Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Jižní Čechy jsou bezpochyby nejkrásnějším a nejmalebnějším koutem naší vlasti. Připomeňme si ta nejkrásnější města, která se rozkládají v kraji Rožmberků, rybníků a v podhůří Šumavy.

 

Český Krumlov

Jen těžko můžeme začít článek o nejkrásnějších jihočeských městech jinde než v Českém Krumlově. Tento klenot se rozkládá v zákrutech Vltavy a často bývá považován za nejkrásnější české město vůbec. Nejde jen o obří komplex zámku a malebné staré město. Atraktivitu Krumlovu dodávají i četné kulturní akce, v jejichž rámci město navštíví největší hvězdy světové hudební a umělecké scény. Na světové úrovni jsou i zdejší služby. Například v oblasti ubytovaní Český Krumlov představuje naprostou špičku.

 

Jindřichův Hradec

Jenom o něco málo menší než krumlovský je zámek v Jindřichově Hradci. Rozsáhlé vodní plochy a půvabná architektura z něj dělají jedno z nejkrásnějších měst České republiky vůbec. cesky krumlov

 

Třeboň

Rybníkářská metropole, město Rožmberků a lázně. To vše představuje Třeboň. Navštívit tu můžete renesanční zámek, Schwarzenberskou hrobku a nepochybně největší atrakcí je rybník Svět a Zlatá stoka.

 

Tábor

Město Tábor láká návštěvníky především svou historií spojenou s husitským hnutím. Centrum města je památkovou rezervací, jsou zde zachovány pozůstatky hradu a nepochybně zajímavý je i rybník Jordán. Za návštěvu stojí i místní botanická zahrada s více než čtyřmi tisíci druhy rostlin.

 

Písek

Posledním městem našeho výčtu je Písek. Kromě známého faktu, že je zde nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách, návštěvníky láká každoroční filmový Festival nad řekou nebo pozůstatky kamenného hradu.

Komerční článek


7.11.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,4/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
osmnactka18
osmnactka18 - 1.7.2017 19:03

Pěkné tipy, do Jindřichova hrade se příští víkend chystáme. Našli jsme si moc pěkné ubytování na booking.com a jelikož jsme využili tohoto cashbacku https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/cestovani/booking.com dostali jsme 4,15 % z ceny zpátky :) no není to paráda?

 
Lužka
Lužka - 5.1.2012 16:09

Holky, jestli hledáte senza dovču u nás, mám pro vás dobrý tip (ne reklamu). V létě jsem byla i s rodinou týden na chatě v beskydech - nádhera ve dne i v nocismajlik - 68. Děcka se přes den vybláznili a večer usnuli ještě ve stoje. Počasí nám přálo, okolí krásné, co víc si přát? Chatu jsem našla na www.zars.cz

 
YXH
YXH - 7.11.2011 18:08

Cela republika je krasna, jenom clovek musi otevrit oci. Krumlov miluju, byli jsme tam nekolikrat a pokazde se najde neco noveho k objevovani. smajlik - 47

 
Světlonoska
Světlonoska - 7.11.2011 17:21

smajlik - 95V Písku jsem roky bydlela,tak ten kraj i město moc dobře znám,u nas je krásně všudesmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 138593.
Archiv anket.