Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu

7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu

Rozhodli jste se skoncovat s kouřením a vadí vám, že je váš byt i přesto pořád nepříjemně cítit? Přinášíme několik tipů, jak se zápachu z cigaret, který během let prosákl do vybavení vašeho obydlí, účinně zbavit.

 

Úklid musí být důkladný

 

 • Pokud se váš "den D" teprve blíží nebo jste kouření zatím jen zredukovali, už si cigarety nedopřávejte uvnitř bytu a raději choďte kouřit ven. Stejné pravidlo by mělo platit i pro případné návštěvy.
 • Vyhoďte všechny popelníky – ty znečištěné zápach přiživují ještě dlouho po típnutí poslední cigarety, umyté zase zvyšují vaše bažení.
 • Ačkoliv to znamená hodně úsilí, oškrábání a následné vymalování stěn je základem úspěchu. Nejenže takto zredukujete tabákový odér a zbavíte se žlutých skvrn, ale příště si zapálení cigarety v bytě skutečně rozmyslíte.
 • Pečlivě umyjte okna, například s využitím octové vody, žaluzie a záclony raději pořiďte nové. Ty po cigaretovém kouři úporně zapáchají ještě léta a často také stihly získat nevzhledný nažloutlý tón.
 • Právě nyní je ten správný čas na dlouho oddalované čištění čalouněného nábytku a koberců. Zde platí jednoduchá pravidla: buďte při výběru čisticích prostředků opatrní, avšak v jejich aplikaci důslední a dostatečně razantní. Máte-li obavy z poničení materiálu, raději využijte profesionální firmu.
 •  

 • Zápach "zažraný" do koberce pomůže odstranit jedlá soda. Tou celou plochu posypte a nechte zhruba tři hodiny pracovat, než ji vysajete. Abyste měli jistotu, že prášek váš koberec nijak neznehodnotí, raději si tuto metodu předem otestujte na malém a ne příliš viditelném vzorku.
 • Jedlou sodu využijete také při finálních úpravách. Pokud ji nasypete do misky a necháte několik dní stát v pokoji, měla by z ovzduší absorbovat zbylé pachy. Podobně osvědčenou metodu představuje také využití mleté kávy.
 • (veri)

  Zdroj: www.odvykani-koureni.cz

  Převzatý článek


  29.5.2013   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - 7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  kubikm
  kubikm - 29.5.2013 22:27

  dadka: takhle mi jedna kuřačka platí za avon...ty peníze, když dávám do peněženky...tak smrdí
  už jsem se naučila je nechat den na lodžii...zatíženésmajlik - 42

   
  dadka
  dadka - 29.5.2013 8:37

  Na cigaretový odér jsem alergická. U nás se nikdy nekouřilo, ale okamžitě poznám na lidech, nebo v bytě, že to jsou kuřáci. Moje kolegyně s manželem hulí jako sádroví ježci, jsou tím kouřem úplně prolezlí, u nich doma je to taky tak a když jsem jednou vlezla do jejich auta, bylo to jako plynová komora.
  Neznám nic horšího, než když na vás ráno zblízka promluví kuřák.

   
  sharon
  sharon - 29.5.2013 8:32

  lepší než likvidovat zápach je zlikvidovat kuřáka....nesnáším smrad z cigaret nikde !!!!

   
  Linda
  Linda - 29.5.2013 7:53

  Na to mam naprosto jedinecnou metodu - kazdeho s cigaretou vypakuji ven pred barak smajlik - 42, kdyz mam moc dobrou naladu dostane s sebou destnik.
  Nemam nic proti kurakum, jejich zdravi=jejich problem. Oni kouri a ja zas zeru cokoladu, kazdy jsme nejaky. Ale zapalit si u me doma neni dobry napad smajlik - 66

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

  Zpíváte si občas doma?

  Celkem hlasovalo 419227.
  Archiv anket.