Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Kvalita vzduchu v domácnosti

Kvalita vzduchu v domácnosti

Kvalitu vzduchu v domácnostech neurčují žádné přesné normy, často se jedná pouze o subjektivní pocit a rozdílnou míru senzitivity na jednotlivé podněty. Zpozornět bychom měli ve chvíli, kdy se cítíme unavení, trpíme opakovanou infekcí dýchacích cest nebo máme alergii či astma.

Mezi nejčastější znečišťující látky, se kterými se můžeme v domácnostech setkat, patří  pyl, spory plísní, prach, bakterie, viry a těkavé organické látky jako např. formaldehyd. Podle životního stylu to také mohou být zvířecí alergeny nebo cigaretový kouř. Velkou roli hraje i optimální vlhkost vzduchu, ta je doporučovány v hodnotách 40-60%. Přesušený vzduch z topení v uzavřených místnostech totiž nesvědčí dýchacím cestám, pokožce ani interiéru. Hodnoty vlhkosti nad 60% pak mohou podporovat růst plísní.

Co se dá dělat:

1. Pravidelné větrání – slouží k výměně vzduchu, odstraní se vydechovaný oxid uhličitý a obnoví kyslík

2. Pravidelný úklid – dochází k eliminaci usazeného prachu a jiných nečistot. Pozor ale na používané čistící prostředky, jejich výpary mohou být také zdrojem znečištění

3. Pořízení čističky vzduchu s plazmovým ionizátorem – spolehlivě odstraní všechny plynné i pevné škodliviny. Ionizátor obohacuje vzduch o ionty, ty nejen přispívají k pocitu čerstvého vzduchu, ale také dokáží ničit viry a bakterie.

4. Zjištění aktuální vlhkosti vzduchu

- Při hodnotách pod 40% pořízení kvalitního zvlhčovače vzduchu

- Při hodnotách nad 60% pořízení odvlhčovače

Čistička

winixPři výběru čističky vzduchu je nutné dbát především na její výkon, pro správnou funkci je nutné, aby se vzduch v místnosti vyměnil alespoň 3x za hodinu. Nezbytností jsou kvalitní filtry, v současné době patří ke špičce HEPA filtry s účinností až 99,97%. Užitečnou technologií, kterou ocení zejména lidé často nemocní, je např. PlasmaWave u čističky vzduchu WINIX. Tato technologie ničí nejen alergeny, ale také viry a bakterie a to působením kladných a záporných iontů.

Zvlhčovač

Také při výběru zvlhčovače vzduchu je důležitý jeho výkon. Ten by měl vždy odpovídat velikosti místnosti, kde chceme vzduch zvlhčovat. Vestavěný hygrostat dokáže sám hlídat vlhkost a udržovat ji na zvolené hodnotě. Důležitým příslušenství je v místech s tvrdou vodoudemineralizační filtr. A pozor také na čistotu vody v nádržce. Například antibakteriální stříbrná kostka u zvlhčovačů Stylies dokáže eliminovat až 600 druhů bakterií.

Odvlhčovač

Odvlhčovač by měl být v provozu v uzavřené místnosti, aby se dovnitř oknem nebo dveřmi nedostávala další venkovní vlhkost. Výkon odvlhčování se uvádí v litrech za den při teplotě 30 °C a 80% relativní vlhkosti vzduchu. Proto počítejte spíše s delší dobou odvlhčení, protože s poklesem vlhkosti klesá i výkon odvlhčovače.

Komerční článek


10.3.2016   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kvalita vzduchu v domácnosti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Anče
Anče - 23.7.2016 10:31

smajlik - 11Takovou reklamu nacházím na letácích ve schránce....smajlik - 99

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127751.
Archiv anket.