Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Jižní Čechy jsou bezpochyby nejkrásnějším a nejmalebnějším koutem naší vlasti. Připomeňme si ta nejkrásnější města, která se rozkládají v kraji Rožmberků, rybníků a v podhůří Šumavy.

 

Český Krumlov

Jen těžko můžeme začít článek o nejkrásnějších jihočeských městech jinde než v Českém Krumlově. Tento klenot se rozkládá v zákrutech Vltavy a často bývá považován za nejkrásnější české město vůbec. Nejde jen o obří komplex zámku a malebné staré město. Atraktivitu Krumlovu dodávají i četné kulturní akce, v jejichž rámci město navštíví největší hvězdy světové hudební a umělecké scény. Na světové úrovni jsou i zdejší služby. Například v oblasti ubytovaní Český Krumlov představuje naprostou špičku.

 

Jindřichův Hradec

Jenom o něco málo menší než krumlovský je zámek v Jindřichově Hradci. Rozsáhlé vodní plochy a půvabná architektura z něj dělají jedno z nejkrásnějších měst České republiky vůbec. cesky krumlov

 

Třeboň

Rybníkářská metropole, město Rožmberků a lázně. To vše představuje Třeboň. Navštívit tu můžete renesanční zámek, Schwarzenberskou hrobku a nepochybně největší atrakcí je rybník Svět a Zlatá stoka.

 

Tábor

Město Tábor láká návštěvníky především svou historií spojenou s husitským hnutím. Centrum města je památkovou rezervací, jsou zde zachovány pozůstatky hradu a nepochybně zajímavý je i rybník Jordán. Za návštěvu stojí i místní botanická zahrada s více než čtyřmi tisíci druhy rostlin.

 

Písek

Posledním městem našeho výčtu je Písek. Kromě známého faktu, že je zde nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách, návštěvníky láká každoroční filmový Festival nad řekou nebo pozůstatky kamenného hradu.

Komerční článek


7.11.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pět nejkrásnějších měst jižních Čech

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
osmnactka18
osmnactka18 - 1.7.2017 19:03

Pěkné tipy, do Jindřichova hrade se příští víkend chystáme. Našli jsme si moc pěkné ubytování na booking.com a jelikož jsme využili tohoto cashbacku https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/cestovani/booking.com dostali jsme 4,15 % z ceny zpátky :) no není to paráda?

 
Lužka
Lužka - 5.1.2012 16:09

Holky, jestli hledáte senza dovču u nás, mám pro vás dobrý tip (ne reklamu). V létě jsem byla i s rodinou týden na chatě v beskydech - nádhera ve dne i v nocismajlik - 68. Děcka se přes den vybláznili a večer usnuli ještě ve stoje. Počasí nám přálo, okolí krásné, co víc si přát? Chatu jsem našla na www.zars.cz

 
YXH
YXH - 7.11.2011 18:08

Cela republika je krasna, jenom clovek musi otevrit oci. Krumlov miluju, byli jsme tam nekolikrat a pokazde se najde neco noveho k objevovani. smajlik - 47

 
Světlonoska
Světlonoska - 7.11.2011 17:21

smajlik - 95V Písku jsem roky bydlela,tak ten kraj i město moc dobře znám,u nas je krásně všudesmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 100188.
Archiv anket.