Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Čtyři recepty na vánoční cukroví

Čtyři recepty na vánoční cukroví

Pečené linecké kokosové kuličky

Potřebujete: 500 g hladké mouky, 250 g másla, 150 g moučkového cukru, 3 žloutky, strouhaný kokos, pikantní marmeládu
Postup: Běžným způsobem zpracujeme linecké těsto. Utvoříme váleček, z něj krájíme malé kousky, z kterých vyválíme kuličky. Každou jednotlivě napíchneme na párátko, smočíme v rozšlehaných vejcích a hned obalíme v kokosové moučce. Kuličky skládáme na plech vyložený pečicím papírem, do každé uděláme vařečkou důlek, který naplníme pomocí zdobičky pikantní marmeládou. Pečeme při 175 °C asi 10 minut, až zrůžoví.


Ořechové mušličky:

Potřebujete: na těsto: 250 g másla, 300 g hladké mouky, 1 vejce, 1 kávovou lžičku octa, špetku soli
na ořechovou nádivku: 140 g mletých vlašských ořechů, 140 g moučkového cukru, 2 žloutky, trochu vody nebo rumu, pro barvu je možno přidat trochu kakaa

Postup: Suroviny na těsto zpracujeme a necháme v chladu odpočinout přes noc. Z těsta na vále vyválíme plát, vypichujeme kolečka, do jejichž středu dáme ořechovou nádivku. Okraje k sobě přitiskneme, potřeme rozšlehaným žloutkem s trochou oleje. Pečeme při 175 °C 7-10 minut. Teplé obalujeme v moučkovém cukru.


Křehké vínové cukroví:

Potřebujete: 300 g hladké mouky, 250 g Hery, 5 lžíc bílého vína, špetku soli.

Postup: Suroviny spojíme v těsto, vyválíme plát, tvořítkem vykrajujeme různé menší tvary. Pečme ihned při 200 °C asi 9 minut, aniž bychom těsto nechávali odležet. Vykrajované tvary hodně nabudou. Teplé obalujeme v cukru. Případně můžeme tvořit i naslano, pokud je obalíme po upečení v mleté paprice s trochou soli.


Kokosky ve formičkách:

Potřebujete: 250 g polohrubé mouky, 250 g kokosové moučky, 500 g moučkového cukru, 250 g másla nebo Hery, 1/2 kávové lžičky jedlé sody
Postup: Suroviny zpracujeme v těsto, které dáme na 1 hodinu odležet do chladu. Z části těsta uděláme váleček, nakrájíme na malé kousky, ty plníme do formiček - nejhezčí jsou rohlíčky - které nemusíme vymazávat. Těsto nedáváme až k okraji formiček, hodně nabudou. Cukroví se musí hned po naplnění péct, jinak nenaskočí.
Pečeme při 150 °C asi 10 minut. Po částečném vychladnutí vyklápíme. Výborné je toto cukroví, když místo kokosové moučky dáme stejný poměr mletých vlašských ořechů. Vychladlé těsto můžeme máčet v čokoládové polevě, ale není to nutné.

Za recepty děkujeme čtenářce s přezdívkou hella. Děkujeme!

Lenka Moučková


17.12.2009   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Čtyři recepty na vánoční cukroví

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Florencie
Florencie - 17.12.2009 9:20

Dělám něco hodně podobného jakou jsou ty ořechové mušličky, jen místo kakaa tam dávám citronovou kůru a říkáme tomu škeble, případně žabí tlamy smajlik - 57

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 403082.
Archiv anket.