Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Léčebná kosmetika pro zdraví a krásu

Úvodní strana / Zdraví a krása / Léčebná kosmetika pro zdraví a krásu

Syrovátka obsahuje po procesu mléčného kvašení množství látek podobných složkám zdravé pokožky. Pomáhá udržovat optimální pH pokožky, její přirozenou vlhkost a ochrannou funkci. Je vhodným společníkem v boji proti vaginální mykóze, plenkové dermatitidě, hemeroidech atd. Zmírňuje zčervenání pokožky, její podráždění a svědění.

Přírodní tuky a oleje zabraňují ztrátě vlhkosti pokožky, zvyšují její pružnost a přispívají k vyrovnání teploty organismu. Příznivě na pokožku působí zejm. přírodní (za studena lisované) oleje jako např. slunečnicový, jojobový, olivový, dále bambucké máslo či včelí vosk. Prokázaly svou účinnost při léčbě ekzémů, lupénky i v péči o suchou a citlivou pokožku. Přírodní lipidy propůjčují pleti hebkost.

 

Heřmánek pravý má protizánětlivé účinky a hojí poranění. Regeneruje pokožku a je s úspěchem aplikován při léčbě ekzémů a různých druhů podráždění kůže.

Měsíček lékařský má protizánětlivé a regenerující účinky, pro které je hojně využíván v péči o dětskou, citlivou a choulostivou pokožku. Hojí poranění, vyhlazuje a chrání pokožku mj. také proti rozmarům počasí.

Mořské řasy působí silně antibakteriálně. Pro své silné fungicidní vlastnosti bývá častou součástí přípravků proti lupům.

Lotos uhlazuje strukturu vlasu a dodává jim vlhkost. Dokáže spojit šetrnou péči s efektivní ochranou vlasů a vlasové pokožky. Vlasy získají (ztracenou) vláčnost a stanou se lépe rozčesávatelnými.

Pupečník asijský (madecassosid) prokázal v dermatologických testech velmi dobrou účinnost proti lupénce. Aktivně působí na syntézu kolagenu, je protizánětlivý a antiiritační. Reguluje buněčnou tvorbu rohovky při lupénce, snižuje zarudnutí a tvorbu lupů.

Panthenol (vitamin B5) zlepšuje a zvyšuje obsah vlhkosti v pokožce. Působí protizánětlivě, mírní svědění, hojí poranění a stimuluje epitelizaci. Výrazně regeneruje.

Stříbro zabraňuje množení bakterií, plísní a virů. Mikroorganismy na kůži jsou pomocí koloidního stříbra hojně redukovány, čehož se využívá při kožních zánětech (neurodermitida, akné atd.) Mírní podráždění a zčervenání pokožky, uklidňuje namáhanou pokožku a čistí nečistou kůži. Je také dobrým pomocníkem při vaginální mykóze a herpesu. Účinek zůstává zachován až do dalšího umytí.

Zinek je optimální složka přípravků na všechna vlhká, mokvající poranění, popáleniny od 2. stupně, dále plenkovou dermatitidu a herpes. Je dobrou volbou pro namáhanou či poškozenou pokožku při sportu, v oblasti plenek, na vysušených místech nebo při nečisté pokožce.

Urea (močovina) je laboratorně vyráběna z oxidu uhličitého a amoniaku za vysokého tlaku a vysoké teploty. Pomáhá pokožce udržet přirozenou hydrataci. Je ideální pro péči o extrémně suchou pokožku či její některé partie, drsnou či velmi citlivou pokožku Její výrazně dobré výsledky v léčbě lupénky a neurodermitidy jí z z ajistily nezastupitelné místo v ingrediencích léčebné kosmetiky zejm. u malých dětí a starších lidí.

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55292.
Archiv anket.