Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Moje děti a naše děti

Moje děti a naše děti

Prosím vás o radu, protože jako máma jsem v koncích a nevím, co mám dělat. Můj muž totiž dělá velké rozdíly mezi dětmi. A já to nemůžu skousnout a samozřejmě tím trpí i děti.

Když jsme se smužem poznali, všechno bylo fajn. Já byla rozvedená a měla jsem dvě dcerky, tehdy tří a pětiletou. On se k nim od začátku choval moc hezky, zamiloval si je a ony jeho. Byla jsem moc štastná a dcerky taky. Když jsme se pak brali, šly nám za družičky a náramně si to užívaly.

Tahle idylka ale neměla dlouhé trvání. Skončila v okamžiku, kdy se narodil syn. To už bylo dcerám 9 a 7 let. Pro mého muže najednou dcery přestaly existovat. Veškerou pozornost a péči věnoval a věnuje jenom synovi. Mnoho krát jsem s ním o tom mluvila, vysvětlovala mu, že nemůže ty holčičky takhle zraňovat, ale on je v tomhle asi nějakej zabedněnej. Řekne, že ať se mu nedivím, že vlastní krev je vlastní krev.

Je to docela hrůza. Synovi jsou teď už dva roky, muž ho neskutečně rozmazluje, všechno mu dovolí, jakoby to bylo nedotknutelné princátko. Na dcery většinou jen hartusí, nebo s nimi komunikuje to nejnutnější. Jakmile ale zaslechne malé plakat, okamžitě startuje a co prý mu holky dělaly, že brečí.

Jsme z toho s dcerami hodně špatné. Já sama cítím, že takhle by rodina neměla fungovat, že v rodině by se přece všichni měli cítit dobře. Ale s mužem není řeč. On má svůj vlastní pohled a přes to nejede vlak, nic jiného ho nezajímá.

Vážně přemýšlím o rozvodu, ale trápí mě, co synek, muž je na něj hodně fixovaný a syn na něj také. Byl by to asi velký boj. Připadám si v pasti a nevím, jak z ní ven. Předem vám děkuju za jakoukoli radu.

Darina


11.4.2017   Rubrika:   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje děti a naše děti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-28
Mirka999
Mirka999 - 30.9.2022 17:31

Tohle je velice těžké a nikdo vám nemůže říct, co máte dělat. Každý, kdo se zamiluje má takzvaně růžové brýle, ale jednou holt ty brýle spadnou a vy poznáte, s kým opravdu žijete. Nejhorší je, že jsou v tomto vztahu děti, ale možná pokud si promluvíte o tom, co vás tíží, tak manžel pochopí a začne se chovat ke všem dětem stejně. Měla jste ho nechat ať si manžel zkusí, co je to dětská hygiena a nechat ho přebalovat. Já mimochodem kupuji pleny na https://www.bonfair.cz/detska-hygiena/.

 
Hakan123
Hakan123 - 3.10.2017 23:19

Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry apod., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 24.4.2017 10:24


Vzala bych holky a jela na výlet, že děvčata potřebují zábavu k věku, kárání mají dost. Ale nic nepřipravovat, ať si tatínek sám uvaří, sám uklidí. Možná by si uvědomil, že ty dvě chůvy hodně pomáhají.
Malej je již dávno ve věku kdy si uvědomuje své postavení v rodině a bude si hranici posouvat. Mám ráda děti,ale....

 
rychlonožka
rychlonožka - 15.4.2017 19:03

Sudý víkend...ne týden....

 
rychlonožka
rychlonožka - 15.4.2017 19:03

Ale tady přece jde také o to, najít řešení, které zúčastněné bude bolet co nejmíň! Ono jde, říct si, já mu ukážu, podporována všemi poradními hlasy, já se s ním rozvedu a bude. Nojo. Ale nebude tím nakonec celá rodina stresovaná víc, než když nyní žije pohromadě? Otec synka se bude bránit jistě jak to jen půjde. On o to svoje dítě totiž stojí maximálně. Která si myslíte, že se ho vzdá a řekne dobře, budu ti posílat alimenty a brát si kluka každý sudý týden, pak se moc pletete. Co když jim - těm třem holkám - za to udělá ze života malé peklíčko? Nebo si myslíte, že řekne- budu vychovávat syna sám a vy si žijte po svém a budu vám ho půjčovat - to se asi taky pletete. On umí sekýrovat, on nebude uklízet, prát a vařit pro sebe a syna. Aby matce usnadnil práci a nechal jí jen ty dvě holky, což by zvládala levou zadní. Něco jiného by bylo, kdyby si s ním dítě nepořizovala a on jim doma dělal dusno. jistě, potom ať si jde, odkud přišel. I něco jiného by bylo, kdyby měla jen toho chlapečka a ne ty holky. Pak by měla šanci boj o dítě při rozvodu spíš vyhrát. Ten bude dělat psí kusy, pokud ona podá žalobu o rozvod, nehledě na následky. Dvakrát rozvedená s dítětem navíc. Jak bude žít dál? Zkusí to s někým jiným do třetice? A když on bude chtít dítě...?
My tu podle mého řešíme až následek. Ten samotný původní problém je v tom, že děti mají rozdílné otce. Tam se asi vždycky dá tušit malér.

 
Arna
Arna - 15.4.2017 11:48

staraplatna: Když myslíš?!?! A ty by ses dokázala denně dívat na to jak tvé dcerky se strachem čekají co zas bude? Ty by ses dokázala dívat jak jedno dítě je zahrnováno láskou, péčí a dary od táty a další děti se na to jen koukají?
Noooo, to jsi tedy silná povaha a ty dvě dcerky jsou ti u pr...e

 
staraplatna
staraplatna - 15.4.2017 9:52

Dámy, to máte každá doma ideálního chlapa, že radite ihned rozvod? Mno.... přijde mi to silně nevyzrálé . Jen jedna rada se mi zdá praktická, On ať svuj veskerý volný cas travi s mrnousem a Ona s dcerkami uziva klidu. Muži jsou opravdu jiní, ve vztahových záležitostech pro nás ženy primitivové...

 
Arna
Arna - 14.4.2017 10:09

Verera: Musíš si dát na misku vah co rozvodem získá a co případně ztratí.
Získá klid pro své dcerky a pro sebe a možná i syn časem pochopí jak to v jedné rodině chodí když nemá za zadkem tátu.
Když se nerozvede budou její dcery a ona žít neustále ve stresu, ovšem zda ze syna vyroste slušný člověk, o tom pochybuji.

 
Verera
Verera - 13.4.2017 17:16

On nechápe, jak tomu klukovi ubližuje, když z něj vychovává rozmazleného spratka? Zatím je malý, možná, až trochu povyroste a bude nesnesitelný, tatínkovi to dojde. Nebo taky ne. Bude ještě schopný vmést matce, že kluka špatně vychovává, když budou stížnosti ze školky.

I když rozvodem se tohle ještě zhorší. Takhle má matka přece jen stabilnější vliv na výchovu a dítě přesně pozná, ke komu si může dovolit všechno a kde ne.

Na to jeho "Vlastní krev" mě napadla odpověď - " A víš to určitě? Matka je jistá , ale otec..."Možná bych z domluv zatím vynechala dcery a snažila se otci vysvětlit, že jeho přístup je škodlivý hlavně pro syna. I když pokud je chlap ten typ, co nevnímá připomínky okolí, asi s ním nikdo nehne,ale to je opravdu známka nevyzrálého jedince, se kterým není soužití snadné ani v dalších ohledech.

 
mam-ča
mam-ča - 13.4.2017 11:09

Nofar: smajlik - 47smajlik - 5

 
Arna
Arna - 12.4.2017 16:56

krasaka: Myslíš že by ho něčím praštila? smajlik - 55 Holka, to radši ne, výsledek je nejistý.

 
krasaka
krasaka - 12.4.2017 14:30

Arna: smajlik - 61
naprosto souhlasím : Raději sama se třemi dětmi než žít v neustálém stresu.
Ovšem i ta finanční stránka je rozhodující - proto je mnohem, mnohem výhodnější býti vdovou nežli rozvedenou, ale to bohužel - nelze ovlivnit smajlik - 36

 
Arna
Arna - 12.4.2017 14:17

rychlonožka: Kdo nezažil, ten nepochopí. A komu to prospěje? Těm dcerkám a i Darině. Vždyť ta děvčata musí žít v neustálém napětí kdy.
Tady opravdu nejde o nějaké utíkání od problému, ale o zdravé rodinné prostředí bez napětí.
Raději sama se třemi dětmi než žít v neustálém stresu.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.4.2017 13:37

K rozvodu se rozhoduje při prvním problému, byť zásadním, jen člověk, který je zvyklý z boje utíkat. Komu to prospěje, když jdou lidi okamžitě od sebe? Dejme tomu rozvod. Ona bude dál se dvěma dcerkami a přibalí hádání a tahání o syna. Tím se problém nevyřeší, když syn a otec budou bydlet jinde! Bude zase jiný. Jak matka ovlivní výchovu syna, když ho uvidí jednou za dva týdny? To není dohoda o tom, kdo si vezme pračku a kdo lednici. Tady jde o živé děti. A o dva dospělé,kteří se neumějí domluvit na jediném problému, který spolu mají. Budou dál hledat a dál zkoušet. Nebylo by lepší se domluvit, jak si nelézt na nervy a jak se navzájem respektovat? Upřímně řečeno, ale pouze můj názor...mít dvě děti, je práce dost, a přibrat si chlapa a ještě si s ním pořídit další...co by jí chybělo...holky odrostou, užije si je a bude-li chtít, bude hlídat vnoučátka. Takhle až holky budou mít děti, ona bude ještě podporovat mladého na studiích a doma jí oba hoši polezou na nervy....Já fakt nevím, co je tady lepší. Dát mu syna a říct - táhněte oba...?

 
Arna
Arna - 12.4.2017 10:07

Ano, na nic nečekat a rozvod, on se opravdu nezmění a bude mnohem hůř. U nás to došlo až tak daleko, že když měl vztek na mě, vyléval si ho na mém synovi z prvního manželství. Nekecám, bylo to tak.
A ten mladší toho zneužíval, když chtěl něco od staršího bratra a on mu to nechtěl dát, tak vyhrožoval že to řekne tátovi a jak to dopadlo asi asi domyslíte.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-28
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.