Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Obtěžuje mě sex

Obtěžuje mě sex

Dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla sem napsat. Je mi lehce přes padesát a obtěžuje mě sex.

Předem vím, že se spousta z vás teď chytá za hlavu, ale já jsem z toho někdy pěkně otrávená. Není to tím, že bych neměla ze sexu požitek, naopak, většinou nemám problém dosáhnout orgasmu, na partnera si v tomto směru nemohu stěžovat, a když už k tomu dojde, říkám si, proč to vlastně nemám ráda, když je to veskrze příjemné.

Přesto se mu vyhýbám jak čert kříži. Já vím, že si tím asi zadělávám na jeho nevěru, ale ani tak neumím svůj postoj změnit. Ano někdy se přemůžu, ale nikdy nejsem ta, kdo začne první. Někdy si tak myslím, že kdyby to u něj byla jen ta pudová záležitost, že bych mu tu nevěru s chutí dopřála, jen kdybych já měla klid. Prostě nemám potřebu sexu tak jako dřív. Určitě to bude i věkem a přechodem, ale v odborné literatuře většinou čtu, že si právě ženy po přechodu nejvíce užívají sexu, protože už nemusí mít strach z nechtěného těhotenství.

Možná je to i tím, že poslední dva roky máme dost velké finanční problémy, které nepřímo zavinil můj manžel. Sice jsou na ústupu a snad to vše relativně dobře dopadne, ale dost nás to rozhodilo. Dopadl jako většina poctivých blbců, ručil kamarádovi a málem jsme přišli o střechu nad hlavou. Stálo nás to spoustu peněz a spoustu úsilí. Ještě jsem mu to úplně neodpustila, taky to není ještě úplně dořešené. Vím, že to neudělal schválně a že ho to mrzí, ale já mám od té doby k němu nějaký odstup.

Jinak je to hodný člověk, opouštět ho nechci. Vždyť máme 15letou dceru, která bude ještě dlouho potřebovat zázemí. Ale sexu bych se vzdala ráda, myslím tím sexu úplně, nemám touhu ho vyhledávat jinde, prostě ho nepotřebuji. Paradoxně teď žijeme nějak spokojeněji než dřív, neženeme se za žádnými hmotnými statky. Budeme rádi, když uhájíme stávající bydlení. Nedělám žádné velké plány, žiju současností. Děkuji za každý hezky prožitý den a neřeším blbosti. Víc se věnuji svým známým, svým koníčkům a svým dětem. Snažím se být veselá a říkat si, že je úplně jedno, co jsme tady na tom světě nashromáždili, protože s sebou si to stejně nevezmeme. Ano, mohly ty peníze mít jednou děti, takhle je dostali naprosto cizí lidé.

obtěžuje mě sexKdybych byla věřící, řekla bych, že mě Pán Bůh potrestal za to, že jsem neustále na něco v baráku remcala, pořád mi nebylo něco vhod, řešila jsem nepodstatné blbosti, věčně jsem byla naštvaná a protivná. A tak jsem byla osudem nakopnuta přímo do brňavky, abych si uvědomila, že život není o majetku, ale o vztazích a o lidech kolem nás. A abych pochopila, jak velmi platí, že v nouzi poznáš přítele, a abych byla ráda, že mám dvě krásné, zdravé a moc hodné děti, manžela, kterého mám i přesto všechno ráda. Sice není bez chyb, ale kdo jsme? A že jsme tady jen na návštěvě a už se sem nikdy nevrátíme, tak proč se stresovat blbostmi. Zjistila jsem, jak strašně nepodstatné je, jestli má člověk vilu s bazénem nebo jestli bydlí v garsonce. Tam, kde nejsou spřízněné duše, tam se stejně nedá spokojeně žít, a čím víc toho člověk má, tím víc je toho otrokem, protože o majetek se musíme starat.

Vlastně od vás nečekám rady, jen prosím, nekamenujte mě. Už slyším některé z vás, jak prohlašují, že by s takovým člověkem už nemohly být. No popravdě jsem si to v prvních chvílích myslela taky, ale teď vím, že se jen tak nedá vymazat 25 let života. Ano, dá se za ním udělat tlustá čára, ale stejně zůstane spojnice v podobě dětí.

Asi jsem se jen potřebovala vyzpovídat a vy jste spolek správných holek. Často mezi vás chodím, a tak vím, že dokážete poradit, sprdnout i potěšit. Ale hlavně to vidíte z té druhé strany, což je velmi důležité. Neboť když má člověk problémy, většinou se motá v jakémsi začarovaném kruhu, ze kterého nemůže ven.

No, já ven nechci, jen bych moc chtěla, aby už to nepříjemné období skončilo, a ať to stálo co to stálo, vymažu ho ze svého života, a třeba mě nakonec i ten sex ještě začne bavit. :o) Vaše spoludiskutující

AZ


3.8.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 63   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Obtěžuje mě sex

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
YXH
YXH - 3.8.2010 21:47

Souhlasim s tebou, mozna ze to vazne psal nejakej chlap, treba jeden z tech co na nich delali ti Americti vedatori ty pokusy, jak tu o tom psali minule. smajlik - 68

 
ax
ax - 3.8.2010 20:40

Souhlasím s Viv. Být s někým znamená naslouchat také jeho potřebám. A upřímně řečeno "obětovat se" na půl hodiny týdně a manželovi "podržet" mi zase až taková tragédie nepřipadá - teda pokud manžel nevyžaduje nějaké neobvyklé sado-maso praktiky ...

Ale stejně jsem příspěvek AZ moc nepobrala. Např. jsem nepochopila, jestli manželovi sex chybí nebo ne.

Docela mi to připadá, že AZ má něco jako krizi středního věku a očekává tady požehnání k tomu, aby se rozvedla. Spíš mi připadá, jakoby to psal chlap smajlik - 4.

 
sharon
sharon - 3.8.2010 20:19

medved: holka, já vážně nic neberu......neznáš pořekadlo? " lidi, neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí"........a sex , vážně.....víš co se u něj kolikrát nasměju.....smajlik - 68

 
medved
medved - 3.8.2010 19:52

sharon: me prijde, ze ten sex beres nejak moc vazne....jako jsou lidi, kteri milujou jidlo a muzou se uzrat a resi porad jen kde by so sezrali, tak jsou lidi, kteri jedi ciste aby neumreli hlady, je jim uplne fuk co si strci do pusy smajlik - 26 proste kazdy ma priority jinde smajlik - 26

 
Petruša
Petruša - 3.8.2010 18:46

sharon: no tak to mam času... smajlik - 68

 
Verera
Verera - 3.8.2010 17:15

Jestli to nebude tím, že člověk přijde utahaný z práce, je potřeba doma udělat tisíce věcí, nějak víc než kolik je na ně času, zařídit něco, sem tam vybafne nějaký neodkladný problém. Člověk je rád že se pak zřítí do postele a o půlnoci má sílu jen spát.

Zkuste odjet někam, kde není nic rušivého, kde není v podstatě nic na práci, večer to na žádnou zábavu nevypadá, půjdete brzo spát a třeba najednou zjistíš, že ten sex není zas až tak nezajímavý.

 
pocahontas
pocahontas - 3.8.2010 15:49

Souhlasím s Viv v 11:02.smajlik - 47 Také si myslím, že jestliže spolu dva lidé mají vztah, měli by brát v potaz přání druhého. (Ovšem někdy ji těžké určit právě tu mez, kde je přání druhého a kde už se člověk obětovává příliš, na úkor sebe samého)
AZ: je fajn, že vy si, soudím podle Vašeho příspěvku, uvědomujete manželova přání - větší potřeba sexu a snažíte se to řešit. Věřím tomu, že čas Vám k tomu určitě pomůže. Zároveň bych se tomu snažila sama pomoci a pokusila bych se zjistit, z čeho nechuť může pramenit. Neskrývají se za ní nevyřešené problémy? Např. váš dluh, z něho pramenící stres, nebyla poničena důvěra mezi Vámi a manželem? Ale možné jsou i potíže pouze fyzické, třeba související s věkem, s úbytkem hormonů? Asi bych se pokusila poradit s Vaší ženskou lékařkou.
A o milence bych neuvažovala, máte přece svoji hrdost a cenu! Snažila bych se to řešit aktivně. Je škoda, aby se kvůli sexu rozpadl pěkný vztah.
Držím Vám palce

 
sharon
sharon - 3.8.2010 15:25

Sofffie: smajlik - 47smajlik - 93

 
Sofffie
Sofffie - 3.8.2010 15:19

sharon: kdo maže, ten jede smajlik - 47smajlik - 38

 
sharon
sharon - 3.8.2010 15:11

Sofffie: když to skřípe, tak to namaž....smajlik - 68smajlik - 105

 
Renee
Renee - 3.8.2010 15:05

Sofffie: smajlik - 47

 
Sofffie
Sofffie - 3.8.2010 15:00

caira: no vidíš, a nám zase klape všechno, jen v tom smajlik - 73 to někdy zaskřípe. A neměnila bych, obráceně bych to mít teda nechtěla. smajlik - 60

 
Renee
Renee - 3.8.2010 14:55

caira: Ale vždyť si do toho bušte, tady se probírá to, že každej to tak mít nemusí. A jak vidíš z diskuze, je tady dost holek, co jsou na tom jako AZ smajlik - 26 Netřeba se tomu divit, je to prostě individuální. Akorát je teda blbý, když se ti dva nesejdou. To je potom fakt na rozchod, bohužel.

 
sharon
sharon - 3.8.2010 14:49

Petruša: tak to dočkej času....můj starší měl 38....smajlik - 68

 
Petruša
Petruša - 3.8.2010 14:43

sharon díky. Akorát by mě zajímalo jak dlouhej ten můj bude smajlik - 68 (mladšímu už byly dva)

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126160.
Archiv anket.