Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Už nemůžu, tak jsem se rozhodla se vám tady svěřit. Možná pro mě budete mít nějakou radu, jak se obrnit vůči mé kolegyni, s níž sdílím kancelář. Ona je totiž velice náročný člověk a já na sobě pozoruju, že jsem z ní strašně utahaná, doslova ze mě vysává energii. Asi bych se měla naučit nějak ji vytěsnit a nepouštět si ji k tělu, ale i když jsem se o to snažila, tak mi to nejde.


Pracujeme spolu na jednom státním úřadě, sedíme v kanceláři jenom my dvě. Ona je starší než já, a to jak věkem, tak i služebně. Je na téhle pozici už dlouhá léta. Já jsem nastoupila před rokem a půl, prošla jsem tehdy výběrovým řízením a byla moc ráda, že jsem získala práci ve státních službách.


Nejdřív bylo všechno docela v pohodě. Anebo jsem si to aspoň namlouvala. Vlastně od začátku jsem z kolegyně měla takové trochu rozporuplné pocity. Nikdy se neusmála, nikdy nezažertovala, nic takového. Tvářila se dost nepřístupně, nicméně měla na starost mne zaučit a to dělala skvěle. Velmi rychle jsem se do své práce vpravila a brzy byla schopná fungovat zcela samostatně.


Jenže čím déle s ní sdílím kancelář, tím více se cítím unavená. Já vím, že každý jsme nějaký, ale pro mne je náročné snášet celý den její negativistickou povahu. Ona je jak očarovaná, nebo zakletá ve svém světě, kde nic není správné, dobré, uspokojující. Když promluví, tak jen kriticky, ublíženě, naštvaně. Přitom si povídat chce, to zase ano, ukecaná je dost, až příliš, ale padají z ní jenom samé stížnosti.

Stěžuje si na manžela, na děti (ty má už dospělé), na rodiče, na sousedy, na prodavačky. Vlastně na kohokoli, kdo je v její blízkosti a nebo s ním přijde nějak do kontaktu. Věřím tomu, že si doma stěžuje zase na mě. Jsem už na ni alergická a začínám z ní mít žaludeční neurózu. Já jsem pozitivní člověk, mám ráda legraci, lidi. Jasně, taky mě občas něco naštve a postěžuju si, ale nemám to jako životní náplň.


Ona ano. Všechno a všichni jsou špatní, jen ona je ta správná, kterou ale nikdo nechápe. Stěžuje si, že manžel s ní nekomunikuje, že prý doma jen sedí u televize a nemluví s ní. Já se mu nedivím, asi ho už přestalo bavit dělat jí vrbu pro její věčně nespokojené litanie. Dětem mluví do výběru partnerů a pak si stěžuje, že s ní děti nechtějí probírat, co je v jejich životech nového. V práci jde na oběd a vrátí se z jídelny naštvaná, že to jídlo stálo zase za nic a že by ty kuchařky měli všechny vyházet. Jde nakoupit a i tam je všechno špatně - neochotné prodavačky, nekvalitní zelenina apod.


Nemůžu sem rozepsat úplně všechno, bylo by to na dlouho. Nejhorší je, že ona má nutkavou potřebu všechna ta svá negativa s někým sdílet a jelikož jsme v kanceláři jen my dvě, sdílí je se mnou. A nestačí jí, když jenom kývám, ona přímo vyžaduje účast, podporu, uznání, jak je dobrá a jak jsou všichni ostatní ti zlí.


Já už nějak nemůžu. Několikrát jsem se snažila ji nějak usměrnit, navést na pozitivnější náhled, jednou jsem jí dokonce na rovinu řekla, že ze mě tím svým neustálým nadáváním vysává energii, že by se měla krotit. Ale k ničemu to nevedlo. Na chvíli se urazila, dva dny se držela zpátky a pak to začalo nanovo.


Neporadíte mi někdo, jak se vůči takovému člověku obrnit? Přemístit se do jiné kanceláře není možné, všude je plno. Stěžovat si na ni u vedení je hloupost, ona pracovně je dobrá, všechno zvládá a nějaké osobní problémy mezi námi by asi vedení neřešilo.


Nevím, jak na ni. Anebo lépe - jak na sebe? Jak se naučit ji nějak vytěsnit, aby mě tak nevysávala?

Jiřina


5.10.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 26   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kyselá kolegyně ze mě vysává energii

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-26
bobulka
bobulka - 11.10.2016 13:35

Anče: Bohužel já si takto pomoci nemůžu, bydlím 150 km od ní a tudíž si povětšinou voláme. Jenže sestra není maminka, sourozenci bych dokázala od plic říct, ať s tím jde kamsi, ale mámě? Zvlášť, když bratr už nežije a má tedy - jak říká - jen mě (což není pravda, má samozřejmě ještě tátu a další lidi). A tak to poslouchám, občas ji zpucuju, když už to přesáhne všecky mezky, pak to na čas trochu omezí. A já jsem se naučila se tím nenechat zdeprimovat, prostě to pak otřesu jak pes.

 
Anče
Anče - 11.10.2016 12:14

YXH: Jako legrace super...ale v praxi by to nedopadlo dobře - roznášela by o Jiřině zvěsti o tom,jak propadla ,svědkům, atd.Obrátilo by se to proti Jiřce.Tady není rada do praxe,jen ucpávky do uší nebo sluchátka.smajlik - 105

 
Anče
Anče - 11.10.2016 12:11

: bobulka: Znám to,moje mamka mi dělala to samé-přitom k mojí sestře se chovala úplně jinak.Tak jsem udělala to,že jsem se s ní setkávala jenom venku a v přítomnosti dalších lidí z rodiny - taková setkání=musela zachovávat,dekorum,-na to tahle starší generace slyší. Mamka zemřela a,bohužel,jak jsem napsala v jednom svém příspěvku,moje mladší sestra se ke mně začala chovat tak,jako mamka tehdy.Snad hůř.smajlik - 66

 
bobulka
bobulka - 10.10.2016 15:12

Bohužel musím říci, že je to skoro jako napsané o mojí mamince, ovšem ta je v důchodu a své nářky přednáší pouze a výhradně mě. Změnit se to nedá, je potřeba se s tím naučit žít, tedy nepouštět tu vlnu negativních informací za vnější ochrannou bariéru a ihned po doznění hlasu pustit z hlavy!

 
YXH
YXH - 8.10.2016 20:14

Verera: Krasarka: smajlik - 68smajlik - 68 Masle paradni napad a strazni vez taky, ty se najdou snadno.
kareta: No jo, ale kdo by to sukal smajlik - 68smajlik - 68

 
YXH
YXH - 8.10.2016 20:14

Verera: Krasarka: smajlik - 68smajlik - 68 Masle paradni napad a strazni vez taky, ty se najdou snadno.
kareta: No jo, ale kdo by to sukal smajlik - 68smajlik - 68

 
kareta
kareta - 5.10.2016 22:57

To má z toho, že nešukásmajlik - 42

 
Haninka
Haninka - 5.10.2016 21:41

Renee: já se tedy v práci taky zrovna nenudím, ale taky mám 2 kolegyně (je nás 6), které bych nejraději smajlik - 36 ony vědí všechno nejlíp, všechno, každý tel.hovor, okomentují, vědí, jak by co dělaly, protože, ti, co to dělají, to nedělají správně, se zákazníky občas mluví jak se dementy, je to na zabití. Naučila jsem se vypínat a tvářit se, že je neslyším. Ne vždycky to bohužel jde. Takže radu nemám. Vlastně jedna se mnou jednou týden nemluvila, protože jak pořád remcá, nic jí není vhod, tak jsem jí řekla, že mě tyhle pseudoproblémy nezajímají, že se svojí negativní povahou je energetický upír a týden jsem měla klid. Pak se otřepala a jelo se nanovo.

 
Petruša
Petruša - 5.10.2016 20:46

krasaka: taky mě to pobavilo s tou mašlí smajlik - 68

Verera: s tou literaturou taky dobrý smajlik - 68

 
Renee
Renee - 5.10.2016 20:17

Vlastně se vám dá závidět. My máme v úřadě tolik práce, že na nějaké vykecávání a sdělování si osobních pocitů není vůbec čas. Spíš jsme rádi, že se nám podaří odejít domů na pozdní večeři smajlik - 26

 
Arna
Arna - 5.10.2016 19:17

Jarča*: Spíš by jí měla Jiřina podstrčit provaz, nůž či pistoli.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 5.10.2016 16:29

Verera: A nebo ji po každé stížnosti s mírně fanatickým výrazem podstrčit náboženskou literaturu se slovy, že svět je zkažený - taky dost dobrýsmajlik - 34

 
illča
illča - 5.10.2016 16:17

krasaka: smajlik - 34smajlik - 47 jojo - to je dost dobrá rada pro takovou kyselou pr*el ... Musí to být šílené, být celý den v jedné kanceláři s takovým zpruzencem.

 
Arna
Arna - 5.10.2016 15:33

Když si mi někdo dlouho stěžuje, tak ho zarazím a řeknu, že špatnýho už bylo dost, teď ať mi řekne něco hezkýho.

Jinak, Jiřino, dej si na stůl zrcadlo směrem k té kolegyni, vše co vyšle se jí vrátí. Jak v nadneseném smyslu, tak i ten její kyselý kxichtsmajlik - 68
A kupuj jí ty kyselé želé-bombony, ať ví z čeho to má.smajlik - 68

 
Arna
Arna - 5.10.2016 15:25

krasaka: smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68"Co kdyby sis hodila mašli ? pak tě už nebude štvát vůbec NIC"
Tak tos opravdu trefila tu nejlepší odpověď.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

Já se zrovna vrátila domů z města a byla navštívit kolegyni podobného ražení. A taky jsem jí to řekla na plnou hubu, že si zas jen stěžuje, prý už jiná nebude. Tak jsem jí řekla, že se jí ani nic pěknýho nepřihodí

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-26
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146505.
Archiv anket.