Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jste hrdé Češky a vlastenky?

Jste hrdé Češky a vlastenky?

V poslední době stále častěji narážím na lidi, kteří nadávají na svůj vlastní národ. Dle nich jsme jako Češi závistiví, nepřejícní, vyčůraní, líní. Osobně nemám takový přístup ráda, připadá mi to jako kálení do vlastního hnízda.

Včera při promazávání a zdobení cukroví jsem si tak nějak přemýšlela o všem možném a schválně jsem si vybavovala různé skutečnosti, díky nimž jsem ráda, že jsem obyvatelkou právě naší České republiky a jsem na svou příslušnost k tomuto národu hrdá.

Možná bychom si mohli společně připomenout, co všechno naši lidé světu dali a na co můžeme být pyšní. Mě jen tak namátkou na mysli vytanulo: Antonín Dvořák, Jan Amos Komenský, kontaktní čočky, Jaromír Jágr, bramborák... Víc toho psát nebudu, abyste měly i vy možnost připojit vaše tipy, proč si myslíte, že je fajn být příslušníkem českého národa a že rozhodně není důvod se za to stydět.

Anna


19.12.2017   Rubrika:   |   Komentářů 47   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jste hrdé Češky a vlastenky?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Speedy
Speedy - 27.12.2017 16:59

Křeček: Nedelej si iluzi, kdyz ctes komenty u anglickych clanku, je to stejne, ne-li horsi. Internet otevrel prostor pro frustraty a uvolnovani emoci jaksi celosvetove. Osobne jsem rada, ze jsem se narodila v Cechach, hrde se k nim v cizine hlasim. Mam Cechy rada a ocenuju u nich spoustu dobrych vlastnosti, hlavne humor a primost. Kdyz te v CR nema nekdo rad, poznas to, nevyhledava te a kdyz se setkate, jste k sobe chladne zdvorili. Tady ti kazdy maze med kolem huby, jak jsi uzasna, budi to dojem, ze jste nejlepsi pratele na svete, ale je to jen takova hra na zdvorilost, nic vic. To radsi preferuju tu ceskou uprimnost.

 
kobližka
kobližka - 22.12.2017 12:48

Občas člověk neví,co by chtěl a vrtá do všeho,ale nám chybí národní hrdost a neříkejte,že není nad čím.Je! Mylím,že na to,jak jsme malý národ a jak velké země nás obklopují,si nevedeme zase tak špatně.Jen těch úžasných vědců a objevů,které český člověk přivedl na svět,úžasných sportovních výkonů,máme krásnou literaturu,obrazy,sochy,umělecká díla...Žijeme v krásné zemi,války,hladomor,sopky,tornáda a jiné živelné pohromy nás míjí a když se člověk tak podívá kolem sebe,nežije se nám zrovna nejhůř.Jistě,dalo by se najít sto důvodů,proč na něco nadávat,ale to se dá i v jiné zemi,nikde to není dokonalé,jak si někdo myslí.Když budu chtít chodit zamračená celý den a na všechno nadávat,tak mě nikdo nepřesvědčí o tom,jak je na světě krásně.
Já už jsem "stará dáma",ale když slyším naší hymnu,mám slzy v očích a když vidím naší státní vlajku,ještě pořád mi běhá mráz po těle.Vždycky si vzpomenu,jak pro ní odvážní lidé umírali a byla to pro ně čest.To už dneska nikdo nezná - pojem čest a národní hrdost.Škoda.

 
Pentlička
Pentlička - 22.12.2017 11:41

Tak, že bych byla přímo hrdá, to nemůžu říct. Nemyslím si, že náš národ je lepší, než jiné národy. Ale jsem ráda Češkou, mám ráda svůj národ jako svoji vlastní rodinu. Jsem ráda, že žiju v naší zemi, kde je krásná příroda, spousta památek, nejsou tu tornáda a zemětřesení a jiné hrůzy, aspoň ne takové, aby ohrožovaly lidské životy. Také jsem ráda, že patříme mezi ty bohatší státy, lidi tu neumírají hladem a žízní, máme dobré školství i zdravotnictví, dobrý sociální systém. Jasně, že vidím i chyby, ale přesto všecko si myslím, že to dobré a pozitivní u nás převažuje. A jsem opravdu hrdá na naše umělce a vědce a vůbec osobnosti našeho veřejného života.

 
Křeček
Křeček - 22.12.2017 10:58

Právě jsem potkala krásný článek (a ještě lepší diskuse pod ním). Hezky vypovídá o českém národu.
Opravdu nevím, na co bych měla být hrdá.

https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/prodavacky-promluvily-projdete-si-veci-ktere-jim-v-obchode-n/r~9be6a4aede7b11e7adc2ac1f6b220ee8/v~sl:ac9faa6798d241a1575b55fcd1893d00/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

 
YXH
YXH - 21.12.2017 16:22

Almega: Mas pravdu, jak se clovek zastane sveho je xenofob. Smrdi to vsechno politikou.... Driv nas zdimalo RVHP ted EU, ale v podstate v tom rozdil nevidim. Porad nam nekdo porouci, co mame delat a vymyvaji mozky tem, co se daji, no a kdyz se nedaji a ozvou, tak jsou nazyvani nackama a kdovi cim jeste. Je to smutne smajlik - 26smajlik - 26

 
orinka
orinka - 21.12.2017 14:47

enka1: teď jsem tam viděla 4 fotky redaktorek. Čtenářky mají hodnotit oblečení. Já to tam nenapíšu, jsou tam vlezdoprdelky a je zbytečné provokovat pravdou, Kristina má ránu jako z děla, chudák. V tom vzorovaném svetru vypadá jako barevné jelito. Kdyby zůstala v zapnutém kabátě a rukavičkách, udělala by lépe. Vyděsilo mě taky, jaké má polstrované ruce. A to zhubla - prý. Jinak bych tohle nepsala, nejsem taková potvora, jen mi přihrály na smečsmajlik - 68

 
enka1
enka1 - 21.12.2017 12:17

orinka: Jo, jo, s Lukášem soucítím. Někdy mám pocit, že je žin prodaná a redakce tancuje podle něčího pískotu. Takhle opustit svou původní myšlenku, nasazení, nadšení ... smajlik - 71. Ego jim narostlo víc než bejkovi péro. Chtělo by to nějakou ťafku, ale už jsou asi imunní.

 
Almega
Almega - 21.12.2017 11:42

Mě nejvíc štve,že se dnes nadává vlastencům do nácků,xenofobů a pod.,jakoby mělo smysl se nacpat do EU a ztratit vše,co dělá Čechy tak výjimečnými! Nikdy bych nemohla žít někde v cizině (moji sourozenci jsou všichni Němci a žijí tam,já zůstala Češkou...).Jedině tady mám pocit domova,ve Varech,a i když bydlíme nyní na vesnici poblíž Varů,tak je to stále moje rodné město! Jedině u nás můžeme bloumat po lesích a sbírat houby,lesní plody a tak,aniž bychom potřebovali povolenky...Zatím ještě se dá nocovat někde v přírodě mimo kempy a pod.,což jinde skoro nejde.Máme všude zeleno a krásně,nemáme tu moc cizáků,co by na nás parazitovali,a bráníme se nájezdům předem,nečekáme na to (jako v jiných emích),až nás jisté cizonáboženské skupiny,které mají 10 dětí a více,zcela převálcují a budou si z nás dělat otroky! Máme svůj "selský" rozum,jsme vycvičeni za vším hledat to pozadí,nespokojujeme se s tím,co nám cpou z novi,televizí,internetu,ale sami si děláme úsudky! Bohužel,mnozí mladí bez zkušeností sedají na lep vychcánům,co hledí jen na svůj vlastní prospěch,i za cenu zničení státu.Kolikrát mě napadá,jaké měli ti někteří rodiče,že jim nedali vlastenecký základ,nevysvětlili historii a pod.Tak jen doufám,že se ubráníme EU,jako jsme přežili Rakousko-Uhersko,diktát SSSR,i vlády novodobých "umělců",co dovolily rozkradení a zničení všeho,i toho,co mělo zůstat "naše"!!!

 
rychlonožka
rychlonožka - 21.12.2017 9:08

Jo, jsem. Myslím, že naše historie, kultura, osobnosti z literatury, hudby, výtvarného i filmového a divadelního umění, naše památky a výsledky v oblasti vědy, vynálezů, stojí za to, abychom byly rády, že jsme Češky. No jasně, všechno se taky nepovede. Ale jsem tady doma. Všude jinde bych byla cizí a než by mě tam jako domácí brali, mohl by uběhnout celý život a možná ani to ne....

 
sharon
sharon - 20.12.2017 20:16

hrdé , šťastné a veselé české vánoce......obrázek - d90.gif

 
Křeček
Křeček - 20.12.2017 16:25

Linda: smajlik - 34

 
orinka
orinka - 20.12.2017 16:18

enka1: Jenom je blbý, že teď jsou stránky šťastných žen jakési bezrizorné, novinky jsou jednou za uherský rok. Já jsem sem přešla z ženy in už před hodně lety, to se Šťastné ženy teprve rodily, pamatuju, jak jsme s šéfredaktorkou debatovaly nad záhlavím magazínu. Našla jsem tady spoustu spřízněných duší. Je strašná škoda, že nadutá Žena in nedostane ťafku v konkurenčním magazínu, který by ji dokázal převálcovat napadrť. Za to, jak zachází s čtenáři a (s odpuštěním) kálí na jejich požadavky, by si to zasluhovala opravdu rychle. Na Ženě jsem byla víc jak 10 let, vždycky se těšívala, jak si pokecám pod články s Novinkama v diskusi - a co teď z toho zbylo?! No, když se šéfstvo vyskytuje v Dubaji i jinde, pak samozřejmě nemůže mít čas vychytávat mouchy. Které jim tam teď u všeho bzučí jak nad mršinou. Ale mají tam jakýsi personál, co teď dělá hromosvod. Je mi docela líto pana Čejky.

 
enka1
enka1 - 20.12.2017 15:56

Linda: Asi vímsmajlik - 96

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.12.2017 15:36

Děvčata,kjlid pán Heinz Munkel si myslí, že mu některá napíše, aby získal emailové adresy.

 
Linda
Linda - 20.12.2017 15:05

enka1: to se jim povedlo uz ponekolikaty...proc asi tak myslis ze vubec SZ kdysi vznikly??? smajlik - 64

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55580.
Archiv anket.