Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Klášterec nad Ohří. Půvabné městečko, které si zamilujete.

Klášterec nad Ohří. Půvabné městečko, které si zamilujete.

Klášterec nad Ohří je půvabné město ležící mezi Krušnými a Doupovskými horami. Je jako stvořené k rodinnému výletu. Můžete zde obdivovat památky, na zdejším zámku je expozice nádherného porcelánu, jakož i expozice určená pro děti. Jsou zde i malé lázně a v letním období se můžete osvěžit v místním venkovním akvaparku.

Na náměstí Dr. Edvarda Beneše stojí pozoruhodná novorenesanční radnice s osmibokou věží, hodinami i cimbuřím. Je zde barokní mariánský sloup a kašna. Barokní kostel Nejsvětější Trojice stojí rovněž na tomto náměstí. Jeho zařízení je převážně barokní a součástí kostela je taky hrobka šlechtického rodu Thunů. Další městský kostel je rovněž barokní. Je to hřbitovní kostel Panny Marie Utěšitelky, stojící za náměstím na ulici Třebízského. Zdejší dřevěné sošce Panny Marie z 15. století je připisována zázračná moc.

Vydáte-li se z náměstí ulici Zahradní, zanedlouho dojdete do zdejších lázní. Je zde několik zajímavých lázeňských budov v  empírovém stylu a léčivý pramen Evženie, používaný při léčbě zažívacího ústrojí.

Na náměstí navazuje zámecký anglický park. Za kostelem Nejsvětější Trojice, už v zámeckém parku, stojí Salla terrena- nádherný barokní letohrádek s terasou a arkádovou chodbou. Na terase a před ní byly umístěny sochy vynikajícího barokního sochaře Jana Brokofa.

Porcelánová nádhera, víly, strašidýlka i vyhlídková věž

V novogotickém zámku s věží je pozoruhodná sbírka porcelánu. První zámecký okruh tvoří Muzeum českého klášterec zámekporcelánu. Je zde největší sbírka českého porcelánu na světě, čítající okolo šesti tisíc kusů. Seznámíte se zde s více než dvousetletou historií výroby porcelánu v Čechách. K prvnímu okruhu patří taky návštěva výstavní galerie Thun. Druhý zámecký okruh tvoří zase Muzeum čínského, japonského a evropského porcelánu. Jsou zde umístěny orientální porcelánové předměty z Číny a Japonska a výrobky z francouzských, německých a vídeňských porcelánek. K tomuto okruhu patří i návštěva hrobky šlechtického rodu Thunů.

Zdejší porcelán, to je vážně nádhera. Člověk váhá, zda si má vybrat zámecký okruh s tuzemským nebo zahraničním porcelánem. Tak mnohdy projde oběma okruhy.

Jste-li na výletě s dětmi, nemůžete vynechat třetí zámecký okruh, Pohádkovou zemi Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Kopeckých. Ve společnosti zdejších skřítků, víl a strašidýlek vám i vašim dětem bude jistě dobře.

K tomuto okruhu patří rovněž výstup na zámeckou vyhlídkovou věž. Je zde ještě čtvrtý zámecký okruh, který zahrnuje jednotlivé zámecké výstavy a expozici drahých kamenů, achátů, jaspisů a ametystů, z nalezišť okolo města Klášterce nad Ohří. Taky se zde seznámíte s těžbou a zpracováním železných rud v Krušných horách a navštívíte galerii Thun. V zámeckém anglickém parku, který obklopuje zámek a lemuje jej řeka Ohře, rostou vzácné dřeviny.

V letních měsících můžete navštívit městský venkovní akvapark, s osmi bazény, třemi tobogány, skluzavkami, vodním hřibem a spoust dalších vodních atrakcí. V prostorách akvaparku je občerstvení a taky parkoviště.

 

Foto: www.muklasterec.cz

Jiří Glet


23.5.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Klášterec nad Ohří. Půvabné městečko, které si zamilujete.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Riki
Riki - 23.5.2011 16:26

Ťapina: na tom se nic nezměnilo. Byla jsem tam na podzim, a tak mrtvé město, kde je o víkendu absolutně všude všechno zavřeno, to se jen tak nevidí. smajlik - 42

 
Ťapina
Ťapina - 23.5.2011 15:15

Na Klášterec mám především tu vzpomínku, jak jsme tam jednu červencovou sobotu odpoledne prochodili celé město křížem krážem ve snaze najít jednu jedinou otevřenou hospodu a podařilo se to až po několika hodinách. Ale jinak je tam pěkně smajlik - 16

 
Czepeřička
Czepeřička - 23.5.2011 11:27

Moje rodiště, bydliště.smajlik - 60smajlik - 47 jak já římkám, můj milovaný Teplákovsmajlik - 43

 
Almega
Almega - 23.5.2011 9:00

Jo,tam jsem jezdívala s dětmi do akvaparku....naposledy jsme tam byli asi před 5 lety,zámek je zajímavý i hrobka....Je to od nás kousek,možná v létě zajedu na tobogán....

 
.slunecnice.
.slunecnice. - 23.5.2011 1:11

smajlik - 60smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.