Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Chyby při zařizování bytu. Jak se jich vyvarovat?

Chyby při zařizování bytu. Jak se jich vyvarovat?

Milé čtenářky, mám na vás prosbu, snad mi vaše zkušenosti pomohou. Nemám žádný závažný problém, naopak, právě řeším něco velmi příjemného – konečně jsme si s manželem pořídili vlastní bydlení a čeká nás zařizování.

Byt je starší, ale ve skvělé lokalitě. Cenově byl více než příznivý a my si můžeme dovolit celkovou rekonstrukci podle našich představ. No a jak jsme ji začali plánovat a pomalu si na papíře a v představách vytvářet budoucí podobu našeho domova, zjistili jsme, že je pro nás hodně těžké se ve všech těch současných možnostech a nabídce všeho možného zorientovat. Zkrátka bojíme se, abychom v rámci úprav a rekonstrukce neudělali nějakou těžko napravitelnou chybu.

Proto bych vás chtěla moc poprosit o vaše osobní zkušenosti. Moc by mne zajímalo, co jste si do bytu pořídily vy, s čím jste spokojené, co se vám osvědčilo a naopak, co byste si pro příště rozmyslely a určitě nepořizovaly.

Já třeba ze své původní rodiny vím, že bych nikdy nechtěla černý nábytek, naši ho mají a máma musí utírat prach snad denně, jak je na něm hned vidět. Manžel má podobnou zkušenost s nerezovým vybavením kuchyně – v pronájmu, kde byl, prý bylo v nerezu všechno, co jenom šlo a pokud to poctivě pravidelně neleštil (jakože samozřejmě neleštil), vypadalo to zašle, ušmudlaně, navíc každá kapka byla vidět.

Takže v tomto máme už jasno. Ale rozhodujeme se dál. Jaká podlaha je nejlepší – byt je v paneláku, pod námi sousedi, obklady do koupelny, dneska jsou moderní všelijaké ty stěrky, moc se mi to nelíbí, ale manžel by si něco takového představoval, jakou kuchyň, světlou, tmavou, s leskem, dát do předsíně dlažbu, nebo ne atd. atd. Je toho strašně moc a nějak se v tom ztrácíme.

Ještě doplním několik údajů o našem bytě: Dříve to byl čtyřpokojový byt s malinkou kuchyňkou, ale už prošel jednou rekonstrukcí v devadesátých letech. Takže v současné době je to spíš 4 + kk, obývák je spojený s kuchyní. Jádro je vyzděné a celkově nám dispozice bytu vyhovuje. Ale musíme jinak od základu změnit všechno – podlahy, obklady v koupelně (ty, co tam jsou, jsou vážně příšerné), kuchyňská linka je polozničená a hlavně absolutně nemoderní. A taky musíme vyřešit dveře, uvažujeme o zasunovacích, ale nemáme s nimi zkušenost.

Budu moc ráda, když mi napíšete vaše praktické zkušenosti s čímkoli, co jste si do domácnosti pořídili. Předem vám moc děkuji za vaše rady a postřehy.

Lucie


23.8.2013   Rubrika: Opravy úpravy domu a bytu   |   Komentářů 74   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chyby při zařizování bytu. Jak se jich vyvarovat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
ivanka386
ivanka386 - 28.6.2019 5:00

No, já si myslím, že nejlepší způsob jak se vyvarovat chyb při zařizování bytu je nechat zařizování bytu na nějakých profesionálech, kteří vědí, co dělají. Já mám v tomto ohledu například výbornou zkušenost s http://www.pwinterier.cz/ :-)

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 27.3.2019 23:26

My jsme si nedávno pořídili nový byt z nabídky https://www.psn.cz/ a zrovna jsme se vrhli do jeho zařizování. Děkuji tedy moc za tipy čemu se při tom vyvarovat. Přecejen se v bytě chci cítit dobře, takže je potřeba to trošku víc promyslet.

 
koliaska105
koliaska105 - 15.12.2018 4:16

Ahoj, hezky napsané. Já osobně si myslím, že při zařizování bytu spousta lidí zapomíná na jednu z nejdůležitějších věcí - světlo. Jestli mohu doporučit, tak třeba tady je super článek týkající se osvětlení (nejen) koupelny: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/stupen-kryti-osvetleni :)

 
Aneta.Nova
Aneta.Nova - 30.7.2018 10:19

Za sebe Vám mužu doporučit volit místo nerezu jak volil Vás manžel, spíš volit granit! Granitový dřez to je jedna z největších záraku, který jsem si pořídila.. Mrkněte se třeba tady - https://www.trendo.cz/94-granitove-drezy :)

 
osmnactka18
osmnactka18 - 3.6.2018 19:19

Podle mě je nejprve potřeba myslet na to, aby všechno fungovalo z toho technického hlediska. Lidé například docela podceňují zateplení a přitom taková foukaná tepelná izolace je hotová v řádu hodin, viz. http://www.tepelna-izolace.com/ :-) Až všechno funguje, tak teprve potom se můžou řešit estetické záležitosti.

 
petanik
petanik - 26.10.2017 19:28

Při zařizování bytu jsem našla eshop https://www.svis.cz/nabytek/obyvaci-sestavy-a-steny a velmi mě překvapila kvalita, cena i rychlost dodání.

 
Eliska744
Eliska744 - 19.8.2017 12:10

Pokud zrovna zařizujete byst nebo hledáte nějaké pěkné doplňky, které by ho ještě trochu zútulnily, doporučuji obchod https://www.habitat-cz.cz/ :) Styl jejich zboží mi osobně velmi sedí, takže jsem tam zatím asi nenašla kousek, který by se mi nelíbil. Každý nákup byl zatím bez chybičky :)

 
osmnactka18
osmnactka18 - 5.4.2017 16:30

My si byt zútulňujeme tak nějak postupně. Inspiraci většinou hledám na http://homelover.cz/. Jsou tam super články se spoustou rad a tipů, jak ušeřit a udělat si z bytu domov. :)

 
TerkaBay
TerkaBay - 31.7.2016 20:08

Tak když jsme se s manželem stěhovali prvně do společného pronajatého bytu, největší chybou bylo šetření na nesprávných místech. Třeba jsme koupili levnou sedačku a pak jsme ji přesto museli měnit za nějaký čas a v konečném důsledku jsme neušetřili. Stejně tak levné matrace, vydrželi nám necelý rok a pak jsme šli do nových. Kdo shání matrace možno mu pomůže skvělý konfigurátor který ulehčí rozhodování :) http://www.drsleep.cz/cs/o-konfiguratoru

 
Andriik
Andriik - 29.2.2016 22:19

Jsou to kvalitní Holandské barvy. U nás bych řekla, že nejsou zatím moc známé, ale to je otázka času

 
Andriik
Andriik - 29.2.2016 22:19

Jsou to kvalitní Holandské barvy. U nás bych řekla, že nejsou zatím moc známé, ale to je otázka času

 
Vvendulak
Vvendulak - 29.2.2016 16:44

A jsou ty svk-barvy.cz kvalitní? Nerada bych se spálila, abych to musela přemalovávat.

 
Andriik
Andriik - 28.2.2016 23:25

U nás teď vedou www.svk-barvy.cz od nich bere manžel všechno co potřebuje.

 
maty81
maty81 - 23.2.2016 15:21

Taky máme za sebou rekonstrukci a z čeho mám opravdu radost je, že se podařilo pořídit designovou lampu (http://www.uni-svitidla.cz/stojaci-lampy) pod kterou si můžu číst smajlik - 47 Je to už spíš detail, ale byl to můj sen.

 
Vvendulak
Vvendulak - 22.2.2016 22:28

Holky já chci malovat, kde kupujete opravdu kvalitní barvy?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 419227.
Archiv anket.