Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Zvuk hrající televize, brnkání na kytaru nebo jen hlasité rozhovory, to všechno patří mezi spolehlivé narušitele klidného dne i spánku. Jak se jim vyhnout a co podniknout, abyste stěny mezi pokoji co nejlépe odhlučnili? Přinášíme vám tipy na 3 nejčastější způsoby.

Malý zásah

Jestliže chcete eliminovat zvuk v již hotové obydlené stavbě, ale nechce se vám zasahovat do zdiva, pak zkuste stěnu, skrze níž zvuk proniká nejvíce, zaopatřit těžkým závěsem nebo skříní po celé její délce. Zvuk to mírně pohltí, nicméně nečekejte, že tím utlumíte souseda, který každý večer buší na bicí.izolovat hluk

Izolace sádrokartonem nebo deskami

Další možností, jak izolovat hluk mezi stěnami, je vytvořit další dělící stěnu– například ze sádrokartonu nebo korkové či OSB desky. Do jaké míry se vám místnost podaří odhlučnit, závisí nejen na vlastnostech obou stěn, ale také na vzduchové mezeře mezi nimi. Ta by měla být zhruba 8 cm. Desku doporučujeme upevnit pouze pružně a nenasazovat ji na nosnou konstrukci, jinak se zvuk bude šířit.

Tip: Hlavně nedejte na „chytré“ rady v některých diskuzích a nepodlepujte sádrokarton ocelovým plechem. Nejenže se vám pořízení takového plechu prodraží, ale ještě ke všemu se vám na stěnách mohou kvůli přítomnosti šroubů vytvořit boule.

Akustická izolace kamennou vlnou

Hledáte-li opravdu efektivní řešení akustické izolace, ať už u novostavby, při rekonstrukci nebo v průběhu bydlení, vyplňte prostor mezi izolovanou příčkou a předstěnou kamennou vlnou. Kamenná vlna na rozdíl od jiných izolačních materiálů zvuk dokonale pohltí a vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní a obnovitelný materiál, také vůbec nezatěžuje životní prostředí.

Komerční článek


2.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Janeckova4
Janeckova4 - 6.4.2023 3:17

Ideální sádrokartonová příčka, která áje uprostřed vycpaná vatou. Tak nám to alespon doma dělal https://www.otahodinovymanzel.cz/ Nechala jsem si od něj na byte v Praze bourat příčky a stavět nové ze sádrokartonu. Měl to rychle hotové a výsledek pecka. Zvládnul to celé kompletně i s vymalováním.

 
Vasulkovater
Vasulkovater - 17.1.2023 21:39

Já už jsem konečně dosáhla svého a manžela dotlačila k rekonstrukci. Dlouho se mi vymlouval, že to bude katastrofa vše bourat a vyklízet před rekonstrukcí. Našla jsem si proto, kdo to dělá v Kolíně a našla firmu https://vyklizenikolin.cz/ , která to dokázala udělat do pár dnů včetně úklidu po sobě.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 12.7.2021 8:30

Není to nic příjemného, když slyšíte například sousedy, jak si ve vedlejším bytě povídají, protože vám pak je jasné, že oni musí slyšet i vás. A pokud s nimi sousedíte ložnicí, tak to také není nic moc. Proto jsem si nechala odhlučnit byt od firmy https://odhlucnenibytucz.cz/

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 23.2.2020 21:54

Nedávno jsme si díky úvěru od https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ rekonstruovali byt a musím říct, že odhlučnění jsme taky řešili. Předtím jsme totiž slyšeli nejen naše děti z vedlejšího pokoje, ale též sousedy, což rozhodně není příjemné. Pomocí izolace jsme tyto hluky alespoň z části zkrotili.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.