Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Předvánoční jarmark v Regionálním muzeu Mělník

Předvánoční jarmark v Regionálním muzeu Mělník

Regionální muzeum Mělník všechny srdečně zve na již jedenáctý ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku, který se bude konat v sobotu 3. prosince 2011 od 9.00 do 17.00 hodin ve všech prostorách muzea . Více než tři desítky prodejců, řemeslníků a jarmarečníků budou nabízet kvalitní tradiční řemeslnické zboží adventně a vánočně laděného charakteru. K vidění bude například umění perníkářů, svíčkařů, hrnčířů. Na Mělníku by se také měly představit skleněné vánoční ozdoby známé z tradičních dílen Bergerů – Juklů. Chybět nebude batika, dřevěné hračky, šperky z nejrůznějších materiálů, práce ze dřeva, bylinkářské produkty, decoupage, skleněné dárky, výrobky dětí z místní školy nebo vánoční vazby a dekorace. Čekají vás pestré ukázky řemeslných technik např. perníkářství, figurky ze šustí, drátkování aj. Všichni velcí i malí návštěvníci budou mít taktéž možnost shlédnout právě probíhající výstavu „Od Ondřeje do Silvestra“, která je provede již zapomenutými tradicemi adventního a vánočního času našich předků.  

Jarmark doplní koutek s možností vyrobit si se zkušenou lektorkou drobný dáreček či obal na dáreček. Vstupné na jarmark činí 15 Kč dospělí a 10,-Kč děti 6-15 let (je v něm zahrnuto vstupné na výstavu). Přijďte k nám zažít atmosféru blížících se vánočních svátků! Těšíme se na vás…

 

Od Ondřeje do Silvestra v Regionálním muzeu Mělník 

Letošní téma vánoční výstavy vás zavede na venkov konce 19. století, v době adventu jarmark
a Vánoc. Poklidnou dobu adventu přerušovaly a především dětem zpříjemňovaly obchůzky mnohých postav, které vám výstava v našem muzeu připomene, s některými se možná „osobně“ seznámíte poprvé. Přiblížíme vám i atmosféru tehdejšího Štědrého dne a večera s řadou pověrečných praktik, pomocí kterých se naši předkové pokoušeli rozpoznat svou budoucnost. Koneckonců budete-li chtít, můžete jejich prostřednictvím vstoupit do starých časů i vy sami.

Tak přijďte, nebudete litovat!

Otevřeno od 25.11. 2011 – 8.1. 2012 od úterý do neděle od 9,00 – 12,00 a od 12,30 – 17,00 hod.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 24.11. 2011 od 17,00 hod. ve velkém sále muzea. V hudebně dramatickém programu vystoupí děti ze ZŠ J. Seiferta pod vedením Klementiny Průchové.

 

Poslední ročník Adventní a vánoční kuchyně našich babiček a prababiček X.kuchyně babiček

Regionální muzeum Mělník zve srdečně všechny návštěvníky blízké i přespolní na derniéru ochutnávky adventních a vánočních jídel z kuchyní našich předků. Tento poslední ročník, který se nemohl loni konat, nabídne výběr z jídel, která Vám nejvíce chutnala v předcházejících devíti ročnících. Můžete se tedy těšit na kaštanovou pěnu, hubník či smažené žáby po francouzsku, kančí kýtu se šípkovou omáčkou anebo smažené jablkové knedlíky.

Přijďte a neváhejte ochutnat jídla, která doma běžně nevaříte nebo na ně nemáte recept. Přílohou vstupenky je receptář.

Vstupné 80,-Kč. Otevřeno v pátek – sobotu 9.- 10.12. 2011 od 10,00 – 17,00 hod. v malém sále muzea.

 

www.muzeum-melnik.cz

Redakce


15.11.2011   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Předvánoční jarmark v Regionálním muzeu Mělník

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 15.11.2011 11:36

Hned bych se tam šla podívat....a ochutnat....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.