Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Říká se, že stáří je daň za dlouhý život. A my právě chceme, aby naši pejskové žili dlouho a spokojeně.Následující řádky se budou proto věnovat právě tomu, jak udržet naše psí mazlíčky šťastné i ve stáří.

Proces stárnutí

Stárnutí probíhá u každého psa trochu jinak. Velmi záleží na genetických dispozicích konkrétního plemene. Menší plemena se většinou dožívají průměrně vyššího věku, než je tomu u velkých plemen. Nezanedbatelný vliv na délku a kvalitu psího života však má i životospráva psa.Pokud psovi dopřejemedostatek pravidelných pohybových aktivit a krmíme hokvalitními granulemi pro psy(či jiným druhem vyváženého psího krmiva), zvyšujeme šanci, že pejsek zůstane zdravý i ve vysokém věku.

Stárnutí se u psů projevuje podobně jako u ostatních suchozemských savců. Metabolismus psího seniora už funguje méně efektivně - veškeré rány se hojí pomaleji, degradují klouby, nastupují problémy se srdcem a dýcháním, pes hůře slyší a vidí, ledviny pomalu ztrácejí svou účinnost, mohu se častěji objevovat záněty… atd.

Krmivo a potravinové doplňky

pesVe stáří se mění metabolické potřeby psího těla.Tělo potřebuje méně energetickou stravu s dostatečným obsahem bílkovin a zdraví prospěšných minerálů a vitamínů. Strava pro psa seniora by měla být i lehce stravitelná, protože ve stáří je již psí zažívací ústrojí citlivější některé složky stravy. Bylo by tedy dobře, kdyby krmná směs obsahovala i doplňky na podporu trávení. Do krmiva přidávejte ivýživu pro klouby.

Pokud preferujete krmení granulovanou stravou, tak je to snadné –dobří výrobci psích krmiv nabízejí i granule, které splňují výživové požadavky psích seniorů. NapříkladgranuleBrit Care Senior (jehněčí s rýží)jsoudostatečně kvalitním krmivempro většinu starých psů.U psů s kloubními problémy a u plemen s dispozicemi k nemocem kloubů se však i tak doporučuje doplňovat krmnou dávku granulí o chondroprotektiva.

Zdravotní prevence

Svého stárnoucího psa častěji kontrolujte, jestli neuvidíte nějaký zdravotní problém.Má smysl i občas prohmatat tělo, zda neucítíte nějaký novotvar. Kontrolujte psům i tlamy, zda se jim netvoří příliš zubního kamene a jestli tam nemají nějaký zánět. Pokud budete mít dojem, že váš pes v poslední době pije více než obvykle, navštivte bezodkladně veterináře – může to být příznak celé řady chorob, kterými staří psi trpívají. K veterináři však choďte pravidelně - na preventivní prohlídky.

Starší psy už nijak nepřetěžujte. A agilnější jedince se začínajícími pohybovými problémy naopak trochu kroťte. Pes není schopen plánování, aby si například uvědomil, že z dlouhé hry ho budou později bolet klouby. A přejděte na systém kratších, ale častějších procházek.

Komerční článek


9.2.2016   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak správně pečovat o stárnoucího psa

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Haninka
Haninka - 11.3.2016 8:12

Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:17 - fenu možná, ale co budeš dělat s psím klukem?

 
Milda3
Milda3 - 15.2.2016 17:22

Gigolo4you.cz: asi bys to potřeboval ty,jak vidět tak ti leze semeno na hlavusmajlik - 105

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:17

Kdo viii treba to poradny sukec vyresiii

 
Linda
Linda - 15.2.2016 15:20

Gigolo4you.cz: hmm a to jako pomuze starnoucimu psu na nohy????? smajlik - 27

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 13:14

Zkus gigolo4you.cz a tvoje vagina bude jako strikajici niagara

 
YXH
YXH - 12.2.2016 16:51

Arna: jo mne to taky tak pripada smajlik - 66

 
Arna
Arna - 12.2.2016 7:59

Betty: Taky mi tento článek připadá nějaký divný. Kdo má svého psa rád a stará se, ten takové téměř nic neříkající rady zná. Ten, kdo na svého psa kašle, tomu je to jedno.
Připadá mi to jako by někdo zkušené mámě od 3 dětí říkal, že musí dbát aby dítě nebylo opruzené smajlik - 68

 
Betty
Betty - 11.2.2016 10:22

Myslím, že tenhle článek jste si mohli nechat od cesty. Nevím, proč se pořád propagují granule, je prokázáno a staletími prověřeno, že není pro psa lepší strava, než kus čerstvého masa. A kloubní výživa? Úplně na nic, radši psovi uvařím nožičky. Je to jeden velký byznys a doplácejí na to naši psi zdravím.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127875.
Archiv anket.