Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Zástěra není jen pro babičky, v těch moderních vám to bude slušet

Zástěra není jen pro babičky, v těch moderních vám to bude slušet

Blíží se Vánoce a většina z nás má právě v tomto období plné ruce práce. I když se snažíme nepropadat nějakému zběsilému šílenství, přesto patří adventní čas odjakživa k době, kdy vše chystáme na sváteční dny. Nakupujeme dárky, uklízíme a v neposlední řadě pečeme vánoční cukroví, abychom měli o Vánocích co mlsat a hlavně nabídnout je návštěvám. Protože jsou to především Vánoční svátky, během nichž se setkáváme se svými nejbližšími a vychutnáváme si klid, pohodu a rodinnou sounáležitost.zástěra

A je to právě vánoční cukroví, které má v našich krajích dlouholetou tradici. Kromě klasiky jako jsou linecké, vanilkové rohlíčky a pracny má každá rodina své oblíbené druhy, které nesmějí na vánočním stole chybět. Kdo chce letos zkusit upéct jiné cukroví, tak třeba v naší rubrice Cukroví  najde zajimavý recept. Jsou to především ženy, na jejichž bedrech leží zadělávání těst, válení, vykrajování, plnění formiček, pečení, mazání, plnění a slepování.

Pečení vánoční cukroví má své nezapomenutelné voňavé kouzlo, které zažíváme právě jen v období adventu.  Pro ženy je to však mnohdy velká zátež, kterou se snaží si všemožně usnadnit a ulehčit.

I v zástěře můžete být šik!

Mezi praktické „vychytávky“ při usnadnění kuchyňských prací, patří odjakživa klasické zástěry. Zatímco naše babičky je používaly zcela samozřejmě a přirozeně, postupem let upadla tato součást oblečení poněkud v zapomnění. Nutno říct, že zcela 1zasteranespravedlivě a možná proto zažívají zástěry v posledních letech něco jako svůj velký návrat. Žena v zástěře už není synonymem pro domácí puťku od plotny. Kdepak.

Dnešní zástěry mohou být moderní, praktické, slušivé a dokonce i Šik! Každá žena si může vybrat takovou, která bude přesně odpovídat její osobnosti a jejímu vkusu. Od klasických, přes ty s různými vtipnými motivy až po romantické. Některé zástěry jsou navíc ještě doplněny například chňapkami a dalšími kuchyňskými doplňky, tak aby vše dohromady spolu pěkně ladilo.

Praktičnost takové zástěry hospodyňka ocení právě v období zvýšeného výskytu v kuchyni při pečení cukroví a posléze při chystání svátečního pohoštění pro návštěvy. Zástěra ochrání spodní oblečení a po jejím sundání může jít hostitelka rovnou vítat příchozí návštěvníky. Z toho důvodu, může zástěra být originální dárek na Vánoce, zvlášť když jí ručně ušíjete.

Přejeme vám krásné prožití adventního času a Vánoc v kruhu vašich blízkých.

Redakce


8.12.2015   Rubrika: Móda   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zástěra není jen pro babičky, v těch moderních vám to bude slušet

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Anče
Anče - 23.7.2016 10:52

smajlik - 11Nevím jak vám,ženy,ale mně každá žena v zástěře sebekrásnější připadá prostě jako domácí kuchtička-buchtička.Proč nemít něco pěkného,trošku na tělo,aby se to nechytalo rohů a nelepilo k dřezu,necachtalo ve vodě-smajlik - 13 elast.triko+sukýnka nad kolínka.....k utírání máme přece utěrky,byť papírové...

 
Gigol
Gigol - 5.2.2016 15:16

Chces se poradne vysoustat s mladym peknym svalnatym muzem ve veku 25? Zkus gigolo4you.cz udelam ti z vaginy strikajici niagaru

 
novakovaveruska
novakovaveruska - 28.1.2016 10:55

Ty bláho já v kuchyni nedám ani ránu bez zástěry. Jsem takové čunče, že se pořád o sebe utírám a kdybych jí neměla tak můžu každý den práce smajlik - 14

 
Světlonoska
Světlonoska - 9.12.2015 7:57

smajlik - 68Na vaření nosím věci určené ke zkázesmajlik - 16zástěry už téměř nevedusmajlik - 66

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.