Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Domácí voňavé mýdlo jako dárek i pro vlastní potěchu

Domácí voňavé mýdlo jako dárek i pro vlastní potěchu

Chcete sobě nebo svým blízkým vyrobit originální dárek? Vytvořte mýdlo! Je to symbol čistoty, vůně a vkusu! Navíc, mýdlo je pro každého! A potěší dvojnásob, pokud jste jej udělali s láskou.

Jak začít?

Je to zcela jednoduché. V prodejnách s výtvarnými potřebami nebo na internetu lze sehnat polotovary, které vám k výrobě mýdel poslouží jako základ. Glycerínová hmota se prodává buď matná /bílá/, nebo čirá. Ale ten pravý zážitek vám přinesou až speciální barvy, označované jednoduše jako barvy do mýdel, vůně a různé formičky na odlévání. Když už mluvíme o formách, máme na výběr dvě stálice, a to formu základní z tvrdšího plastu a silikonovou, která je trvanlivější a mýdla se z ní po zaschnutí lépe vyklápějí. Ale formu si můžete vyrobit i svou vlastní. Může jí být vše, do čeho se roztavená hmota dobře dostane a lze ji i snadno vyklopit. Dále budete potřebovat už jen dva hrnce, vařečku, sporák a své vlastní šikovné ručky. A věřte nebo ne, do půlhodinky jste hotovy i se závěrečným úklidem.

Základní postup

Glycerínovou hmotu roztavte ve vodní lázni. Když je tekutá, přidejte kousek vybraného barviva a pár kapek vonné esence. Množství záleží na vašem vkusu. Řádně zamíchejte, a poté už můžete odlévat. Hmotu lijte do formy teplou, nikoliv vroucí! Nechte 24h zaschnout, v případě, že se mýdlo bude „lepit“, nechte jej na vzuchu proschnout ještě den. A je to!

Není barva jako barva!

Na trhu jsou k vidění tři základní tóny: žlutá, červená a modrá.

Jejich mísením můžete vytvořit celé spektrum barev. Bylo by škoda zůstat věrný klasice, tu si můžete koupit v obchodě, nemyslíte? Tak upusťte otěže své fantazii, ať to stojí zato!

Důležitý poznatek: čiré g-hmotě propůjčí barvivo jasné vzezření. Matná g-hmota původní barvu vždy zesvětlí. Takže pak vznikne místo červené růžová, z modré vypluje tyrkysová apod.

Tipy a triky

Mýdlové bublinky a peeling v jenom? Žádný problém! Stačí, abyste do mýdlové hmoty přimíchaly čerstvě namletou kávu. Mýdlo tím získá i podmanivě hnědou barvu. Vysokého efektu pak dosáhnete, pokud dvě čtvrtiny ztuhlého mýdla z formy vykrojíte a dolijete jej jinak zbarvenou hmotou. Mozaika je nyní velmi v módě ! Kostiček můžete utvořit tolik, na kolik budete mít trpělivosti a zručnosti.

Rafinovanosti se meze opravdu nekladou. Můžete vrstvit! Každou další vrstvu nalijte do formy poté, co předchozí zlehka zaschne.

Chcete stvořit skutečnou přírodu? Do poloviny lehce ztuhlého mýdelka vložte sušený pomeranč, citron, nebo kousky mušliček, a pak jednoduše dolejte.

Přejeme vám spoustu radosti, nápadů a nadšených obdivovatelů.

Redakce


19.9.2013   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Domácí voňavé mýdlo jako dárek i pro vlastní potěchu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 19.9.2013 14:32

Milda3: i v Setuze jsem byla na pracovní exkurzi....i v karlovarském vřídle....když jsem dělala v Drogerii......smajlik - 26

 
sharon
sharon - 19.9.2013 14:25

Milda3: sto let byla nadsázka...jo , co smrdí nevoní.....kolikrát buďme rádi že nevíme co jíme...smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 19.9.2013 13:38

Almega - to asi musí být smrad, výroba magi je asi podobně voňavá.

já jsem čmuchala praní rouna a to jsem také litovala, ty co tam museli být.

 
Milda3
Milda3 - 19.9.2013 11:15

sharon: no 100 let to není,my jsme nad Setuzou dělali parovod a rozvod páry do rodinných domků v Truhlářově a Jeseninově ulici a z tý zadní části kde se dělali mýdla foukal vítr směrem k nám,tak jsme museli odejít protože to se nedalo dýchat ten hrozný smrad,naštěstí to bylo málokdy,ale chudáci ty lidi co tam bydleli a to je tak dvacet let,jestli je to tam dosud to nevím protože se to už několikrát měnilo a asi by to i hygiena zakázala

 
sharon
sharon - 19.9.2013 8:57

Almega: to už bude tak před sto lety ,....smajlik - 68smajlik - 68 já taky byla na exkurzi kde jsem viděla jak se balíčkovaly menstruační vložky ....tehdy ty vatové a ženy je špinavýma rukama dávaly do sáčků....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 19.9.2013 8:54

obrázek - produkty.jpg to prostřední jsou ta mýdla....koukni na www.botanico.cz.......vyrábí je Mudr Alice Ratajová Brodek u Prostějova

 
Almega
Almega - 19.9.2013 8:45

Kdysi jsme byli na exkurzi v Ústí nad Labem,v té továrně,kde se dělaly různé chemické výrobky a byli jsme i u takového bazénu,který už z dálky šíleně smrděl - a tam prý se vařily kosti a z toho se pak dělalo mýdlo....Zážitek na celý život.

 
sharon
sharon - 19.9.2013 8:35

nemusím se namáhat , koupila jsem si hned tři kusy od domácího výrobce zrovna předevčírem, krásné barevné a voňavé , přidám pěknou svíčku a mám dáreček pro kamarádku.....jedno mýdlo obdélníkového tvaru - glycerinové stálo 15 kč.....

 
monja
monja - 19.9.2013 8:09

Co nějaký obrázky jako inspirace ?? smajlik - 105

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 419275.
Archiv anket.