Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Je mi osmatřicet let, jsem rozvedená, mám dvě odrostlejší děti. Syn je ve druhém ročníku na střední a dcera je v devítce. Už dlouho jsem s nimi sama, jejich otec od nás odešel, když byly ještě dost malé, syn na prvním stupni a dcera ve školce. Celou dobu jsem žádného muže neměla, bála jsem se někoho přivést domů, hlavně kvůli dětem.

Teď na podzim jsem se seznámila s jedním mužem, je o čtyři roky starší, taky rozvedený, bezdětný. Docela rychle jsme si porozuměli, je nám spolu dobře. Říkala jsem si, že už mám konečně nárok na nějaký vztah, samoty jsem si užila dost.

Bohužel, začátkem prosince jsem se dozvěděla, že byl můj přítel odsouzený za ublížení na zdraví a seděl za to ve vězení. Neřekl mi to on, ale jedna známá, která nás spolu viděla. Shodou okolností je to je sestřenice, takže tu informaci o něm má. Není to moje kamarádka, opravdu jen známá, před pár lety jsme byly kolegyně, já pak odešla pracovat jinam.

Řekla mi, ať si dobře rozmyslím, s kým chodím, že je sice jeho příbuzná a neměla by, ale říct mi to musí, že on je hodně problémový člověk, už v dětství měl problémy se sebeovládáním, svou první ženu prý bil, dokonce až týral, že od něj musela doslova utéct a ještě štěstí, že neměli děti. Několikrát byl souzený a dostal podmínku, všechno prý za různé rvačky. Až teď ten poslední případ, prý se někde serval a způsobil tomu druhému vážné zranění a tak ho už zavřeli natvrdo.

Pro mě to bylo jako studená sprcha, absolutně bych do něj neřekla, že je takový rapl a násilník. Ke mně se chová velmi galantně a pozorně, ani jsem nikdy v žádné situaci nezaznamenala, že by mu cukaly nervy nebo tak něco. Nicméně poté, co jsem se to dozvěděla, na rovinu jsem se ho zeptala s tím, proč mi tak důležitou věc neřekl sám.

Byl z toho úplně zničený, prý mě nechtěl klamat, jen to pořád odkládal, bál se, že o mě přijde. Bez problémů uznal, že býval vztekloun, ale že už je jinde, že ten kriminál mu dal co proto a ví, že se tam už nikdy nechce vrátit. Prý by strašně rád začal nový život, za tím starým udělal tlustou čáru. Prosil mě, ať mu dám šanci, ať ho hned nezatracuju.

Jsem na vážkách. Je mi s ním dobře, jak jsem psala, chová se ke mně opravdu hezky. Ale taky se známe sotva pár měsíců, to ještě není takový problém, aby se přetvařoval. S dětmi jsem ho tedy už seznámila, to ještě před tím, než jsem se to dozvěděla, i jim se líbil. Vyměkla jsem i na Vánoce a pozvala ho na Štědrý večer k nám, proběhl moc hezky a chceme spolu strávit i Silvestra.

Zatím je mezi námi všechno fajn, ale ve mně je to jak v koze. Pořád na to musím myslet a bojím se. Říkám si, že to přece není jen tak, aby se někdo takhle gruntu změnil a najednou byl do konce života jako milius. Co když si ho pustím víc do života a pak začne peklo? Zvažuju pro a proti a neumím se rozhodnout.

Co myslíte? Mám mu dát šanci a jít do toho rizika, nebo by bylo lepší odpískat to teď, než se k sobě připoutáme hlouběji? Je to pro mě tak těžké.  

Natálie


28.12.2018   Rubrika:   |   Komentářů 21   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
denkas
denkas - 5.1.2019 0:27

Jaguška: dadka: Přesně tak. Naopak bude čím dál horší.

 
Jaguška
Jaguška - 4.1.2019 17:20

Do toho bych nešla, starého psa novým kouskům nenaučíš.

 
dadka
dadka - 4.1.2019 13:16

Rychle pryč!! Nezmění se, je to v něm.

 
Bellana
Bellana - 31.12.2018 1:21

Násilníci bývají zpočátku okouzlující a dobří milenci. Kdybych o muži věděla, že bil svoji ženu, nevěřila bych mu, že se změnil. Spíš bych se zamyslela, jestli nejsem příliš submisivní a jestli to pro mě není nebezpečné stýkat se s ním. Rozhodně bych nezačala bydlet s někým, koho znám pár týdnů. A kdybych měla doma pubertální dceru, tak už vůbec ne. I kdyby to byl poslední volný chlap na světě a vypadal jako pan Dokonalý.

 
sharon
sharon - 30.12.2018 19:49

rvačky u chlapů nejsou nic nenormálního , můj chlap tak před třiceti lety by se rval s každým kdo na mě jen kouknul......dááávno ho to přešlo, i tohoto to může přejít , vznětlivost , rvačky...a vážné zranění se stane i nechtěně , chlapa trefí - ten neštastně upadne a je zle.....nikoho tímto neomlouvám ale lidi se fakt mění.....jak už jsem psala , neznám - nesoudím....

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 30.12.2018 18:47

rychlonožka
já nepíšu, aby Natálie udělala to či ono
jen jsem napsala co znám
On každý nedostane po průseru příležitost, aby si mohl pěkně vydělat a splácet - zaplatit dluh, či že mu je odpuštěno.
Révai

 
rychlonožka
rychlonožka - 30.12.2018 11:44

Ano, Kozorohu18, ale pánovi, o kterém je řeč, neujely jednou nervy z šoku nad nevěrou ženy /zabil jeho nebo ji?/ sice to není standardní řešení situace - nevěra je jedna věc a zabití člověka druhá - lepší deset nevěr než jedna zbytečná smrt.
Příteli naší Natálie ty nervy ujížděly každou chvíli. Je to asi normální cholerik, co se neumí ovládat, a lidi kolem tím nejen trpí. On i překračuje hranice zákona. Nebo snad byl trestaný jen za to, že dělal ve svém okolí dusno?
Tady je fakt na samém počátku vztahu jeden veliký, velikánský varovný vykřičník. Na jednu stranu chápu, že jí to neřekl hned, kdo by se s takovou minulostí chlubil, na stranu druhou jsem docela přesvědčená, že by jí to nejspíš neřekl nikdy.
Znám pána, žárlivce, manipulátora, s nímž se dala dohromady jedna naše spolupracovnice. Nevyšlo mu vztahů před ní víc, ovšem ji to stálo dá se říct hodně malérů. Se třemi dětmi odešla od manžela, který rodinu uměl zabezpečit, do nejistoty tohoto vztahu. Výsledkem bylo cca 10 let soužití. Dluhy splácí dodnes. Když šla s námi jednou za rok na pravidelné posezení, zvonil jí mobil každou chvilku - a to předpokládám, že řekla, kam jde, protože jistě sama nikam jít nemohla - a odcházela vždy jako první. A to asi doma musela ještě hodně vysvětlovat. Taková večeře se sní za půl hodiny, že. Jak asi skončí tenhle vztah Natálie, až mu bude pět, deset let? Že bude pán s radostí a štěstím dělat pomyšlení Natálii a dotovat domácnost se dvěma cizími dětmi, to skutečně může čekat pouze velmi nadšená optimistka. TO SE DÁ ASI ČEKAT TAK OD KAŽDÉHO ...A TEĎ SI DOVOLÍM OPTIMISTKOU BÝT.....DESÁTÉHO CHLAPA. NORMÁLNÍHO CHLAPA. NETRESTANÉHO. Tenhle se potřebuje někam nasáčkovat. Aby mu měl kdo vařit, prát, ano, má v sobě i nějaké city, asi nechce být sám, ale ať si tedy najde někoho sobě rovného. Tj. hlavně bezdětnou a třeba i trestanou.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 30.12.2018 10:54

do sousedství se přistěhoval pán, žil se starší paní a posloužil ji až do posledního dne. Nikdy nedělal žádné potíže byl to slušný člověk.
Během let co tam žil, tak asi sám na sebe práskl, že seděl za zabití, našel ženu s jiným v pelechu...................... znám i víc jak žil, ale nic špatného

nikdo nejsme dokonalý a naše chování je ovlivněno chováním lidí kolem nás a i my máme vliv na chování druhých.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.12.2018 21:43

Tenhle příběh je opět věrnou kopií čehosi téměř totožného, co nedávno proběhlo internetem, ale budiž. Dejme tomu, že má někdo skutečně podobný problém.
V současné době, kdy Natálie ví a on ví, že ví, mají oba odkryté karty. Takže bych nedělala nic, nechala vztah plynout, jak co přijde, ale rozhodně bych ho nikam neposouvala. Myslím tím společné bydlení, společné hospodaření, žádné hraní si na rodinku a manžely. Za sebe můžu říct, že až ji on bude mít jistou sňatkem, sestěhováním, déletrvajícím vztahem, vrátí se do svých zaběhnutých kolejí. A s jejich prvním příznakem bych ten vztah okamžitě ukončila. Myslím, že se sice polepšit může každý, ale změnit určitě ne. A že to polepšení je dočasné. My ženy jsme schopné pro lásku udělat cokoli. Obětovat se, mít společnou domácnost, ač nám ta dosavadní víceméně vyhovovala, poskytnout našetřené peníze na něco, o čem bychom nikdy neuvažovaly, upřednostnit nového muže před vlastními dětmi, změnit práci, odstěhovat se, když nám ten druhý nabulíkuje, že to bude fajn...ale pak ty konce. Natálie, pokud existujete, nemyslete si, že Vaše láska někoho změní. Spíš se časem propracujete k tomu, že budete před všemi ostatními za blbce a opět sama. Pokud skutečně chcete v tomhle vztahu zůstat, berte ho jako dočasný, přechodný, a neslevte a neustupte ze žádné z dosavadních svých jistot. Máte svůj domov, v něm své děti, patrně práci, známé, kamarády, koníčky a to je Váš základ. Na tom stavte. Nečekejte, že bezdětný recidivista je to pravé ořechové pro Vaše děti. Snad na občasný sex či výlet nebo nějakou tu opravu doma pro Vás. Ovšem jako trvalého partnera...to si rozmyslete. To vidím jako příměr k situaci, že si odkryjete na půl roku střechu pro rekonstrukci domu a budete předpokládat, že třeba nebude pršet.

 
sallie
sallie - 29.12.2018 19:10

Natálie, a co říkají jeho kamarádi atd...? Znám oba druhy případů, kdy násilník zůstal násilníkem, i případ, kdy po odsedění trestu se dotyčný fakt snažil a zvládal běžný život, rodinu, děti... ale ten měl velkou podporu kamarádů a partu, která ho držela, zajímavého koníčka....
To, že tetka něco povídala, nemusí být směroplatné - spíš bych se fakt dívala po těch kamarádech - agresoři moc kamarádů nemají, nikdo s nima nevydrží... a naopak dobrého člověka kamarádi podrží i přes průšvihy.

 
denda04
denda04 - 29.12.2018 9:00

neváhej a ukonči to máš dětismajlik - 58smajlik - 64

 
denkas
denkas - 28.12.2018 23:01

Pryč od nějjj!!!

 
Almega
Almega - 28.12.2018 18:29

Je to rozhodně rizikový člověk...Nestěhovat si pána domů,scházet se s ním dlouho,víc jak rok,nikdo se nedokáže déle přetvařovat,možná už na toho Silvestra,až si cucne,dá o sobě vědět...Taky by nebylo marné si popovídat s jeho rodiči,kamarády,spolupracovníky...nebo si promluvit s tou obětí,ta by asi pána vylíčila důkladně! Já si myslím,že dospělý člověk se už v těch základních rysech moc nemění,jak se říká: co se v hrnci vaří,tím načpí.

 
YXH
YXH - 28.12.2018 16:31

Mame podobneho souseda, uz ma 4 zenu, pokazde je na zacatku mily, pozorny, chodi do kostela. Proste se zda jako starsi usedly chlap ze sousedstvi. Pokazde od nej zena utece, protoze ji mlati. Tu predposledni odvezli do nemocnice se zlomeninami a bouli na hlave, kdyz po ni hodil zidli. smajlik - 65 Ja osobne bych do toho nesla. Nevis co ho vyprovokuje. A vubec, kdyz ti sam nerekl, ze byl zavreny, asi bych mela trochu potize mu duverovat.... Ale to jsem ja, kazda je jina.

 
Betty
Betty - 28.12.2018 14:46

Tak to bych si velice rozmyslela. Záleží, jakého založení je pisatelka. Znám případ, kdy chlap první ženu mlátil, chlastal, děvkařil, a žena nic nezmohla. Nakonec se rozvedl on s ní, protože si našel jinou. A ta mu dává takový čoud, že si nedovolí nic. Ona je silná osobnost a rovnou mu řekla, něco zkus a uvidíš ten tanec. Já bych do tohoto ale naplno nešla.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57053.
Archiv anket.