsících z toho šíleného slunka bolela hlava. No a od té doby co jsem si poříditla kvalitní brýle s UV filtrem a polarizačním filtrem mě hlava přestala bolet! Ani se mi tomu nechtělo věřit tak jsem zašla za svou lékařkou a ta mi řekla, že jsem byla asi přecitlivělá na ostré sluneční světlo a, že mi brýle pomohly :D Mám tady ty http://www.bryle-polaroid.cz/bryle-pro/polarizacni-slunecni-bryle-polaroid-p8342b.html a ještě uvažuju, že si koupím i v jiném modelu.

   
  Andrejeckaa
  Andrejeckaa - 6.9.2012 7:48

  Zajímavý článek, včera jsem četla ještě jeden, který radí jak si vybrat brýle podle tvaru obličeje, třeba Vám také někomu pomůže.. http://www.fitnesstv.cz/vyberte-si-bryle-podle-tvaru-obliceje

   
  skvelakariera
  skvelakariera - 25.4.2012 21:09

  Ahoj, chceš si zarobiť žuvaním žuvačiek zo 200€? Tak si jedny objednaj aj ty. Všetko nájdeš na www.dream-core.com. Pri registrácií nezabudni uviesť moje ID: 2540. Čauky, Boris. PS: Jedná sa o najjednoduchší 5 úrovňový MLM!!!

   
  Aja
  Aja - 25.4.2012 9:35

  Polarizační úprava je skvělá, ovšem pokud si brýle nerozesednetesmajlik - 34
  Musím si letos pořídit nové sluneční brýle, které ze mne neudělají slepce při krásném počasísmajlik - 62
  Teď mám nějaké brýle z drogerie a baví mě na nich, že rozeznávají odstíny černé, které běžně nejsou vidět. Stává se vám to taky?

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Covid

  Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

  Celkem hlasovalo 55290.
  Archiv anket.