Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Výhody nákupu šperku u výrobce. Poznejte je.

Výhody nákupu šperku u výrobce. Poznejte je.

red and cubeUrčitě jste si už někdy v životě kupovala šperk. Náušnice, prsten, náramek…prostě cokoliv. Nejspíš už jste ho taky někdy potřebovala reklamovat. Žloutnoucí „bílé zlato“, vypadané kamínky nebo třeba úprava velikosti. Byl prodejce schopný vám vyhovět? Opravil vám šperk? Nehledal výmluvy a nesnažil se problém ututlat nebo raději vrátit peníze? Je totiž zásadní rozdíl mezi šperkem pouze od prodejce a šperkem přímo od výrobce. Druhá možnost je lepší. V záruce, v servisu, v kvalitě. Vysvětlíme proč.

 

Promiňte, ale nemůžeme vám vyhovět

Koupila jste si nádherný prsten. Zamilovala jste se do něj. Po uspěchaném dni a návratu domů ale najednou zjistíte, že vám z něj vypadl briliant. Celá roztřesená ve svém stole vylovíte záruční list a rychle spěcháte k prodejci – dnes má do šesti, to ještě stihnete.

 

Na poslední chvíli vletíte do krámku, vysypete prsten před prodejce a před obličejem mu zamáváte svým záručákem. Je to dobrý, dneska vám to vezmou a po víkendu budete mít prsten opravený, říkáte si v duchu.

 

„Nezlobte se paní, ale pokud jste briliant ztratila, nemůžeme vám to opravit. Náš dodavatel už navíc tento typ prstenu nevyrábí, takže vám ho ani nevyměníme,“ sdělí vám však soucitným hlasem prodejce. Berou vás mrákoty. Ten nádherný prsten už si nikdy...nikdy nebudete moci vzít.

 

Taková je běžná praxe. Prodejce šperků odebírá zboží od různých dodavatelů a mnohdy ani neví, z čeho je šperk vyroben. A už vůbec neví, jak ho opravit. Vyřízení reklamace se pohybuje v rámci týdnů až měsíců a ne vždy s ní uspějete. Často se musíte spokojit s vrácením peněz nebo pofiderní opravou. V tom lepším případě. V tom horším vám reklamaci vůbec neuznají.

 

Zkuste to jinak

A teď stejná situace v případě zlatníka – výrobce. „Pokud vám ze šperku vypadne drahokam, nahradíme ho. Stejně kvalitním kamenem a samozřejmě zdarma,“ říká například René Turoň, majitel brněnského zlatnictví Red and Cube.

 

Zcela odlišný přístup je i v případě opravy. U zlatníka - výrobce se vám nikdy nestane, že by šperk nedokázal opravit a nabízel vám vrácení peněz. Vy přece nechcete peníze, vy chcete svůj oblíbený prsten. A ten se 100% jistotou opraví jen ten, kdo ho vyrobil. Ten, kdo má příslušné formy a ví, z čeho byl prsten vyroben. Vyřízení reklamace navíc trvá maximálně několik dní.

 

Jak ho poznám? 

Problém je v tom, že za výrobce šperků se dnes vydává kdekdo. Jak tedy poznáte toho skutečného? Dojděte do krámku a jednejte narovinu: „Chci vidět vaše výrobky.“ Pokud vám zlatník vyhoví, máte vyhráno. Jakmile se začne vykrucovat, otočte se na podpatku a jděte jinam.

Komerční článek


9.3.2014   Rubrika: Móda   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Výhody nákupu šperku u výrobce. Poznejte je.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
pavlinka14
pavlinka14 - 4.8.2018 11:31

Já si zásadně stříbrné šperky kupuji na internetových obchodech a nejvíce se mi osvědčil tento: https://www.marre.cz/ , kde najdete dokonalé vyvážení rozumné ceny a výborné kvality všech výrobků ;-)

 
Petulka09
Petulka09 - 10.1.2017 15:08

isabela.krasna: Mají i eshop www.vvdiamonds.cz

 
Petulka09
Petulka09 - 10.1.2017 15:06

Dávám také přednost nákupům přímo v prodejně. Doporučuji VVDiamonds, kde jsem se setkala s velmi profesionálním přístupem bez nátlaku na koupi. Pan Vaněk nás nechal v klidu vše promyslet a vyzkoušet.

 
isabela.krasna
isabela.krasna - 24.4.2015 10:18

Hezký den, zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s e-shopem goldeligius.cz? Vybrala bych si tam, ale chtěla bych nějaké osvědčené stránky. Můžete mi případně nějaké stránky doporučit? Děkuji moc.

 
EllaNovakova
EllaNovakova - 7.4.2015 10:54

Já doporučuji http://www.eppi.cz/ splní vám jakékoliv přání, můžete si vybrat šperky z nabídky, nebo nechat udělat na míru, spolupracují s dobrými zlatníky, dávají doživotní záruku, takže za mě smajlik - 5

 
KacenkaSmudlinka
KacenkaSmudlinka - 21.5.2014 9:24

Já vždy nakupuju u této firmy: www.ad-klenoty.cz a jsem s ni vzdy maximalne spokojena! jednou jsem musela reklamovat.. z vlastni blbosti a byli na me moc příjemní a hned to vyřídili smajlik - 14

 
JanaS54
JanaS54 - 18.5.2014 19:18

Souhlasím, je nejlepší kupovat šperky přímo od výrobce. S případnou reklamací či úpravami šperku pak není problém. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit www.brilianty.cz, české šperky přímo od výrobce. A ceny také nemají vůbec špatné!

 
Léňa28
Léňa28 - 23.4.2014 13:31

Díky za článek, já osobně nakupuji šperky ve zlatnictví Zlatíčko, které má kamennou prodejnu v Litoměřicích a internetový obchod na adrese zlatnictvi-zlaticko.cz. Jsou to profesionálové a vždycky mi vyšli maximálně vstříc :)
Lenka

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146668.
Archiv anket.