Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zakopane. Krásné dřevěné město pod Tatrami.

Zakopane. Krásné dřevěné město pod Tatrami.

Mnozí z vás dobře znají Tatry ze slovenské strany hor. Jestliže však máte zájem podívat se na tyto hory z polské strany, měli byste navštívit město Zakopane. Město má neopakovatelnou atmosféru. Je to pestrá směsice půvabné dřevěné architektury, obchodů a obchůdků, muzeí a galerií a tradičního Goralského folklóru.

Páteří města je 1 km dlouhá ulice Krupowki. Je lemována krásnými dřevěnými domy, jezdí po ní drožky tažené koňmi a v zimě táhnou koně sáně. V této ulici najdete restaurace, hotely, kavárny, galerie, Tatranské muzeum i divadlo. V některých hotelích a restauracích vyhrává lidová Goralská muzika.

zakopaneJe zde taky obchodní centrum a vedle butiků se zbožím světových značek zde najdete i obchody s typickou polskou produkcí. Jsou to kvalitní sýry, připomínající slovenské oštěpky, kůže ve všech podobách, výrobky z vlny a zajímavé suvenýry ze dřeva.

Přímo z města vede lanovka na horu Gubalowku 1123 m. n. m. Je odtud pěkný výhled na město a Tatry. V okolí města je mnoho sjezdovek a vleků. V letním období se můžete vydat na desítky kvalitních turistických tras.

Zakopané, ležící pod tatranskými štíty, je vlastně hlavním městem polské zimní i letní turistiky.

Jiří Glet


5.12.2011   Rubrika: Na výlet do ciziny   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zakopane. Krásné dřevěné město pod Tatrami.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Hugo-z-hor
Hugo-z-hor - 5.12.2011 14:23

Můj taťka do Zakopaneho jezdil jako doprovod na paralympijské hry, takže na tohle město ráda vzpomínám. Díky za připomenutí smajlik - 47

 
Světlonoska
Světlonoska - 5.12.2011 9:24

smajlik - 76Škoda jen,že je trochu z rukysmajlik - 39

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.