Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Léčivá moc barev v souvislosti s čakrami

Léčivá moc barev v souvislosti s čakrami

V dnešním článku bych vám chtěla více přiblížit barvy, jak působí a jak nám mohou pomoci základní barvy okolo nás v souvislosti s čakrami. Čakry jsou energetická centra, která se nacházejí podél páteře. Mají vliv na schopnosti a možnosti člověka. V současnosti již známe devět čaker, z nichž každá má osobité vlastnosti, význam, barvu a dopad na lidskou osobnost. Pojďme si o jednotlivých čakrách povědět více:

První čakra „Kořenová – Muladhara“

Tato čakra se nachází 2 cm nad koncem kostrče a má červenou barvu. Pomáhá nám udržovat psychickou stabilitu a vnitřní rovnováhu v různých životních situacích. Dodává nám sílu, spokojenost a podporuje vitalitu. Zodpovídá za správné fungování čichu. Spojuje nás se Zemí a fyzickým světem. Na tělesné zdraví působí na svaly, kosti, zuby, nehty, páteř, tlusté střevo, prostatu, konečník, tvorbu krve, stavbu buněk a na nadledvinky. Máme-li tedy zdravotní problémy v některé z těchto oblastí našeho fyzického těla, měli bychom nosit něco červeného (ideálně spodní prádlo, které kořenovou čakru překrývá). Červená barva kořenovou čakru dobíjí, a tím blahodárně působí na již zmiňované oblasti našeho těla. Takže, pánové, nestyďte se, červené trenýrky měly něco do sebe…

Druhá čakra „Sakrální – Svadhisthana“

Sakrální čakru najdete mezi první čakrou a pupkem. Je zdrojem sexuální energie, přitažlivosti a tvořivých sil. Má velký význam při rozmnožování. Na fyzickém těle působí na pohlavní orgány, menstruační cyklus, hýždě, ledviny, močový měchýř, veškeré tekutiny v našem těle a rovněž jako kořenová čakra na prostatu. Zodpovídá za správné fungování chuti. Sakrální čakra je barvy oranžové. Proto tuto čakru nabíjíme oranžovou barvou našeho oblečení. Máte-li problémy ve zmiňovaných oblastech vašeho těla, zahalte svůj podbřišek do oranžové.

Třetí čakra „Solar plexus – Manipura“

Třetí čakra se nachází 2 prsty nad pupkem. Vibruje žlutou barvou a je centrem duševních sil, rozvíjí citové potřeby a otevírá možnosti komunikace s druhými lidmi. Na tělesném zdraví ovlivňuje nervový systém, spodní část zad, trávicí systém, žlučník, žaludek, játra, slinivku břišní, slezinu a dutinu břišní. Zodpovídá za správné fungování zraku. Máte-li problémy se zažíváním nebo vás bolí břicho a žaludek, vezměte si na pomoc žlutou barvu a určitě pomůže sluníčko a jeho kouzelné paprsky (je-li ta možnost)

Čtvrtá čakra „Léčitelská – Suria“

O této čakře se běžně nemluví. Vibruje červenou a žlutou barvou. Najdeme ji mezi pupkem a srdcem. Je zdrojem sebedůvěry a schopnosti působit na vnější svět. Formuje etické principy, vnitřní uvědomění a rozvíjí schopnost duševního samoléčení. Na fyzickém těle zodpovídá za celkové fyzické zdraví a léčitelské schopnosti každého člověka. Probouzí samoléčení lidského organismu. Nebojme se tedy zářivých barev červené a žluté. Jsou zdrojem pro čtvrtou, tedy léčitelskou čakru.

Pátá čakra „Srdeční – Anahata“

Jak napovídá název této čakry, pátou čakru najdeme uprostřed hrudníku, v rovině srdce. Ačkoli to většinu z vás asi překvapí, tato čakra je pod vlivem zelené barvy. Je centrem emocionální lásky a rozvíjí otevřenost citu. Pomáhá nám překonat strach, dává nám schopnost soucítění a vciťování se do druhého. Díky této čakře jsme schopni přijímat a dávat opravdovou lásku, rozvíjet touhu po partnerském vztahu, harmonii a odevzdanosti. Působí na srdce, krevní oběh a krev, kůži, horní část zad, hrudník a dutinu hrudní, spodní část plic a brzlík. Zodpovídá za správné fungování hmatu. Řešíte-li tedy srdeční záležitosti, zahalte se krásné světle zelené barvy.léčivá moc barev

Šestá čakra „Magická – Vadžradhara“

I tato šestá čakra není příliš známou. Nachází se mezi srdeční čakrou a krční čakrou. Je zdrojem magické síly a rozvíjí schopnost probudit, kontrolovat a používat kryté síly člověka. Ochraňuje od činnosti cizích škodlivých energií a negativního působení druhých. Je zodpovědná za imunitu organismu a vibruje převážně žlutou a hnědou barvou.

Sedmá čakra „Krční – Višuddha“

Krční čakru najdeme v rovině štítné žlázy, mezi ohryzkem a krční jamkou. Barvou této čakry je světle modrá. Sedmá čakra rozvíjí tvořivost, vnímání, vyjadřování krásy, potěšení z přírody a umění. Právě proto je též nazývána čakrou hudebníků, básníků, výtvarníků a tvůrčích osobností. Je centrem komunikace, inspirace a vyjadřování. Působí na hrtan, hltan, průdušky, horní část plic, oblast krku a šíji, týl, spodní čelist, uši, hlasové ústrojí, paže a štítnou žlázu. Zodpovídá za správné fungování sluchu. Mnozí z nás bojujeme s chřipkovým onemocněním, angínou či zánětem průdušek. Připravme si tedy světle modrý šátek na ovázání krku. Dělá to zázraky.

Osmá čakra „Čelní – Třetí oko – Adžna“

O tzv. třetím oku snad slyšel každý z nás. Nachází se uprostřed čela, nad kořenem osu mezi obočím. Tato čakra je centrem inspirace, vyšších duchovních sil, vůle, paměti, intelektuální činnosti mozku a usměrňování myšlenek. Rozvíjí schopnost myšlení a správného řešení problémů. Na tělesné zdraví působí v oblasti centrálního nervového systému, malého mozku, obličeje, očí, uší, nosu, horní čelisti, dutin a hypofýzy – podvěsku mozkového. Zodpovídá za správné fungování všech smyslů a nadsmyslového vnímání. Třetí oko posilujte tmavě modrou barvou. Žáci a studenti, dávejte si pozor na zakrývání této čakry během učení. Půjde vám to o mnoho lépe, pokud se během učení nebudete opírat o čelo….

Devátá čakra „Korunní – Sahasrara“

Poslední čakrou je tzv. čakra korunní. Najdeme ji na temeni hlavy. Na tělesném zdraví působí na velký mozek a epifýzu, tedy šišinku mozkovou. Je centrem nejvyšší dokonalosti a duchovních kvalit člověka. Dává nám nadhled, jasnozřivost, schopnost okamžitého řešení problému „shůry“, přijímání pravdy a pocítění Boží přítomnosti. Podílí se na odstranění posledních blokád ostatních čaker. Korunní čakra vyzařuje bílou nebo fialovou barvou. Propojuje nás s Vyšším Já a s Universem.

Nebojte se používat barvy jako léčivý prostředek, když vás něco bolí. Je to ten nejjednodušší způsob, jak si ulevit od bolesti, a opravdu to pomáhá. Stačí jen vědět, kde kterou barvičku použít. I naše oblečení o nás leccos vypovídá. Podvědomě se totiž oblékáme do barev, jejichž sílu naše tělo zrovna potřebuje.


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

www.vyklad-zive.cz

Věštírna K.Falové


31.1.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Léčivá moc barev v souvislosti s čakrami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 31.1.2011 17:04

Kdybych si zavibrovala ke svým blond vlasům žlutý oděv,tak bych vypadala jako vyblitá.....

 
anadir
anadir - 31.1.2011 16:30

K červené barvě mám také už od dětství averzi, od doby, co si oblečení kupuju sama, mi nic červeného do šatníku nesmí! smajlik - 11Oranžová mi také nesluší, žluté mám jedno tričko, ještě jsem ho neměla na sobě... smajlik - 16
Nejraději mám modrou, tyrkysovou, fialovou, růžovou, doplňkové barvy šedá, černá, bílá.

 
YXH
YXH - 31.1.2011 15:56

Kadla: cervenou, zlutou a oranzovou v lasce nemam a svetle zeleny mam jedno tricko.... Nevim, jak bych vysvetlovala memu smajlik - 43 ty cerveny podlikacky smajlik - 68smajlik - 68

 
Kadla
Kadla - 31.1.2011 9:59

Almega: Dnes prostě pozitivně působíš na konečník a prostatu smajlik - 16.

 
Almega
Almega - 31.1.2011 9:32

Já mám nejraději modrou,ale nosím obvykle spíš černou....Teď mám na sobě světle červené kalhoty,tak to se budou ty čakry mít!!!

 
Kadla
Kadla - 31.1.2011 9:08

Já si zase neumím představit, že bych na sobě měla mít něco červeného, natož jako spodní prádlo. Červená barva mě jakoby pálí na těle a prostě ji nesnesu. Stejně tak mi vadí žlutá, a to v jakémkoli odstínu.

 
Almega
Almega - 31.1.2011 9:00

Nemám ráda hnědou a zelenou barvu,takové oděvy si zásadně nekupuji...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388119.
Archiv anket.