Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Hubnutí v přímém přenosu. Začínáme. 1. Díl.

Hubnutí v přímém přenosu. Začínáme. 1. Díl.

Říká se, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Nevím, jestli je to k čemu jsem se odhodlala zoufalé, spíš to vnímám jako svou poslední šanci. Mým dlouholetým problémem je totiž váha a neustálé marné snahy o její snížení. Kolik dobrých předsevzetí, diet, zahájení zdravého životního stylu, kolik viditelných úspěchů, které jsem pak zase úspěšně „přežrala“ zpátky k výchozímu bodu mám za sebou, bych ani nespočítala.

Jsem ukázkový a odstrašující příklad jo jo efektu,kombinovaného s nedostatkem pevné vůle a vytrvalosti. Je mi 54 let a po přechodu se na mně další plíživě nabíraná kila ochotně drží čím dál lépe. V posledním půlroce jsem na sobě začala pociťovat už i zdravotní problémy, které s velkou nadváhou souvisejí. A konečně řekla jasné a definitivní STOP!

Pod dvojím dohledem

A abych nedopadla stejně jako při všech předchozích pokusech, domluvila jsem se s redakcí tohoto magazínu, že budu v průběhu několika dalších měsíců hubnout veřejně, pod dohledem vás, čtenářek.

A nejen vás, poprvé jsem se rozhodla využít i pomoci výživového poradce, konkrétně ze společnosti Naturhouse, který mi pomůže se sestavením správného jídelníčku doplněného o přírodní produkty, které mi poslouží možná trochu jako berlička – zamezí chuti na sladké, tendencím se přejídat a tak podpoří celý ten hubnoucí proces.  

Každý týden sem na magazín napíšu jak si vedu, jak se cítím, jaké se dostavují výsledky. A zároveň budu každý týden docházet k výživové poradkyni, kde mě zváží a dají instrukce na další dny.

Pojďme se podívat pravdě do očí

Jsem si vědoma, že jdu s kůží na trh, i když ke zveřejnění fotografie zatím nemám dostatek odvahy. Možná časem.  Vězte, že hodně odvahy mě stojí už jen takto veřejně napsaná váha: při svých 174 centimetrech vážím  110,5 kilogramů. Ano, už slyším některé z vás, jak říkají: „Proboha, jak to mohla nechat dojít tak daleko?“ Máte pravdu, sama sebe se ptám na totéž.

Neuplyne den, abych na svou váhu a na to, jak vypadám, nemyslela. Ať si obléknu cokoli, nic mi nesluší, v ničem nevypadám dobře. Takovou nadváhu už prostě zamaskovat nemůžete, na to nezaberou žádné vychytané střihy ani stahovací prádlo, ani nic podobného. Ve volném oblečení člověk vypadá jako velryba, v upnutém zase jako obtažená jitrnice. A když už se podaří kápnout na něco, co vypadá dobře, tak sice můžete eliminovat tu velrybu nebo jitrnici a vypadat elegantně, ale málo platné, ten více než metrák živé váhy prostě nezamaskujete. Ta kila tam jsou a při každém pohledu do zrcadla se na vás ošklivě šklebí.

Já došla tak daleko, že jsem doma zrušila velké zrcadlo v předsíni, protože pohled na sebe samu mi způsoboval deprese. Vyhýbám se pohledům na své odrazy ve výlohách, ve skleněných dveřích. Nikdy se na sebe nedívám a pokaždé, když to náhodou udělám mám pocit, že bych měla zalézt a vůbec nevycházet z bytu.

Každé ráno jsem se budila s odhodláním, že dnes začnu. Zahájila jsem zdravou snídaní, dopoledne ovocem, někdy mi odhodlání vydrželo až do oběda a dala jsem si něco zdravého, abych pak v průběhu odpoledne nad svým půldenním snažením mávla rukou a řekla si, no tak co, začnu od zítřka a dala si k odpolední kávě tatranku… nebo dvě. A den následně zakončila pořádnou večeří.

Pravda, několikrát se mi podařilo odhodlání vydržet, překonala jsem první den, druhý, týden, měsíc, dva měsíce. Najednou jsem se cítila lehčí, břicho se zmenšilo, oblečení bylo viditelně volnější. Sláva, sláva. Ale já jako bych byla začarovaná. Po dvouměsíčním strádání a viditelných výsledcích jsem si řekla, že teď si snad můžu něco za odměnu dopřát. A vždycky to dopadlo tak, že z té odměny se odstartoval postupný návrat k předchozímu špatnému stravovacímu stylu a výsledkem byl samozřejmě i návrat pracně zhubnutých kil i s nějakým tím bonusem navíc.

Začínám. Odhodlání mám momentálně na rozdávání.

Jak už jsem předeslala v úvodu, konečně jsem řekla všem těmto mým zoufalým pokusům, které jsem nikdy neodtáhla do konce, STOP! První krok jsem učinila tím, že jsem v týdnu navštívila výživovou poradkyni v Naturhouse a vše s ní probrala. Měla jsem trochu strach, že nebudu schopná o svých stravovacích návycích a váze celkově vůbec mluvit, ale velmi rychle ze mne tyto obavy spadly.

Byla jsem zvážena na speciální váze, která zjistila podíl tuků a vody v těle – obojího mám nad limit opravdu hodně. Konkrétně 18 kilo tuku a 20 kilo vody. Poté mi paní poradkyně dala můj individuální jídelníček na první týden a doporučila podpůrné výživové doplňky.  Metoda tohoto hubnutí není založena na nějaké drastické dietě, i když určitá omezení zde samozřejmě jsou. Cílem je naučit se stravovat tak, abych zcela přirozeně mohla v nastaveném způsobu stravování pokračovat trvale. To znamená jíst pestře, zdravě a bez nějaké přehnané askeze.

A já tedy začínám. Má startovací váha je 110,5 kg, jako první cíl jsem si určila 85kg. V duchu se ale už teď těším, až to číslo nebude trojciferné, to bude moje první malé vítězství.

Druhým krokem je napsání tohoto článku a odstartování něčeho, jako veřejné kontroly. Věřím, že tentokrát pro mne nebude tak snadné se vším za pár týdnů praštit a říct si, že to stejně nemá cenu.

Má to cenu, vím to, podvědomě to cítím celý svůj „tlustý“ život. Momentálně mám před sebou dlouhou cestu a stojím na jejím úplném počátku. Cíl mi připadá v nedohlednu, tak trochu v mlze a také jako nějaká chiméra, kdy si říkám, že já snad už nikdy nemůžu být normálně štíhlá. Ale snažím se všechny tyto negativní myšlenky zahánět, vždyť i jedno čínské moudro říká: I cesta dlouhá deset tisíc mil začíná prvním krokem.

A já jsem na tu cestu právě vykročila. Pokud mi budete držet palce, předem Vám moc děkuji. A jestliže se ke mně chce některá z vás přidat, budu moc ráda.  V tuto chvíli jsem maximálně odhodlaná a nabuzená vírou, že tentokrát, tentokrát to opravdu dokážu.

Slávka

Hubnutí v přímém přenosu:


28.5.2016   Rubrika:   |   Komentářů 96   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hubnutí v přímém přenosu. Začínáme. 1. Díl.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Blankapol
Blankapol - 23.12.2023 9:15

Holky jestli se některá chystáte hubnout, tak já mohu poradit. Mohu doporučit pořídit chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-candywatch-crystal-3-stribrna/ Díky tomu, že vlastně přes den měří kompletní aktivitu jsem začala hubnout, protože jsem se snažila být každý den lepší a lepší ve spálených kaloriích.

 
Karaskovajana
Karaskovajana - 18.1.2023 22:11

Jestli opravdu něco takového hledáte, tak zcela určitě doporučím perfektní a výživnou svačinku od https://www.loskrupos.cz/ Jak o jednou vyzkoušíte, tak si to zamilujete určitě stejně jako já.

 
Blankapol
Blankapol - 14.1.2023 21:05

To se právě snažím něco takového najít. Když teda máte vyzkoušenou tu křupavou svačinku, tak mi dokážete doporučit prosím, na co bych se měla podívat?

 
Karaskovajana
Karaskovajana - 10.1.2023 23:39

Musíte se podívat ideálně po něčem co obsahuje hodně živin. Já třeba svačím, ale také často mlsám křupavou svačinku, která mě dokáže zasytit a nikdy jsem se po ní necítila těžko.

 
Blankapol
Blankapol - 5.1.2023 22:45

Holky když cvičíte nebo během cvičení, tak jaký svačinka je podle vás nejlepší? Aby mi z toho nebylo nějak moc těžko co myslíte?

 
Madrova
Madrova - 27.6.2022 12:23

Podařilo se nám sehnat pevný a kvalitní rotoped za slušnou cenu https://www.fitham.cz/trinfit-vivo-b200 za 7350 ke to super stroj, na kterém budete moci udržovat postavu.

 
Solakova
Solakova - 24.6.2022 15:46

O rotopedu jsem také hodně uvažovala, protože by mě to asi i hodně bavilo. Jaký máte doma? Byl drahý?

 
Madrova
Madrova - 23.6.2022 10:16

Jednoho dne jsem se s manželem rozhodla, že oba musíme dělat něco s naší váhou. Manžel koupil rotoped a běhací pás. Cvičíme každý den večer spolu. Váha jde dolů krásně a navíc se mi i perfektně spí, když se člověk tak unaví večer.

 
Solakova
Solakova - 20.6.2022 20:27

Holky při jakém pohybu se vám tak nejlíp dařilo hubnout? Pořád přemýšlím jak na to, už jsem dokonce i přemýšlela o pořízení rotopedu domů.

 
delkaadelka
delkaadelka - 29.7.2016 22:00

Taky jsem to využivala, a Piperine má velký obsah pepře, je to pravda. A asi jeto hlavní tajemství toho, že je tak učinné :)

 
lenka_c
lenka_c - 29.7.2016 20:45

díky moc za doporučení. myslím že už jsem něco slyšela o piperine, je to něco s pepře?

 
martinaves
martinaves - 28.7.2016 21:42

lenka_c: osobní vyzkoušela jsem Piperine Forte a jsem spokojená smajlik - 4

 
lenka_c
lenka_c - 20.7.2016 22:38

martinaves: začala jsem jíst zdravé jídlo, nemám čas cvičit, ale prochazím se často. chtěla bych ztratil několik kilo a vypadat krasně na dovoleně.... jake léky můžeš doporučit??

 
martinaves
martinaves - 20.7.2016 9:56

lenka_c: začni cvičit, jíst zdravě a vezmi nějaké léky podporující hubnutí smajlik - 4

 
lenka_c
lenka_c - 18.7.2016 21:56

jak zhubnout rychle do plavek??

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76959.
    Archiv anket.