Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Proč vybrat čalouněný nábytek? Výhodou je odolnost a originalita

Proč vybrat čalouněný nábytek? Výhodou je odolnost a originalita

čalouněný nábytekČalouněný nábytek je stále oblíbený, byť řada lidí jej považuje za poněkud zastaralý. Pokud ale zvolíte moderní design a správně jej doladíte s vaším interiérem, není se třeba bát, že byste vybrali něco, co už není moderní.

Co je čalounění?

Jedná se o postup připevnění různých druhů výplní na nábytek, který se následně potáhne textilií nebo kůží. I dnes má jednoznačně své místo na trhu, neboť vyniká hned celou řadou předností. Kombinuje v sobě účelnost, pohodlnost, bezpečnost, originalitu a krásu. Navíc se dají vybírat různé látky na čalounění a v případě, že nebudete spokojeni nebo se vám starý vzor okouká, je možné nechat křeslo, pohovku či židli přečalounit.

Pohodlí a bezpečí

Čalouněný nábytek je velmi oblíbený pro svůj komfort i bezpečí. Bývá také velmi variabilní a dá se snadno přizpůsobit očekáváním zákazníka. Zatímco koženky se používají zejména u reprezentativního nábytku třeba do obývacího pokoje nebo jídelny, jemný textil je možné využít na čalounění postelí nebo paland pro děti. Vše je měkké a velmi bezpečné i pro použití v dětských pokojích. Děti se nemají o co udeřit a zranit se.

Originalita a krása

Nabízí se nepřeberné množství různých typů potahových látek, a díky tomu si i vy můžete nechat vytvořit na míru originální kousek, který bude vkusnou ozdobou vaší domácnosti. Zvolený design tak může perfektně ladit s vaším interiérem. Pokud se vám přestane líbit nebo se opotřebuje, poměrně jednoduše jej můžete vyměnit. Pohovku můžete také významně ozvláštnit použitím vhodných doplňků. Oblíbené jsou různé přehozy a dečky, ale také polštáře s potiskem, které mohou působit neotřele a originálně.

Kde nábytek koupit?

Čalouněný nábytek bývá i dnes běžnou součástí nábytkových obchodních domů. Nabídka ale nemusí být tak široká, takže je možné poohlédnout se i u menších truhlářů nebo na internetu. Takový nábytek bývá nezřídka kdy také kvalitnější a déle vydrží v perfektním stavu.

 

Zdroj obrázku: PinkyWinky / Shutterstock.com

Komerční článek


28.12.2021   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Proč vybrat čalouněný nábytek? Výhodou je odolnost a originalita

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Michaela O.
Michaela O. - 20.5.2022 15:05

Čalouněný nábytek je super, ale někoho může odradit cena. My momentálně kupujeme všechen nábytek z bazaru https://www.biginzerce.cz/ . Dřív bych rozhodně z bazaru kupovat nic nechtěla, ale po pár zkušenostech to vidím jako nejlepší možnost - zatím všechno, co jsme tam sehnali bylo v perfektní kondici. A za to, kolik se na tom dá ušetřit, to učitě stojí.

 
Hancule
Hancule - 27.1.2022 0:52

Ahoj, i my u nás doma máme několik kusů nábytku čalouněných. Líbí se mi, že se tento materiál hodí snad do všech stylů bydlení. My třeba máme náš domov lazený do takového retro, až vintage stylu a k tomu ten čalouněný nábytek vypadá skvěle. Teď jsem si například nad naší čalouněnou sedačku pořídila nový obraz odsud: https://www.antikart.cz. smajlik - 99

 
novaklen13
novaklen13 - 26.1.2022 21:42

Čalouněný nábytek je super, taky doma máme pár čalouněných křesel. Vybrali nám je sem designéři z http://www.pwinterier.cz/ kteří se nám pár měsíců zpět starali o redesign celého bytu. Musím říct, že jsem ráda, že jsem zvolila právě je, měli totiž ohledně organizace věcí a nábytku tady u nás opravdu skvělé nápady.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57053.
Archiv anket.