Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pár tipů, jak vytvořit kreativní domácnost

Pár tipů, jak vytvořit kreativní domácnost

Mít originální bydlení, které je inspirativní, tvořivé, člověk se v něm cítí dobře a je neustále podněcován k další činnosti je skvělým řešením pro lidi, kteří nechtějí jen pasivně přijímat myšlenky, styly a nápady zvenčí, ale chtějí si aktivně své bydlení dotvářet a individualizovat.

Jak takové bydlení vytvořit a vést k němu také své děti?

Není zase až tak těžké zařídit domov, který působí trochu surreálně, ale hlavně kreativně. Zaměřte se na detaily, které utvoří výsledný celek. Pořiďte si pomůcky pro kreativní tvorbu – barvy na sklo, šití, stěny namísto rovnoměrného natření barvou a válečkem zkuste ozdobit malířskou batikou. Pokud máte v sobě kreativního ducha a využijete ho k vyzdobení a zařízení celého interiéru, uvidíte svou práci ve všem, co bude kolem vás. To vás bude motivovat a inspirovat k další činnosti. Stejně tak vaše děti. Obklopte se předměty, které nejsou tak úplně fádní a všední. Místo háčků na klíče zkuste ke dveřím umístit magnetický držák na klíče ve tvaru šplhající barevné postavičky. Stěny v dětském pokoji se nebojte pomalovat sama. Stačí si stáhnout nějakou šablonu z internetu a předkreslit ji na stěny ve větším měřítku.

Cokoli si uděláte sama, znamená, že jste za to nemusela platit někomu jinému. Těšit vás bude tato skutečnost, že jste tedy ušetřila peníze, které pak můžete použít na něco jiného.

Jakmile začnete rozvíjet svou kreativní stránku, bude vás to čím dál více bavit. Až bude váš domov hotový (i když hotový není vlastně nikdy, pořád je co zlepšovat), můžete svou tvořivost využít na něco jiného. Začněte třeba tím, že budete svým blízkým věnovat ručně vyrobené originální dárky k narozeninám. Kdo ví, časem můžete své schopnosti začít zpeněžovat. Jedno vede k druhému.

Věnujete se už nějaké kreativní tvorbě? Co vyrábíte? A je to těžké?

Komerční článek


28.1.2013   Rubrika: Vybavení domácnosti   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pár tipů, jak vytvořit kreativní domácnost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
marta79
marta79 - 9.12.2014 13:24

Zeptejte se na vše ohledně nalepovacích tabulí

http://www.nalepovacitabule.cz/content/9-otazky-a-odpovedi

smajlik - 79smajlik - 79smajlik - 79smajlik - 79smajlik - 79

 
Světlonoska
Světlonoska - 28.1.2013 15:44

smajlik - 58I zde platí -jak si to kdo udělá, takové to má..smajlik - 26podle svých představ a co komu vyhovuje..smajlik - 94

 
Almega
Almega - 28.1.2013 11:04

Kdysi,před 29 lety,když jsme dostali přidělený služební byt,tak jsme neměli skoro nic,ani peníze,takže jsme museli vše řešit "kreativitou"....Měla jsem na chalupě prkna,takže jsme je museli přivézt do města,sehnat truhláře,nechat ohoblovat,pak si z nich udělat postele a knihovny,které máme dodnes...A až se postěhujeme pryč,tak se to dá zase rozebrat a využít na něco jiného...Byt si malujeme odjakživa sami,když byly děti malé,měli vyhrazené stěny,na které mohly čmárat...No a také jsem pletla,malovala si,dříve měl člověk nějak více času...Dnes nestíhám skoro nic víc,než práci a četbu knih!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 423111.
Archiv anket.