Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Zámek Napajedla se připojí k akci nazvané Dny evropského dědictví, které se uskuteční od 10. do 18. září. Tyto dny se každoročně konají v měsíci září. Díky nim se lidem otevírají brány nejzajímavějších památek, budov a objektů, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Zámek v Napajedlích si lidé mohou prohlédnout denně od 10 do 18 hodin, výjimkou je jen sobota, kdy bude uzavřen prohlídkový okruh. Ostatní výstavy a prostory barokního sídla ale zůstanou návštěvníkům otevřeny.

 

„Dny evropského dědictví jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. My se k nim poprvé připojujeme také a navíc návštěvníkům umožníme prohlédnout si zámecké sály a komnaty za zvýhodněné vstupné,“ přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.

Dospělí za prohlídku historických sálů zaplatí 70 korun, senioři a děti pouze 40 korun. Prohlídky se konají každý den od 10.00 do 16.00.

Návštěvníci mohou zavítat ale také velmi zajímavou výstavu Afrika dokumentující život, tradice, faunu i flóru černého kontinentu. V přízemí zámku je k vidění i expozice historických kočárků a panenek. Kromě výstav funguje v zámku i kavárna s letní terasou, kde si mohou návštěvníci pochutnat na nejrůznějších delikatesách. Připraveny jsou rozličné pochoutky s ovocem, čokoládou a dalšími ingrediencemi. V nabídce jsou také domácí džemy, med či bylinkové čaje od bylinářů z Bílých Karpat (chráněné krajinné oblasti) z venkovského statku SunJardin.

V zámku Napajedla se však na podzim chystá celá řada akcí. Jednou z nich bude koncert Roberta Křesťana a skupiny Druhá tráva. Ten se uskuteční 23. září, v průběhu dne se uskuteční také autogramiáda Rudolfa Švaříčka – autora výstavy AFRIKA. Vstupenku na koncert si lze zakoupit nebo rezervovat přímo v zámku. Dále se lidé mohou těšit na Univerzitu Feng-shui, která odstartuje 24. září. Ve stejný den se v zámku uskuteční také 12. ročník oslav sv. Václava v Napajedlích. Moravský kulinářský institut chystá pro milovníky vaření a dobrého jídla celou řadu zajímavých kurzů. Více informací o programu naleznou zájemci na www.zameknapajedla.cz.

Redakce


9.9.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Zámek Napajedla Zámek Napajedla  

Diskuse ke článku - Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152716.
Archiv anket.