Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Chcete se naučit korálkovat? Zjistěte si vše o technikách a potřebách

Chcete se naučit korálkovat? Zjistěte si vše o technikách a potřebách

Korálkování je v současné době velmi oblíbeným koníčkem mnohých dívek a žen. Dokonce se najdou i muži, kteří této kreativní technice podlehli. Po celém světě je tedy výroba nejrůznějších šperků, dekorací a jiných předmětů z korálků velmi rozšířená a ne jinak je tomu i u nás. Také byste se rádi naučili korálkovat a chcete si vytvářeti vlastní ozdoby, se kterými se budete moci hrdě pochlubit? Pojďme si říci, jaké techniky můžete u výroby šperků z korálků uplatnit.

 

Techniky výroby šperků z korálků

Vyrábět si šperky z korálků můžete zvládnout hravě i vy. V rámci této činnosti lze provádět několik technik, z nichž má každá svá specifika.

 

Ketlování

Jednou ze základních technik je ketlování. Je založena na propojování ketlovacích jehel a nýtů. K tomu jsou zapotřebí ketlovací kleště. Ty mohou být kulaté, štípací, ploché či půlkulaté. Ke zhotovení konečného šperku budete dále potřebovat různé kovové komponenty, které jsou dostupné v mnoha galvanických provedeních. Jedná se o spojovací kroužky, zapínání, přívěšky a další. Kupříkladu pro výrobu náušnic to mohou být různé háčky, puzety či kreole. K vytvoření náramku nebo náhrdelníku lze využít různá zapínání, např. karabinky, americké zapínání, magnetické zapínání apod. Korálky si pak vyberete dle libosti a můžete začít tvořit. V případě ketlování v podstatě stačí jen korálky připevnit ke kovovým komponentům a máte hotovo. Záleží na vaší fantazii, jak bude výsledný šperk vypadat.

kleště

Ketlovací kleště různých druhů

komponenty

Široký výběr kovových komponentů

  

Šitý šperk

Další neméně důležitou a velice oblíbenou technikou je šitý šperk. Základní jednotkou každého šití je steh. Těch rozlišujeme několik druhů. Může to být steh cihlový, rybí kost, síťový, peyote a další. Odvětvím šitého šperku je také tzv. Freeform, kdy autor není omezený pravidly. K těmto technikám není potřeba žádné speciální vybavení. Postačí jehla ke korálkování, korálky typu rokajl, kabošon, sluníčka, mačkané korálky, rivoli a také návlekový materiál. K dispozici je široká škála nití a vlasců v rozmanitých barvách i tloušťkách, ze kterých můžete vybírat. Uvést můžeme např. S-lon, NYMO, silonové vlasce a FireLine.

 

Korálková výšivka

Velmi krásnou metodou výroby šperků je také tzv. korálková výšivka. Můžeme si ji plést s technikou Freeform, nicméně se liší tím, že se korálky přišívají na podklad. Třeba na filc nebo látku.

Prýmkování

Zajímavou a zároveň mírně pracnější technikou je prýmkování.  V tomto případě se sešívají ozdobné šňůrky, kterým se říká sutašky, a k těmto se doplňují dle libosti korálky.

Háčkování dutinek

Krásnou a velmi oblíbenou technikou, která nabízí nepřeberné množství motivů jak vlastních, tak převzatých od jiných korálkářek, představuje háčkování dutinek. Pro tuto techniku je velice vhodné např. MATUBO 8/0, protože korálky jsou tvarově stálé.

Drátování

K metodě drátování, jak už z názvu vyplývá, potřebujete hlavně různě silné a barevné drátky. Pomocí nich lze vytvořit originální šperky, ale také různé ozdobné předměty. Stačí k sobě pouze spojit drátky a korálky, takže drátování není nic složitého. Zručnější zvládnou tvořit hotová umělecká díla, třeba stromeček nebo odrátovávají vajíčka.


hliníkové drátky

Hliníkové drátky potřebné k metodě drátování

Macramé

Pod pojmem Macramé, neboli drhání, si můžete představit vázání uzlů do ozdobných krajek. Tato technika patří k těm nejjednodušším, protože podstatou je vázání dvou základních uzlů, a to plochého a žebrového. I k tomuto způsobu můžete využít korálky, neboť navlékání korálků na osnovní nitě je zpestřením vzorů.

 

Co potřebujete k výrobě šperků z korálků?

Chcete-li si vytvářet šperky z korálků, musíte si obstarat nejrůznější pomůcky. Základ tvoří bezesporu korálky. Těch existuje nepřeberné množství druhů a záleží na vás, které si oblíbíte. Dále se vám budou hodit pinzety, podložky, pilníky, lopatky, nůžky na nitě, pájky na nitě, mističky, kleště, stopery, organizéry kovové komponenty, drátky, nitě a vlasce a spoustu dalšího. Vše najdete na jednom jediném místě, aniž byste museli jednotlivé potřeby shánět zvlášť. Stačí navštívit specializovaný internetový obchod www.glass-kingdom.cz, kde seženete naprosto vše potřebné.

pomůcky pro korálkování

Pomůcky pro korálkování

Jakmile se do korálkování dostanete, věřte, že si tuto činnost natolik zamilujete, že se budete zdokonalovat více a více. A my budeme rádi, když se Glass Kingdom stane vašim užitečným partnerem při vašich tvorbách.

Komerční článek


17.8.2015   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chcete se naučit korálkovat? Zjistěte si vše o technikách a potřebách

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 23.8.2015 13:45

Korálkování je hodně náročné na očismajlik - 6

 
mariena
mariena - 18.8.2015 14:36

Je to asi nějaký nový obchod,moc velký výběr nemají,žádné perličky,ohňovky a tak.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 125754.
Archiv anket.