Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jaké nemoci ohrožují jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Jaké nemoci ohrožují jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Každé znamení zvěrokruhu má určité předpoklady a náchylnost k různým onemocněním, která se vyskytují ve větší míře než u ostatních. Není to samozřejmě pravidlem. Nabízím Vám svoje zkušenosti a postřehy, jež jsem nasbírala. Jsou to vlastně situace, které každé znamení pociťuje rozdílně a silněji. Teď můžete namítnout, jak to? Já jsem Ryba a nikdy jsem neměla studené nohy? Nemusíte mít, také záleží hodně na ascendentu, který to může tlumit.

Ke každému znamení patří také rada, na co organismus dobře reaguje. A tak tedy exkurze začíná…

BERAN

Trpí na úrazy, ohrožena je jeho hlava v oblasti čela a obočí, bolesti hlavy, poruchy spánku, závratě, krvácení z nosu, časté potíže s očima a nadváhou. U Beranů by měl být kladen důraz nejvíc na prevenci, protože jsou velmi neukáznění pacienti.

Rada: Co nejvíc pohybu a důkladný spánek.

BÝK

Mezi hlavní problémy Býků se vyskytuje to, že neví, kdy přestat s jídlem, alkoholem, prací apod. Mají potíže s nadváhou, diabetes, onemocnění mozku, deprese, vyrážky, schizofrenie, slabé místo je hrdlo a to nejvíc v dětství a mládí.

Rada: Býk potřebuje hlavně pravidelnost v jídle a dobré partnerství, klidné zázemí a přátelskou atmosféru. Dobře se regeneruje v lese, na louce a měl by něco tvořit rukama.

BLÍŽENCI

Toto znamení má obvykle větší spotřebu energie, než co jejich tělo vyprodukuje. Trpí únavou, přehnanou potřebou spánku, alergiemi, nervozitou a zimnicí. Mají slabá místa v oblasti plic, jater a kůže. Měli by se vyvarovat drastických diet, jejich nervový systém by nejspíš protestoval.

Rada: Potřebují dostatek vzduchu a slunce a také tolerantního partnera pro jejich výkyvy nálad.

RAK

Má tendenci hromadit emoce, což často vyústí k zdravotním problémům vážnějšího rázu. Velice častý je výskyt vředů, potíže se žaludkem, špatné zažívání a vylučovací orgány mohou u Raků také špatně pracovat. Rak výborně reaguje na alternativní medicínu, bylinky a léčení rukama.

Rada: Teplé prostředí, kvalitní, spíše rostlinné potraviny, dobré rodinné zázemí, dlouhé procházky a hlavně - nedusit v sobě pocity a emoce.

LEV

Lvi bývají poměrně zdraví, pokud se dokážou zastavit. Mají pocit síly, která ovšem není nekonečná. Mají potíže s páteří a se srdcem, většinou v pozdějším věku. Vše, co souvisí s krví, by měli hlídat. Slabé místo mají také v nohách a zuby je budou zlobit určitě.

Rada: Naučit se regulovat spotřebu energie, dodělat započatou léčbu, nekouřit a nepít alkohol.

PANNA

Panenky se tak o sebe bojí, že si mnohdy nemoc vsugerují. Přehnaná sterilita a čistota vede k tomu, že si samy kolikrát vybijí své ochranné prostředí v těle. Jsou citlivé na střeva, alergie, deprese, záněty a nadměrnou chuť k jídlu, hlavně sladkého.

Rada: Zdravá bezmasá strava, dobrý spánek, světlé místnosti a pravidelné návštěvy u psychologa.

VÁHY

Psychické problémy a přílišné pitvání situací mají za následek nevyrovnanost imunitního systému a deprese. Jsou také ohroženi v oblasti páteře, ledvin a často jsou zavodněni a trpí otoky končetin. Také cukrovka je pro Váhy docela strašák.

Rada: Vyvarovat se kyselin, umělých přísad, citrusových plodů, soli a octa. Vhodné jsou pro ně jablka, hrušky, med a ořechy. Nesportovat, pouze sportovní masáže.

ŠTÍRzvěrokruh

Mají tolik energie, že řešit nemoc je pro ně zdržování. Štír, když už onemocní, chce vše urychlit a léčbu mnohdy nedotáhne do konce. Potíže se vyskytují v oblasti nosu (krvácení), hrdla, zad a nohou. Pohlavní orgány u Štírů jsou také velmi ohroženy nemocemi.

Rada: Naprostý soulad a dostatek v sexuálním životě, pohyb v přírodě, duchovní myšlenky a žádné podpůrné prostředky při léčbě.

STŘELEC

Střelci jako pacienti nemají téměř žádný respekt k lékařům. Zdraví si léčí nejraději sami nebo pomocí kamarádů, hlavně rychle. Mají problémy s vysokým krevním tlakem, citlivost na mrtvice a infarkty. Často havarují a rychle, mnohdy na revers utíkají z nemocnice.

Rada: Poslouchat lékaře, sportovat náročné, zátěžové sporty a být často u otevřeného ohně.

KOZOROH

Často bývají nemocní v útlém věku, následky si pak mohou nést celý život. Sklony k angínám, alergie a chronické dýchací potíže. Jejich slabé stránky jsou kosti, páteř, kolena, kyčle, roztroušená skleróza, křečové žíly a tendence si naordinovat vlastní léčbu.

Rada: Pestrá strava, dostatečné oblečení, pobyt na horách, téměř nesolit a nedělat sporty, při kterých jsou zatížené končetiny.

VODNÁŘ

Nejslabší místo Vodnáře je cévní systém a páteř. Trpí na křečové žíly, otoky nohou a křeče. Diabetes a vysoký krevní tlak je také může potrápit. Sklony k návykovým látkám mají zničující charakter.

Rada: Dostatek čerstvých potravin, pobyty u vody, sedavý způsob života a téměř nesportovat.

RYBA

Velká část Ryb si nemoc často vsugeruje a tím i aktivuje. Mají potíže s nohama, nádorovým onemocněním a plísněmi. Jsou náchylné k otokům, křečovým žilám a zlomeninám. Mají slabou psychiku a často trpí nějakým návykem.

Rada: Suché teplé podnebí, udržovat nohy v teple, hodně pít vodu. Vůbec voda, má na Ryby blahodárný vliv. Nejlépe tedy bydlet u vody a často se koupat.

 

Trápí Vás nějaké nemoci? Zavolejte mi na Věštírnu, ráda se na to podívám a poradím Vám, co s tím. 

Vaše kartářka Hanka
Autorka je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

 

Věštírna K.Fialové


15.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 19   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jaké nemoci ohrožují jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Eva 67
Eva 67 - 19.12.2011 0:14

Jsem ve znamení Kozoroha a prostě smajlik - 63jak to do puntíku sedí,jenže s tím sportem to bude těžký páč vybrat si sport kde nezatížím končetiny?smajlik - 55To je možné snad jen ležmosmajlik - 15

 
TULI
TULI - 15.8.2011 20:49

monia: Riki: . holky presne ! jsem beran ..a nic nesedi .. vubec nic .. mozna jen to .. ze zacinam hodne pribirat na vaze ...ze by NADVAHA smajlik - 68

 
Anahir
Anahir - 15.8.2011 18:55

Jo docela to na mě sedí (Váhy). A ty masáže berusmajlik - 68

 
monia
monia - 15.8.2011 16:28

Riki: Taky jsem beran a mám to úplně stajně jako Ty. smajlik - 68
Co se nemocí týče, spíš dám na genetiku než horoskop.

 
YXH
YXH - 15.8.2011 15:52

Vikina: smajlik - 68 Nejenom tu schizofrenii, asi taky infarkt a zimnici smajlik - 68

 
YXH
YXH - 15.8.2011 15:50

♥Mamina6♥: Stanik: Ja taky, sice nesportuji, ale sedet nevydrzim. Pater mne zlobi, ale kvuli noze, je zazrak ze vydrzela ten napor tak dlouho, takze nebyt nohy nezlobila by mne vubec. Navykove latky ze by, cokolada? Ohen miluju.
A na ryby? Suché teplé podnebí, udržovat nohy v teple, hodně pít vodu. Vůbec voda, má na Ryby blahodárný vliv. Nejlépe tedy bydlet u vody a často se koupat. Tak to ma dcera kliku, ze bydlime na prerii a mame aspon pidirybnicek smajlik - 68

 
Vikina
Vikina - 15.8.2011 13:12

Almega: když budeš číst noviny a porovnávat s realitou, tak se k té schizofrenii určitě dopracuješ smajlik - 34

 
Almega
Almega - 15.8.2011 12:45

Zajímavé,tentokrát jste se docela strefili-já jsem na pomezí býka a blíženců a skoro všechno mám kromě schizofrenie,diabetes,vyrážek,sklonu pít alkohol,onemocnění mozku mě asi teprve dostihne(?)....alergii,zimnice a výkyvy nálad nemám též nikdy,spíš pravý opak:jsem jak dřevo,mě se nic nedotkne,a je mi stále vedro.Tož tak....Moje předpověď na další týden: skrze mraky nevidět slunce !!

 
Bellana
Bellana - 15.8.2011 12:38

Jako vždy nic nesedí na žádného člena naší rodiny. Ale rada pro vodnáře, aby nesportoval, se mi moc líbí. Budu to muset dát přečíst manželovi, aby mi věřil, že sport pro mě není ta správná aktivitsmajlik - 2

 
Vikina
Vikina - 15.8.2011 11:55

smajlik - 76vsugerovala jsem si infarkt smajlik - 34

 
Světlonoska
Světlonoska - 15.8.2011 10:14

smajlik - 94Ve většině horoskopu to sedí,tedy i tadysmajlik - 47

"Jejich slabé stránky jsou kosti, páteř, kolena, kyčle, roztroušená skleróza, křečové žíly a tendence si naordinovat vlastní léčbu.

I s tou vlastní léčbousmajlik - 68

Jen na hlavu zapomněli smajlik - 23ta mi dávásmajlik - 76často zabratsmajlik - 36smajlik - 16smajlik - 63

 
Riki
Riki - 15.8.2011 10:09

Všechno špatně - jakožto Beran (beranice?) jsem neměla žádnej úraz, bolestma hlavy netrpím, spím jak pařez, závratě taky nic, krvácení z nosu taky neznám, akorát bych uznala ty oči - brejle mám, a tu nadváhu, kterou má ovšem každej druhej. smajlik - 26 Neukázněný pacient? Vůbec žádný pacient, zdrhám, jak vidím doktora. smajlik - 42 Preventivně. Co kdyby mi našel nemoce nějaký. smajlik - 68

 
Jadvinka
Jadvinka - 15.8.2011 9:28

tak u mně sedí-vše

 
Stanik
Stanik - 15.8.2011 8:49

♥Mamina6♥: smajlik - 75 taky to na me nesedi.

 
Stanik
Stanik - 15.8.2011 8:49

rada: "statek čerstvých potravin, pobyty u vody, sedavý způsob života a téměř nesportovat." OMG smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77190.
    Archiv anket.