Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pro spokojenost psů i jejich páníčků

Pro spokojenost psů i jejich páníčků

Přes 70 procent českých majitelů psů kupuje svému psovi buď suché krmivo (38,6%), konzervu (18,7%) nebo jednorázové krmivo (13,3%). Jen necelých 16 procent Čechů svým psím miláčkům vaří. Není se čemu divit. V dnešní hektické době toho většina z nás chce stihnout skutečně mnoho - pracovními povinnostmi počínaje a péčí o naše blízké či setkáním s přáteli konče. Zároveň se ale snažíme dbát o své zdraví i zdraví své rodiny, kam dnes bezpochyby patří také naši zvířecí miláčci.

Jaké krmivo tedy pro naše psy, psíky i psíčky vybrat, aby poskytovalo všechny nezbytné výživové složky stravy po celý den? Britská rodinná butcherspetcare.czspolečnost Butcher’s Pet Care se výrobě psího krmiva věnuje již 25 let. Nabízí kompletní krmivo pro psy, které je připravováno z čerstvého masa a odpovídá nárokům na výživu psů různých velikostí a věku. Pro výrobu masových konzerv, které obsahují průměrně 45 – 51 % masa, používá tradiční technologii tepelné konzervace a nepoužívá žádná umělá barviva, ochucovadla ani konzervační látky.

Firma nabízí ucelenou řadu masových konzerv pro dospělé psy v sedmi různých variacích, dále speciální řadu Junior pro mladé psy a prémiovou řadu speciálních konzerv „Superior“, která je k dostání pouze ve specializovaných obchodech a veterinárních ordinacích. Řada Butcher’s Choice je určená pro menší psy. Vedle toho v nabídce nechybí dva druhy výživových doplňků (tyčinky se spirulinou pro dentální péči a masová pochoutka na podporu psí srsti).

Butcher‘s Pet Care dodává také suché krmivo na bázi hovězího nebo kuřecího masa, a to v provedení pro mladé nebo dospělé psy. Výrobky jsou k dostání v obchodních řetězcích (např.Tesco) nebo v obchodech s chovatelskými potřebami. Podrobnější informace o nabízeném sortimentu najdete na www.butcherspetcare.cz a facebookové stránce „Je nám spolu dobře“.

butcherspetcare.cz

butcherspetcare.czDíky vysokému obsahu masa a bezlepkové receptuře jsou výrobky Butcher’s Pet Care zdravým, přirozeným a kompletním zdrojem živin pro psy.

Komerční článek


5.4.2012   Rubrika:   |   Komentářů 39   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pro spokojenost psů i jejich páníčků

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
Petruša
Petruša - 7.4.2012 20:45

Kassy: já přesýpám granule z pytle do uzavřeného boxu a ten je pod postelí smajlik - 2 Ale ta naše exotka by nestrčila do toho pytle čumák ani kdyby byl položenej otevřenej na zemi smajlik - 2

 
orinka
orinka - 5.4.2012 18:13

Ťapina: asi máš obrovskou autoritu a když jsi jim to jednou zakázala, neodváží se zákaz porušitsmajlik - 16

 
Kassy
Kassy - 5.4.2012 17:28

Ťapina: Tak tomu opravdu nemůžu uvěřit smajlik - 16

 
Ťapina
Ťapina - 5.4.2012 17:12

Kassy: My totiž máme neobyčejné psy, otevřený pytel granulí stojí normálně v kuchyni a oni se nikdy nepokusili se do něj vloupat smajlik - 16 Cítit to není.

 
Kassy
Kassy - 5.4.2012 16:09

Ťapina: U nás to funguje bez problému. Maso dávám do mrazáku už rozdělené na jednotlivé porce, porci na večer vytáhnu ráno než jdu do práce (to trvá asi 5 vteřin) a nechám přes den rozmrzat v zakryté misce na skříňce. Večer jenom promíchám se zeleninou, přidám do toho kapku oleje, sem tam špetku soli, pangamin, kolagen nebo vitamíny pro klidné svědomí, že má všeho dostatek, a můžu servírovat. Zeleninu sekám v robotu tak na 5 dní dopředu a mám jí v pixle v lednici. K snídani dostává kuřecí křídla nebo skelety a jednou dvakrát týdně jogurt s nasekaným ovocem (ten si dělám domácí pravidelně i pro sebe, takže žádná zátěž navíc). Prostorově je to trochu náročnější, to je pravda, ale organizačně skoro vůbec, jakmile si člověk najde systém a zvykne si na něj. Ale je fakt, že už plánujeme koupi samostatného mrazáku na psí maso, už proto, abysme mohli brát víc najednou a dosáhli potřebného množství pro závoz zdarma. Na druhou stranu, jak se tak rozhlížím po našem domě, vůbec netuším, kam bych postavila patnáctikilový pytel granulí, aby nebyl cítit po celém bytě a pes se k němu nedostal... Máme kuchyni spojenou s obývákem a nemáme žádnou komoru, chodbu ani technickou místnost.

 
Ťapina
Ťapina - 5.4.2012 15:52

Ona je to myšlenka pěkná, krmit psy přirozenou stravou, ale nějak si nedovedu představit realizaci v praxi, kdy ráno vstanu, vezmu psy a jedeme do práce, vrátíme se v sedm večer a první, co chtějí, je naplnit misku. Mrazák nestačí pomalu ani na lidské jídlo, takže u nás vedou granule. Ale umím číst složení a nenaletím na rozesmáté obrázky na obalu.

 
Johanka74
Johanka74 - 5.4.2012 15:43

Jojo, zkusím, ono stejně je to způsobený hlavně leností nebo blbou hlavou, ono když zapomenu vyndat balík z mrazáku a musím chystat jídlo,tak se to těžko udělá jinak,než že se vrzne do hrnce a uvaří smajlik - 26 Takže na to budu myslet a vyndavat ho včas.smajlik - 47

 
Kassy
Kassy - 5.4.2012 15:39

Johanka74: Hele, jak jsem psala níž, zkus to postupně, vařit čím dál kratší dobu, pak jenom přelívat horou vodou, až se postupně dostaneš k syrovému. Takhle se to doporučuje, když chce někdo přejít z granulí na syrové maso a pes z toho má sračku nebo syrové odmítá. Trávení se musí přizpůsobit.

 
orinka
orinka - 5.4.2012 15:28

Milda3: to mi připadá strašně sprostý, když v reklamách ukazují maso z konzerv pro zvířata, nádherné kostičky, šťávičkasmajlik - 57 - ono to totiž jako kostky masa vypadá, ale je to nehorázný švindl. Málokoho napadne lupou prohlížet složení. 4% totiž vypadají tak neuvěřitelně, že to lidi asi berou jenom jako chybu tiskusmajlik - 68 Jo, a ta konzerva pěkně voní, nedivím se, že si ji študáci dělají s těstovinama.smajlik - 26Jedovatá nebude, ale na soustavné krmení to není.

 
Johanka74
Johanka74 - 5.4.2012 15:24

Ahá, tak to jo,já to blbě pochopila. Já myslela,že krmíš jenom syrovým masem. No tak mohla bych to někdy zkusit syrový, ale zatím, když jsme jim sem tam hodili kus syrovýho masa,tak ho hned vyplivli,popřípadě když to sežrali tak se buď poblili nebo pos.ali ale to je asi jen nezvyk. Obecně mi to přišlo dobrý,že se ta rýže povařila s masem dohromady,takže jí v pohodě sežerou protože je pěkně vońavá. My kupujem čistě odřezky, nějak specializovaný prodejci moc nejsou, jatka a výsek jsou jen minimálně, teda v našem okolí +- 50km jsem nenašla, jeden prodejce sice maso prodává, ale mraženej kilovej váleček asi za 15korun, to si umím udělat taky a vím, co do toho melu.Ale zkusím teda přimíchat syrový až do tý rejže,ale holky,jestli mi poserou barák smajlik - 80smajlik - 68
Jo a mám psy 40 + 39 + 30kilo, z toho ten nejmenší jako štěně jí dvakrát denně, takže při 3% mi to vychází na 4kila denně.

 
Kassy
Kassy - 5.4.2012 15:11

Ťapina: ano, přesně. Nehodlám nikomu kecat do toho jestli granule nebo maso, to je každého věc, čemu věří víc. Ale když už se někdo rozhodně pro maso, tak opravdu nechápu, proč má potřebu to maso tepelně upravit, než ho psovi dá.

Asi je to prostě v lidech nějak zakořeněné. Vždycky, když někde řekneme, že krmíme masem, tak přijde reakce "takže mu vaříte?" a dost často i bez toho otazníku na konci.

 
Kassy
Kassy - 5.4.2012 15:02

Johanka74: Kdo psal, že jen čistým masem? Samozřejmě je v tom i zelenina, kosti, vnitřnosti, sem tam jogurt nebo tvaroh s trochou ovoce. Já osobně mám rasu poměrně malou, ale znám dost lidí, kteří takhle krmí i velké psy a nevychází je to o nic dráž než granule. Kamarádka třeba 3 belgické ovčáky. Denní krmná dávka pro dospělého psa je asi 2-3% jeho hmotnosti, takže pokud nemáš 4 padesátikilové hafany, tak 4 kila za den rozhodně nezkrmíš. A samozřejmě psovi nekupuju maso nachystané a upravené pro lidi v supermarketech, ale ve specializovaných obchodech krmné maso, případně u řezníka odřezky a skelety.
Jak to myslíš s tou divokostí, to moc nechápu. Jo, psi krmení masem někdy bývají "divočejší", ale to čistě proto, že z masa získají mnohem víc energie než z granulí nebo konzerv a tu potřebují zase vydat. Stačí správně nastavit krmné dávky a psa přiměřeně zaměstnat a psychicky unavit. To, že když pes ochutná syrové maso nebo krev, tak bude agresivní a bude útočit na všechno, co se hýbe, je mýtus a naprostý nesmysl.
Pes navzdory obecnému přesvědčení má blíž k všežravci než k masožravci (třeba kočka potřebuje masa mnohem větší podíl) a nadbytek živočišné bílkoviny může poškodit ledviny, takže krmit čistě jenom masem je samozřejmě taky nesmysl. Ale pečivo, těstoviny a obiloviny jsou pro psy naprosto nevhodné a kromě zaplnění žaludku z nich ani nic nemají. Pes má jiné trávení než člověk a těstoviny mu trávicí trakt akorát "zalepí" (Ťapina by asi vysvětlila líp, proč nejsou vhodné), živiny si z toho nevezme prakticky žádné. Je to jenom pro páníčkův pocit, že pes měl dost velkou porci.
"večer dostávaj vařenou rýži s vařeným masem - namletým" - tohle právě to, co nechápu - proč jim to maso vaříš?

 
Ťapina
Ťapina - 5.4.2012 14:59

Johanka74: Vždyť k tomu syrovému masu můžeš klidně dávat přílohy, zeleninu, atd. Kassy myslí, jestli to dobře chápu, že je nesmysl psovi maso tepelně upravovat. A to teda je.

 
Johanka74
Johanka74 - 5.4.2012 14:41

Kassy no tak znalec teda nejsem,ale že by dnešní psi byli jen na mase, čistým,bez ničeho?Jako za divoka? ˇMyslím,že je pro ně taky lepší nějaká složená strava ne? Popravděfinančně bych neutáhla moje psy krmit čistě masem,abych je nasytila, to by muselo být alespoň 3-4kila denně. A krmit pitbully syrovým masem smajlik - 55 no nevím, leda bych je pak vypouštěla,ať si naloví po vesnicích, asi by byli dost divoký..Syrový maso dostávají na těch Globus kostech, zpracuju tak pytel za 3dny, mají v tom morek a nechávají na tom řezníci i dost masa, ale prostě večer dostávaj vařenou rýži s vařeným masem - namletým. Když měli na kostičky, tak to pracně vybrali a na rejži se vyprdli smajlik - 67 Jak máš velkou rasu,že krmíš jen čistým masem? Naši kluci třeba krom běžného pasení se na trávě vyžadují salátovky, salát, jablka a podobně, prostě čistě masožraví ani sami od sebe nejsou smajlik - 26

Ťapino - díky, dobrý odhad, taky jsem došla k hovawartovi asi s berňákem, včera mě napadl ještě chodský pes, protože kromě uší vypadá přesně jako choďák,ale "malinko"větší, 25kg v dospělosti fakt mít nebude, možná dvakrát smajlik - 64

 
Milda3
Milda3 - 5.4.2012 14:24

nedávno jsem koupil Nelince konzervu za asi 44 kč. hovězí kostky se zeleninou a ve složení jen 4% hovězího,čuchla k tomu a odešla,sežral to pes ze vsi kterej se tam pořád toulá hladovej,jak jedema na zahradu tak mu skoro vždycky něco vezeme,kostičky z kuřat nebo nějaký zbytky a sežere všechno,no nekrmíme ho sami ze sousedních zahrádek ho krmějí taky

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-42
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127751.
Archiv anket.