Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Dá se rozeznat cholerik od agresora?

Dá se rozeznat cholerik od agresora?

Potřebovala bych vaše rady a zkušenosti, protože momentálně docela tápu. Nerada bych se unáhlila v rozhodování, ale zároveň by taky nerada udělala zásadní chybu, která by ovlivnila můj budoucí život.

Jedná se o vztah s mým současným partnerem. Vše je vlastně teprve na začátku, chodíme spolu čtyři měsíce. Oba dva jsme rozvedení, je nám přes třicet, já mám v péči pětiletého syna. Partner děti nemá. Seznámili jsme se na jedné firemní akci a padli si do oka. Hned tam jsme si vyměnili telefonní čísla a on mi druhý den volal a zval mě na večeři. Mám štěstí, že mí rodiče bydlí v sousedním domě a jsou kdykoli ochotní mi synka pohlídat.

Večeře proběhla skvěle, z mého společníka se vyklubal velmi galantní, vtipný a pozorný muž. Hned jsem ho taky informovala o mé situaci a o existenci syna. Vůbec mu to nevadilo, naopak, až se mi zdálo, že má dokonce radost.

Začali jsme se scházet, chodili na procházky, do kina, v září jsem ho seznámila se synem a všechno vypadalo skvěle.

Kazit se to začalo až teď, poslední asi tři týdny. On je stále pozorný a galantní, ale čím dál častěji zaznamenávám, že nemá daleko k emočním výbuchům. Jak se říká, startuje na první našlápnutí. Poprvé jsem si toho všimla, když mi vyprávěl o nějakém konfliktu v práci. Už ten tón mi byl nepříjemný, mluvil a přitom jakoby křičel, líčil, kdo mu co řekl a jak on ho usadil a vysloveně ze mě doloval můj souhlas a snad i pochvalu, jak se umí prosadit. Já jsem spíš klidnější typ, konflikty nemám ráda a tak jsem ho v podstatě jen vyslechla. Nechtěla jsem do toho nějak víc zabředávat. Jeho se to dotklo, chvíli byl i uražený. Pak to přešlo a všechno bylo zase v pořádku.

Od té doby jsem ale na jeho chování víc zaměřená a všímám si. Zjistila jsem, že on je jak dva v jednom. Jedna jeho část je úžasná, pozorná a skvělá, druhá je pravý opak. Arogantní, nedůtklivý, urážlivý. Často vyžaduje absolutní souhlas s jeho názorem, když mám jiný, začne mě tím svým křičícím tónem přesvědčovat, že správný názor má on. Nejvíc se to projevilo při volbách, kdy se mě ptal, koho budu volit. Nechtěla jsem mu to říct, ale tak dlouho do mě vandroval, až jsem řekla, že asi ODS a zakroužkuju mladého Klause, protože mi jsou jeho názory a postoje blízké.

Bylo to, jako bych odjistila granát. Pustil se do mě, jestli jsem se nezbláznila, volit tuhle stranu, že je to banda grázlů. Začal, že on dá hlas Babišovi a vyjmenovával, proč. Já jsem mu řekla, že to je přece v pořádku, každý máme svůj názor a ten můžeme při volbách svobodně vyjádřit. On byl ale k nezastavení. Doslova se mě snažil přesvědčit, abych svou volbu přehodnotila a volila stejně, jako on, protože to je jediný správný názor.

Je toho víc, těchhle jeho výpadů. Už začíná  i kritizovat mou výchovu, podle něj se synem příliš diskutuju a měla bych být přísnější, nebo mi za pár let bude skákat po hřbetě.

Jsem na vážkách. V jeho lepších chvílích, kterých je víc, než těch špatných, mi s ním je moc dobře. Když ho ale chytne ten jeho rapl, stáhne se mi žaludek a jakoby se mi rozblikalo kontrolní světélko. Říkám si, jestli tohle jeho chování není příznakem, že má sklony k agresivitě, že teď je to zatím slovně, ale co by třeba bylo za čas, až bychom spolu bydleli (už s tímhle návrhem přišel).

Nevím, co dělat. Když to na něj přijde, mám okamžitě chuť se s ním rozejít. Pak se uklidní a mě je zase dobře a říkám si, jestli nejsem jen zbytečně přecitlivělá, že je to prostě jen cholerický chlap, který rychle vybuchne a stejně rychle zase zchladne.  Ale co když to tak není, co když by se časem opravdu vyprofiloval do násilníka? Já už nemám odpovědnost jenom za sebe, mám ji především za syna, kterého bych nerada vystavovala nějakým návalům zlosti a vzteku.

Jaký je vás názor? Je to jen vztekloun, ale v podstatě neškodný, nebo bych opravdu měla být na pozoru?

Lucka


1.11.2017   Rubrika:   |   Komentářů 41   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dá se rozeznat cholerik od agresora?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-41
Isabell
Isabell - 2.4.2018 16:40

Ahoj,také jsem se seznámila zřejmě s velkým cholerikem.Známe se krátce a jeho občasné chování mi přišlo divné,až jsem nad tím začala přemýšlet a dle diskuzí na netu jsem to poznala.Jsem dost klidná a snad to s ním zvládnu smajlik - 16.

 
Heinz Munkel
Heinz Munkel - 14.12.2017 17:30

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 
YXH
YXH - 9.11.2017 20:50

krasaka: Podobne dopadla kamaradka taky. Kdyz jsme ji varovaly s holkama, ze ten jeji je divny a manipulator, tak nam rekla, ze ji zavidime, protoze mame zivot za sebou (bylo nam 18 a ji o rok min) tak si ho vzala, pak chodila sama modrina a odesla od nej az kdyz ji honil s nozem v ruce po byte a rozparal gauc, protoze ona nastesti uhnula...

 
Arna
Arna - 8.11.2017 14:19

...vyžaduje absolutní souhlas s jeho názorem...
... správný názor má on...
...vysloveně ze mě doloval můj souhlas...
...volila stejně, jako on, protože to je jediný správný názor....
Nikdy nepřipustí že má pravdu někdo jiný, při případném sestěhování ihned přestaví celý byt, protože vše je špatně, Lucka blbě myje nádobí, neumí pořádně vyprat,... Rychle pryč.

 
krasaka
krasaka - 7.11.2017 15:19

smajlik - 61Zda agresor či cholerik - obojí je pro život skoro nepoužitelné smajlik - 66
Švagr hned prudce vybuchl a velmi zvýšeným hlasem obhajoval svou "pravdu",aniž mu vadilo, že jejich dvě holčičky už spí - a pokud dorazil z bistra,kde byl s kamarády "na jedno", tak to byla katastrofa úplnásmajlik - 76
Sestra byla nebojácná,chodila do juda,tudíž na fyzické útoky si netroufal a ty jeho pokusy o smír "na kolenou a s růží v ústech" už byly směšné !!!
Vyvrcholilo to tehdy,když ji vydíral tím,že hodí tu mladší z balkonu ve 4.patře dolů-starší dcerka ho držela za kalhoty,plakala a pak se zhroutilasmajlik - 48 Mezitím sousedé zavolali policii a hasiče a milý cholerik šel "do tepláků"!!
Sestra se během té doby rozvedla a sehnala si státní byt,protože ten původní byl jeho družstevní, pořízený před svatbou /denně vyčítáno-bydlíte v mém bytě-mohu vás vyrazit/!!!
On ten přechod od jednoho blba k druhému je těžko viditelný, ale pro manželství nebo soužití i s dětmi jsou oba nepoužitelní /pokud žena nechce být trestána za zabití v sebeobraně/smajlik - 36

 
janablizkova
janablizkova - 6.11.2017 18:26

Možná je jen cholerik,ale já bych byla opatrná.Z vlastní zkušenosti bych se dobře rozmyslela.Vdala jsem se a měla dítě a nedělalo to dobrotu.Přeji hodně štěstí.

 
sallie
sallie - 5.11.2017 15:57

utíkej, co ti nohy stačí..... tohle se bude časem zhoršovat, uvědom si, že on se teď ještě "drží", protože je zamilovaný.... až přejde zamilovanost (za rok dva), bude to horší... a jestli se ti už teď stahuje žaludek a je ti z jeho výbuchů špatně?
Je úplně jedno jestli je neškodný cholerik nebo násilník, TOBĚ v tom není dobře.... už teď ti reje do výchovy syna, jak to bude za rok dva? A co až kluk vlítne do puberty?

 
LudPa
LudPa - 5.11.2017 9:13

Dejte na své varovné světýlko, vy vlastně víte, že to není ten pravý, jen si to chcete potvrdit. Takže já to potvrzuji, nemusíte mít chlapa za každou cenu. Držím prsty.

 
Hedvikova
Hedvikova - 4.11.2017 18:17

Měla jsem cholerika, bylo to strašné, neovládal se. Varuji vás. Nakonec jsem se rozvedla, bylo to vysvobození. Není nad klid. Existují i klidní muži, kteří nají nadhled.

 
emchira
emchira - 2.11.2017 20:08

Napíšu to stručně. Pryč od něj.Čím dřív, tím líp.

 
catcat
catcat - 2.11.2017 15:03

smajlik - 42já bych se s ním sestěhovala a hned si pořídila miminko, vlastně nejradši alespoň trojčata, protože vzorně vedená domácnost, šetřivá a poslušná hospodyňka a kupa šťastných dětiček pána předělá na dobráka od kostismajlik - 42

 
YXH
YXH - 2.11.2017 13:52

Lucko utikej dokud je cas. S necim podobnym chodila dcera a jsem rada, ze ho poslala do haje a on se odstehoval. Po pravde receno, lip samotne s ditetem, nez s nekym takovym. smajlik - 48

 
denda04
denda04 - 2.11.2017 12:53

Lucko utíkejte co Vám nohy stačííííííí bála bych se ,že bude hůř a to určitě bude vše záleží na Vás hodně smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
dadka
dadka - 2.11.2017 12:10

Jste spolu krátce a už se takhle projevuje? Co bude dělat, až se sestěhujete? Že je agresívní, potom poznáš hned....po první facce.
Rychle běž od něho, chlapů je na světě dost a můžeš vybírat!!

 
Verera
Verera - 2.11.2017 11:16

PEGG: Někomu nemusí vyhovovat být sám, zvlášť ve věku, kdy by třeba Lucka mohla chtít ještě dítě, ale zájmy dětí by měly být rozhodně zohledněny. Jak dlouho pán syna zná? Za jak dlouho mu ho Lucka představila, hned asi ne. Takže zhruba po měsíci už kritizuje výchovu a to aniž by s ní měl nějaké zkušenosti s vlastními dětmi? Od toho už je jen krůček při jeho povaze ke kritice dítěte. Jak ten kluk přijde k tomu, že mu bude někdo předhazovat, že je nemožný a dělá všechno špatně (takovýhle pocit z pána mám) . A Lucka bude kluka v lepším případě bránit , tj. neustálé hádky, v horším to vzdá a z kluka bude chudák s nulovým sebevědomím nebo vypadne z domu, kdykoli to půjde.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-41
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55580.
Archiv anket.