Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Nedáte dopustit na vašeho králíčka, morčátko, křečka…, přestože před každou návštěvou usilovně větráte, aby se o přítomnosti mazlíčka nedozvěděla hned po příchodu do bytu, trpělivě zametáte hobliny, utíráte stále dokola prach, klejete když vláčíte těžké stelivo z obchodu?

Proč neudělat soužití s vaším zvířecím miláčkem příjemné pro obě strany a bez starostí?

Stačí k tomu výběr optimální podestýlky, která zaručí maximální komfort jak zvířátku, tak nám,  jejich majitelům. Stelivo musí dokonale absorbovat vlhkost, dobře pohlcovat pachy, neprášit, být lehké, snadno likvidovatelné, bezprašné a zejména nesmí škodit ani zdraví zvířete, ani našemu. Rovněž by nemělo zatěžovat rodinný rozpočet.

Vyberte nejvhodnější stelivo pro vašeho miláčka

Stejně jako v minulosti, tak často i dnes se jako podestýlka pro hlodavce  používá sláma, seno či rašelina. Rovněž dřevěné piliny, hobliny a písek nacházejí podobné uplatnění. Jejich užívání je dáno snadnou dostupností a minimální cenou. Ovšem kvalita těchto materiálů je velmi nedostačující z důvodů silných kontaminací plísněmi, neschopností vázat vlhkost a zápach a ztíženou manipulací. Stále oblíbenější je granulované stelivo, které dobře absorbuje pachy a vsakuje vlhkost, je však cenově náročnější a nevýhodou některých, např. dřevěných pelet, je i jejich velká hmotnost a způsob likvidace. Navíc mnohdy nesplňuje veterinární požadavky (toxicita, prašnost, mykózy, množení patogenních bakterií, uvolňování čpavku...). Na trhu jsou k dostání i bentonitové nebo silikátové podestýlky, obecně nazývané minerální, které ale pro drobná zvířata mohou být velmi nebezpečné. Nejenom že jsou tvrdé a vysušují kůži na tlapkách zvířat, ale pokud spolknou několik zrnek podestýlky může jim ztvrdnout v žaludku nebo ve střevech, proto se pro malá zvířata nedoporučují vůbec.

I zvířátko může mít alergii

Je třeba si uvědomit, že hlodavci jsou s podestýlkou téměř nepřetržitě v kontaktu celým povrchem těla a tráví na ní v podstatě celý svůj život. Není divu, že při používání nevhodných podestýlek trpí zvířata z důvodu prašnosti alergiemi v široké míře, a stejně tak není divu, že si mnohdy přecitlivělost na stejné látky vypěstují i sami chovatelé, kteří stelivo svým zvířatům pravidelně vyměňují.

Naštěstí doba pokročila, technologie vyspěly a přinesly nové možnosti a zdokonalení i do oboru chovatelských potřeb. Po dlouholetých výzkumech, testování pod veterinárním dohledem a zapracování podnětů od chovatelů se na trhu objevilo ekologické stelivo pro hlodavce Asan Pet. Asan Pet se stal ideálním řešením pro každého chovatele a každou domácnost se zvířecím mazlíčkem.

asan.czPodestýlka Asan Pet - všestranný komfort

Podestýlka Asan Pet je obohacena o extrakt Aloe Vera v bio kvalitě pro zdraví a pohodu zvířat. Aktivní přírodní polysacharidy v Aloe Vera jsou pro chovaná zvířata velkým zdravotním přínosem. Pomáhají preventivně proti výskytu parazitů, při streptokokových a stafylokokových infekcích, mají antibakteriální účinek, chrání před hmyzem, snižují podráždění kůže,hojí rány a oděrky. Stelivo je pro zvířata navíc velmi příjemné, nemá žádné ostré hroty a hrany. Díky 430% absorbci tekutin cítí zvířata stále suchý povrch podestýlky. Podestýlka má rovněž vynikající tepelně izolační vlastnosti. Samozřejmostí u této podestýlky je maximální pohlcování pachů, takže můžete zapomenout na neustálé větrání a častou výměnu podestýlky. Spotřeba podestýlky při zachování maximálního účinku zachycení pachů a vlhkosti je 4x nižší nežli u běžných steliv, tudíž šetří rodinný rozpočet.

Asan Pet je certifikován jako výrobek zdravotně nezávadný, který se může skladovat společně s potravinami a je bezpečný jak pro zvířata, tak pro členy domácností, včetně dětí.

Jakožto podestýlka bez prachu, přidaných barviv a parfémů je vhodný i pro chovatele alergiky a astmatiky. Stelivo je mimořádně lehké, takže manipulaci s ním hravě zvládnou i děti. Další předností je snadná a rychlá likvidace využité podestýlky spláchnutím do toalety nebo kompostováním. Asan Pet je 100% recyklovatelný a zcela odbouratelný. Asan činí soužití s mazlíčkem příjemným. Přesvědčte se sami.

Asan Pet je k dostání v balení 14 l nebo v balení 42l. Od poloviny dubna si můžete koupit balení 14 l s dárkem – figurkou z filmu Ratatouille. Kdo chce, může si nasbírat celou kolekci pěti hlavních postav filmu, což jistě ocení Vaše děti.  Navíc, při troše štěstí můžete v balení objevit jednu z 500 cen – kupón na stelivo zdarma nebo DVD filmu Ratatouille.

Více informací na www.asan.cz

Komerční článek


10.4.2013   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 11   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kozoroh18
Kozoroh18 - 10.4.2013 19:32

Verera - 10.4.2013 9:21

to asi nééésmajlik - 68

 
Almega
Almega - 10.4.2013 14:09

Chlupy neřeším,nám taky padají vlasy,no tak se vyluxuje,bóže...

 
Verera
Verera - 10.4.2013 13:30

Křeček: Dětma to nebude, ty mají vlasy delší.

 
Křeček
Křeček - 10.4.2013 12:42

Zkusila jsem a kocour do toho odmítl chodit. Kupuju obyč. bentonitové stelivo a když ráno a večer vyčistím záchody, tak nic nesmrdí.

Návštěvy vědí, že mám kocoura, tak se nemusím tvářit, že tu žádné zvíře není.

Verera - 10.4.2013 9:21 smajlik - 68 no nevím, u nás má jakýkoli čurbes spíš souvislost s dětma smajlik - 42

 
Světlonoska
Světlonoska - 10.4.2013 10:30

Muj pes líná celý rok,tj,"žůžosmajlik - 76smajlik - 48smajlik - 36

 
Linda
Linda - 10.4.2013 9:26

Verera: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
Verera
Verera - 10.4.2013 9:23

Fuj, přemýšlím, samozřejmě. smajlik - 76

 
Verera
Verera - 10.4.2013 9:21

A já jsem si říkala, kde se u nás pořád berou takové krátké rezavé chlupy. Začaly se objevovat zhruba před půl rokem. Když tak o tom přemíšlím, je to přibližně i doba, kdy jsme si pořídili psa. Myslíte, že to může mít nějakou souvislost? smajlik - 34

 
Světlonoska
Světlonoska - 10.4.2013 8:59

Máme psy dva ,jeden venku,druhý doma,neb se nesnášejí a to je za trest,pro mě...samý chlupsmajlik - 76už nikdy více,můj první a polsední,druhý je páníčkův,co ten toho spořádá,raději bych to dala slepicím a byla by vajíčkasmajlik - 68smajlik - 47smajlik - 58smajlik - 36

smajlik - 56jj,nestačím uklízetsmajlik - 37smajlik - 61smajlik - 66

 
Linda
Linda - 10.4.2013 8:29

A nejaka rada jak presvedcit psi srst aby nepadala vsude by nebyla smajlik - 34...zacalo jaro a mam pocit, ze mam permanentne jednoho psa rozsypanyho po podlaze smajlik - 16

 
Almega
Almega - 10.4.2013 8:22

Nebudu nic měnit,kočce stačí obyč "písek",ne z kaufl.,ten je šmejdský,nehrudkuje.Máme kočičí WC na terase a nesmrdí to nikdy,ani v létě-musí se denně "vykydat".Králík má takové ty peletky dřevěné,jednou jsem jí dala písek a byl obrovský údiv,nechtěla to...Rozhodně taky nesmrdí,musí se o zvířátka denně pečovat!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388248.
Archiv anket.