Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Víte, co vařit během velikonočního týdne?

Víte, co vařit během velikonočního týdne?

Velikonoce jsou nejdůležitějším křesťanským svátkem. Slaví se po celém světě a v každé zemi tak trochu posvém. S velikonočními svátky jsou spjaté různé tradice a zvyky, o kterých jste možná neslyšeli. Velkou roli v nich hraje i jídlo, pojďte se podívat, co byste měli během velikonočního týdne jíst a dodržovat.

Dodržet všechny tradice a uvařit ve správný den správné jídlo bylo pro naše předky snadné, ale pro nás to může být docela fuška. Nebojte se, letos na to nejste sami, připravili jsme pro vás tahák, který vám vymýšlení obědů a pokrmů během těchto křesťanských svátků, usnadní.

Škaredá středa

Je to den, kdysi křesťané připomínají Jidášovu zradu – škaredý skutek. Podle pověsti byste se neměli mračit, jinak se budete mračit každou středu po celý rok. Časem se však přeneslo přídavné jméno i na jídlo. To co si dáte k obědu na škaredou středu, by mělo na první pohled působit ošklivě, nepovedeně. O chuti však není řeč. Vyzkoušejte usmažit bramborové placky, bramboráky, lívance nebo palačinky, schválně je natrhněte, aby nebyly dokonalé.

Velikonoční pokrm na Zelený čtvrtek

O Zeleném čtvrtku jste jistě slyšeli, že byste si měli dát něco zeleného. Pivovary v posledních letech začaly připravovat zelené pivo, které se začíná čepovat právě na Zelený čtvrtek. Ohledně jídla byste měli sáhnout k jarní zeleně a luštěninám.Často se pečou preclíky, pletence i škvarkové placky, které se podávají k jarním polévkám.

Nedílnou součástí pokrmů jsou petrželka, mladé kopřivy, špenát a další druhy zeleniny. Nic nezkazíte hráškovou krémovou polévkou, nebo špenátem či rizotem s kopřivami. Jídlo by mělo být lehké a svěží.

Velikonoční jídlo na Velký pátek

Víte, že na Velký pátek byste neměli jíst maso? Podle tradice je Velký pátek dnem, kdy je nejpřísnější půst, tradiční velikonoční jídlo neobsahuje žádné maso. Kromě toho byste si měli dát pouze jedno jídlo za celý den.

Menu na velikonoční Bílou sobotu

Bílá sobota je odměnou za postní Velký pátek, v tento den se nadlábnete. Nejčastěji se podává jako hlavní chod velikonoční nádivka, které se také říká hlavička. Velikonoční nádivka se původně dělala ze šesti druhů masa – vepřového, skopového, králičího, jehněčího, kozího a telecího. Někdy se přidávaly i droby. Existuje však i vegetariánská varianta, kde se nahrazuje maso jinými ingrediencemi, například houbami.

Kromě nádivky si můžete dopřát i velikonoční sladkosti – mazance, jidáše a další sladké dobroty.

Menu na Boží hod velikonoční

V neděli velikonoční svátky vrcholí. Z kuchyně se tak často line vůněbuchet, mazance a pečeného masa. Jak vypadá na velikonoční neděli slavnostní oběd? První se podává masový vývar, hlavní chod by měl být z masa, často je to jehněčí pečeně. To se však v Čechách příliš neprodává, proto ho nahrazuje pečené kuře. Jehněčí se tak objevuje alespoň symbolicky v podobě sladkého beránka. Pokud si chcete pochutnat na jehněčí pečeni a nejste si jisti, jak ji připravit nebo nevíte, kde jehněčí sehnat, podívejte se na nabídku restaurací. Na jejich velikonočních menu se obvykle tento druh masa objevuje.

Velikonoční pondělí

Menu na Velikonoční pondělí nemá pevnou strukturu, ale často se na něm objevují pokrmy z vajec, které si koledníci donesou domů. Připravuje se vajíčkový salát, vajíčková pomazánka a další. Lidé často bývají přejedení, a tak vezmou zavděk lehčími pokrmy.

Komerční článek


23.3.2021   Rubrika:   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Víte, co vařit během velikonočního týdne?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:14

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 
Almega
Almega - 6.4.2021 12:15

Nevařila jsem nic a taky to šlo...Dokonce jsem ani vejce nevařila.Jen koupeného beránka jsme včera zblajzli.

 
sharon
sharon - 27.3.2021 14:03

YXH: smajlik - 47smajlik - 34

 
YXH
YXH - 24.3.2021 14:55

Krucis tak to bude prusvih, mame na patek naplanovane uzeni klobas smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 24.3.2021 14:19

vařím nač mám zrovna chuť.....smajlik - 105

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76922.
    Archiv anket.