Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pozor na správnou vlhkost vzduchu

Pozor na správnou vlhkost vzduchu

zvlhcovac3Škrábe vás po ránu v krku? Býváte v zimě často nemocní? Máte suchou a napnutou pleť? Pálí vás oči? Praskají vám rty?

Společným jmenovatelem výše zmíněných příznaků může být nízká vlhkost vzduchu, která vzniká především v topné sezóně v interiérech. Optimální hodnota vlhkosti má podle lékařů dosahovat 40 - 60 %, jenže často klesá i pod 20 %. Možná se budete divit, ale toto nepříznivé vnitřní klima má vliv na daleko více věcí, než si myslíte.

1. Vaše zdraví

Pokud trpíte chronickým onemocněním dýchací cest jako je astma či alergie nebo pokud vy případně vaše děti býváte v zimním období často nemocní, měli byste věnovat zvýšenou pozornost optimální vlhkosti vzduchu ve všech interiérech, kde trávíte svůj čas. Vysušené sliznice dýchacích cest totiž nejsou schopny účinně eliminovat viry, bakterie a alergeny, čímž dochází k jejich pronikání hluboko do dýchacích cest a opakovanému vzniku infekcí. Celková imunita organismu je tak dlouhodobě oslabována, což často vede ke ztrátě koncentrace, nadměrné únavě až pocitu vyčerpání. Správná vlhkost vzduchu je také velmi důležitá pro ekzematiky a pacienty s lupenkou, protože díky vysušené pokožce se mohou jejich problémy výrazně zhoršovat. 

2. Krása

Stárnutí pokožky a s tím spojená tvorba vrásek je sice přirozený biologický proces, neznamená to však, že neexistují způsoby, jak jej co nejvíce zpomalit. Co se týče prevence, o neblahém vlivu slunečního záření, používání vhodných krémů, zdravé stravě, dostatečném pitném režimu a kvalitním spánku, již bylo řečeno mnohé. Napadlo zvlhcovac4vás však někdy, že vaše pleť trpí dehydratací především při dlouhodobých pobytech v místnostech s nízkou vlhkostí vzduchu? Důsledkem je předčasné stárnutí pokožky a ztráta její elasticity, což se projevuje nepříjemnými pocity napětí, svěděním, přecitlivělostí, popraskanými rty a zvýšenou tvorbou vrásek. 

3. Domácnost

Doma často nežijeme sami, společnost nám dělají domácí mazlíčci a interiér často doplňují pokojové květiny. I pro ně je optimální vlhkost vzduchu nesmírně důležitá. Domácí mazlíčci mohou mít stejně jako lidé vysušenou kůži a v důsledku toho lámavou, nelesklou a více padající srst. Co se týče rostlin, v suchém ovzduší více schnou, vadnou jim listy a celkově se jim nedaří. Nepříznivá vlhkost má také negativní vliv na dřevěný nábytek či podlahy, umělecká díla a hudební nástroje, které mohou podléhat dřívější degradaci. 

 Nejlepším řešením je investice do zvlhčovače vzduchu. zvlcovac5

Při jeho výběru je potřeba se zaměřit především na zvlhčovací výkon. Ten by měl vždy odpovídat velikosti místnosti, kde chceme vzduch zvlhčovat. Velmi vhodným vybavením je vestavěný hygrostat, kde si sami nastavíte požadovanou vlhkost, a zvlhčovač ji pak automaticky udržuje. Nezbytná je také dostatečná hygiena vody v nádržce přístroje, například pomocí ionizační stříbrné kostky hubící až 600 druhů bakterií. V místech s tvrdou vodou, pak zajisté oceníte demineralizační filtr, který vodu změkčuje a tím prodlužuje životnost přístroje.

Výše uvedené parametry a ještě mnohem víc přináší zvlhčovače švýcarské značky Stylies. V nabídce jsou výrobky do všech velikostí místností od dětských pokojíčků až po školní třídy. Ceny příjemně překvapí. Přidanou hodnotou je fakt, že se jedná o designové výrobky předních švýcarských návrhářů MattihoWalkera a Fabiana Zimmerliho. Můžete tak nejen zpříjemnit klima v domácnosti, ale také si pořídit zajímavý interiérový doplněk. Více na www.stylies.cz.

Komerční článek


19.1.2015   Rubrika: Vybavení domácnosti   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pozor na správnou vlhkost vzduchu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 24.1.2015 17:24

smajlik - 34To by mě táta hnal,že ještě zvyšuji vlhkost v bytě už takhle dost velkousmajlik - 68smajlik - 76smajlik - 8

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127878.
Archiv anket.