Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Cvičení nemusí být mučení

Cvičení nemusí být mučení

Pryč jsou ty doby, kdy jsme se ve čtyřiceti stávaly babičkami, pečovaly o vnoučata a staraly se o zahrádku...Doba se mění, aktivní věk se prodlužuje, chceme vypadat dobře i v trochu pokročilejším věku.

Pravda, máme tu zázraky plastických chirurgů, ty pomohou s váčky pod očima, vráskami, popraskanými žilkami, nadbytečným tukem... Ale bolavá záda, zkrácené a ochablé svaly, na ty estetická medicína neplatí.

Pryč je i doba, kdy chtít pro sebe něco udělat a zasportovat si, znamenalo především zavřít se do tělocvičny plné vysportovaných mladic a skákat a ničit si klouby za doprovodu hlasité muziky a pokřiků instruktora. Dnes, díky novým trendům, přichází na pravidelné lekce i klientky vyššího věku, ženy s nadváhou a nechybí ani muži.

Například Pilates - metoda bezkonkurenčně vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku; pilates představuje program balančního, silového a strečingového charakteru pro všechny věkové ck lenka cvičící ženykategorie, zaměřeného na formování postavy a odstraňování špatných hybných stereotypů držení těla a zlepšuje mobilitu páteře.

Fyzioterapeut, MUDr. Dušan Šponar, který vede řadu kurzů cestovní kanceláře Lenka, dodává. „Pilates, Body Ball, Gyro metoda (gyrokinesis), tradiční jóga, jógové a rehabilitační techniky jsou vhodné pro kohokoliv bez rozdílu věku. Cvičení kompenzuje negativní efekt jednostranného zatěžování, napomáhá správnému držení těla. V józe navíc zvyšuje efekt pro psychickou relaxaci.“

Dalším velmi vhodným cvičením pro všechny ženy a muže středního vyššího věku je SM Systém - cesta, jak aktivním cvičením odstranit bolesti zad, deformity páteře a přetížení velkých kloubů.

Jde o metodu cvičení se speciálním elastickým lanem, která fixuje návyky jak správně zapojovat především zádové svaly.

Z dalších vhodných aktivit, které ve svém portfoliu nabízí cestovní kancelář Lenka, jsou různé druhy Yogy, jejichž cílem je zklidnění mysli, harmonizace těla a energie, hloubkové zpevnění svalů a celkové uvolnění. Pro mobilizaci páteře určitě jedno z nejlepších cvičení.

Ale nabízí se i řada dalších činností, které našemu tělu prospívají aniž bychom museli hodiny skákat v aerobním tempu a odcházet z lekcí propocení s bolestmi různých částí těla - Feldenkreisova metoda, cvičení pánevního dna, cvičení na velkých či malých míčích (Body Ball, Over Ball)...

 

Další informace najdete na: www.cklenka.cz 

Komerční článek


30.5.2011   Rubrika:   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Cvičení nemusí být mučení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sofiii
Sofiii - 27.3.2023 10:03

Máte někdo oblíbenou značku strojů na cvičení? Je jich na trhu mnoho a nevím, které jsou kvalitní.

 
Lidunkaaa
Lidunkaaa - 28.9.2022 18:56

Slyšeli jste někdy o hormonální józe pro muže?

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 15.1.2019 19:59

Pokud člověk cítí ke cvičení odpor, patreně ho to nikdy bavit nebude a tím pádem nedojde k vysněným cílů. Já jsem také dlouho měla problém nalézt tu správnou aktivitu, díky které bych zhubla a zároveň by mě i bavila. Naštěstí jsem však narazila na https://kurzyazazitkyonline.cz/pilates-pro-zacatecniky/ , díky čemuž jsem objevila cvičení pilates.

 
Pentlička
Pentlička - 30.5.2011 19:42

Já jsem chodila na jógu střídavě od svých cca 30ti let a nikdy nebyl žádný problém. Žádné vysportované mladice tam nebyly. V mém posledním kursu, kam jsem chodila předloni, jsme byly samé ženy 50+ a jedna paní měla hodně přes 70.

 
Jarča*
Jarča* - 30.5.2011 14:04

Riki: divné. Já už chodila na několik kursů jógy, podle toho jak jsem kde našla, co mi časově vyhovovalo, a byli tam lidi všech věkových (i váhových) kategorií. Byly avizováno i jestli je to pro začátečníky nebo pokročilé. Jednou jsem se dokonce ocitla někde v Sokole mezi převážně důchodci a ve svých asi 40 letech jsem si připadala jako mláděsmajlik - 16 A óóm jsme nehučeli nikdesmajlik - 68

 
Riki
Riki - 30.5.2011 13:57

Na jógu jsem šla - jednou. Nikdy více. Ač inzerováno jako vhodné cvičení pro dámy středního věku, byla jsem tam jediná vykopávka, které bylo víc než 25 let, jinak právě samé výše zmíněné štíhlounké vysportované mladice, kterým vůbec nečinilo obtíže si dát "nohu za krk" a zaujímat všechny požadované polohy a ještě v nich provádět dechová cvičení a meditaci. Zatímco já nebyla schopná se srovnat ani do té nejjednodušší pozice, natož hlubokomyslně hučet "óóóm". Po tomto zážitku jsem utrpěla těžkou trudnomyslnost, co se týče jógy všeobecně a mladých křepkých dívek zvlášť. smajlik - 42

 
Pentlička
Pentlička - 30.5.2011 13:53

Když mě tyhle cvičení v tělocvičně DĚSNĚ nebaví. Mám ráda plavání (nejradši v čistém teplém moři), turistku v krásné přírodě, projížďky na kole a na běžkách v ne moc kopcovitém terénu a ne moc daleko. Ještě snesu jógu, ale to je tak všecko.

 
Almega
Almega - 30.5.2011 12:11

Já jedině snesu plavat,jezdit na bruslích nebo inlajnech,na koloběžce a dost.Ztuhlá jsem po jízdě autem,ale to už tak přináší věk.

 
Jarča*
Jarča* - 30.5.2011 11:53

Almega: já jsem jako dítě tělocvik taky nesnášela, připadala jsem si (a asi jsem i byla) jako největí nemehlo ze třídy. Ale sedavé zaměstnání mě donutilo jít se občas protáhnout. Jak to nějaký čas zanedbávám, cítím, jak jsem zatuhlá. A jóga a pilates jsou i skvělá relaxace.

 
Almega
Almega - 30.5.2011 11:42

iljanka: No v životě jsem se nedotkla ani konci prstů země-ani za mlada,protože mám o dost kratší ruce a je to v podstatě pro mě nemožné,ani kdybych se ucvičila....Jinak nemám ráda takovéto výše uvedené cvičení,zvracela jsem odporem (symbolicky!) k rozcvičkám,TV ve školách....Jóga mě též neza...

 
iljanka
iljanka - 30.5.2011 11:00

do výčtu vhodných cvičení pro "dříve narozené" bych přidala ještě tajči. Je to výborné cvičení, kde každý cvičí podle svých možností a dechu, pomalu, v soustředění. Za těch 6 let, co tajči cvičím, jsem sice nijak moc nezhubla, ale jsem ohebnější, dokonce se mi už zase daří zvednout se na lyžích, aniž bych lyže musela vypnoutsmajlik - 68 a není problém dotknout se v předklonu země dlaněmi.smajlik - 35

 
iljanka
iljanka - 30.5.2011 10:52

kosmokosmo: smajlik - 31smajlik - 31smajlik - 61

 
Jarča*
Jarča* - 30.5.2011 8:20

Pilates je fajn - konečně jsem objevila cvičení, kdy se člověk prima protáhne a posílí a přitom nejde domů zpocený a vyřízený, což už nemám ve svém věku zapotřebísmajlik - 68 Akorát by to chtělo častěji.

 
Linda
Linda - 30.5.2011 8:14

O zahrádku s starám a do vnoucat doufám je daleko. Proti pohybu jako takovému nic nemám, ale nasnásím organizované hromadné pocení.

 
kosmokosmo
kosmokosmo - 30.5.2011 1:54

Ja bych se chtela starat o vnoucata a o zahradkusmajlik - 91

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.