Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Řešíme s manželem docela dilema. Měli jsme naplánovanou dovolenou do Egypta a moc jsme se na ni těšili. Čekali jsme, až naše mladší dcerka trochu povyroste a poctivě šetřili, abychom si mohli splnit náš sen. Hlavně já jsem vždycky moc chtěla Egypt navštívit, vidět na vlastní oči pyramidy, Luxor… A teď, když bych se konečně mohla dočkat, mám obavu se tam i s rodinou vypravit.

Důvodem jsou společenské změny, které zde nastaly. Podle všeho to vypadá, že Egypt už nebude pro turisty z Evropy tou nejlepší zemí ke strávení dovolené. Z radikálních islamistů mám strach a co jsem zatím četla, tak se mi zdá, že oprávněný.

Manžel to tak katastroficky nevidí, myslí si, že je to jen nafouknutá bublina, kdyby tam prý nebylo bezpečno, tak by cestovky Egypt nenabízely. A k tomu zatím nedošlo. Přesvědčuje mne, abychom jeli, ví, jak jsem po tom vždycky toužila a nikdy si to nemohla splnit.

jeli byste na dovolenou do egypta?Já nevím, moc bych chtěla a zároveň se bojím. Pokud bychom se rozhodli jet, asi určitě bych neriskovala brát s sebou naše dcery, kterým je 8 a 6 let. Ale to mi zase nepřipadá fér vůči nim, na další dovolenou u moře pro všechny čtyři bychom už neměli. I na tuhle dovolenou jsme dlouho šetřili, než jsme měli pohromadě potřebný obnos. Ani jeden z nás nemá velký plat, takže jsme to škudlili doslova korunku ke korunce.

Jaký je váš pohled na dovolenou v Egyptě v současné době? Riskovaly byste to, nebo radši ne? Možná, že teď ještě je poslední šance se tam podívat, jestli se tam ten islámský režim prosadí, tak za rok už může být všechno ještě horší.

Martina


30.1.2012   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 33   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jeli byste na dovolenou do Egypta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
osmnactka18
osmnactka18 - 29.6.2017 20:42

My letos jedeme do Egypta poprvé, tak jsme docela zvědaví :) Ubytování jsme si zajišťovali přes booking.com, přičemž jsme využili této akce https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/cestovani/booking.com a získali jsme 4,15 % z ceny zpět. Pokud ještě nemáte zajištěné ubytování, tak rozhodně doporučuji!

 
spanysek
spanysek - 4.7.2012 19:16

Ahoj, no my do Egypta jezdíme každoročně a máme to tam moc rádi:-) Akorát letos jedem s jinou cestovkou, s www.neckermann.cz a jedeme přímo sem: http://www.ckneckermann.cz/egypt/leto-u-more/eg/destinace.html

 
ozon
ozon - 6.2.2012 6:21

Já bych tedy nejela ani zadarmo , obzvlášť co se tam teď děje včetně střílení...

 
Esme
Esme - 31.1.2012 12:32

Co se týká bezpečnosti - všude jsou ozbrojené hlídky, byl to dost zvláštní pocit, ale nic co by se nedalo překousnout; v oblasti Marsa Alam kde jsme byli je vždycky jen hotel, personál a kolem poušť, takže jsme se nepokojů moc nebáli. Ve větším městě by to asi bylo jiné - potkali jsme rodinu která se vracela z týdenní poznávačky a říkali že to bylo zajímavé, ale hrozně únavné a už by znovu nejeli, že na vše měli hrozně málo času a nic si pořádně neprohlédli, a o zážitcích s městkými prodejci vykládali úplné horory. smajlik - 42

 
Esme
Esme - 31.1.2012 12:27

Byli jsme v Egyptě před třemi týdny, chtěli jsme kamkoli kde bude sluníčko ale ne moc horko, a Egypt je za rohem a počasí je tam touhle dobou opravdu přesně podle našich představ - 20-25°C, mírný větřík, na překonání naší zimy ideální.
Přesto budu příště hledat jinou destinaci, protože jsem se mezi těmi muslimy necítila dobře... prostě ne, to člověk pozná, koukají na vás s nechutí a usmívají se jen za peníze, na zvyky běžného Evropana jsou navíc tamní prodavači neskutečně vlezlí a nemáte nikde trochu klidu. Krom toho počasí a krásného moře tam nic zajímavého není, co by se nedalo zhlédnout na netu.
Byli jsme na celodenním výletě v Luxoru - zvažte zda byste malé dítě vzala - já si to tedy ani nechci představovat, sama jsem jen té cesty měla plné zuby. Děti max. do hotelu a celý den zabavit u moře. Ovšem jídlo nic moc, hygiena se tam moc nenosí, velké nebezpečí zdravotních problémů... ne, nejela bych s nimi.

 
Léthé
Léthé - 30.1.2012 20:25

Asi tak....kdo má být pověšen, nemůže se utopitsmajlik - 68. Jela bych...osudu nikdo neunikne.

 
Juana
Juana - 30.1.2012 19:38

kubikm: Moji rodiče jezdí do Egypta už léta, vždycky v říjnu, a i v drahém středisku zažili, že tam chlap chytil takovou srágoru, že tam málem umřel, nakonec skončil v nemocnici. Ani antinal mu nepomáhal.

 
kubikm
kubikm - 30.1.2012 17:03

s manželem na poznávačku
celá rodina se plácnout k moři, kde je dobré koupání a civilizace...jinak budou mít děti akorát průjem...

 
Lissie
Lissie - 30.1.2012 14:49

IVUSKA 56: Já bych to neriskla, nestálo by mi to za to, ať je riziko jak chce celké nebo malé. Ale přiznávám, že já politickou situaci (tady ani jnde) nijak programově nesleduji, takže mám jen velmi všeobecné povědomí o tom, co se tam děje. Takže i z toho důvodu píšu, že to musí zvážit sama, jak moc chce jet a co je ochotná pro to risknout. Protože je fakt, že tisícům tiristům se tam nic nestane a pár ano. Problém je, že človšk může být mezi těmi pár. No, tak já bych si tedy fakt ČR za dovolenkovou destinaci nevybralasmajlik - 64. Nic proti patriotům, ale vím o stovkách jiných míst, kam bych se podívala raději, než je "středně-východní" Evropasmajlik - 68.

 
Kassy
Kassy - 30.1.2012 14:44

Jestli bych jela nebo nejela vzhledem k politické situaci, to ti teď nepovím, to bych nejdřív musela chvíli hledat informace - což doporučuju i tobě - nespoléhat jen na to, co se píše v našich médiích, ale najít si informace na webu ministerstva zahraničí, české ambasády v Egyptě případně jestli máš nějakou možnost od někoho, kdo tam nedávno byl nebo přímo od místních (já bych se třeba poptala kolegů, kteří odtamtud pochází a mají zprávy od svých rodin, ale je mi jasné, že takovou možnost nemá každý).
A co se týče otázky, jestli s sebou vzít děti - já bych je nebrala, ne v tomhle věku. Předpokládám, že Egypt není tvým snem kvůli plážím a hotelovým resortům, ale kvůli památkám. S dětmi si památky nejspíš neužiješ, je to nebude bavit, budou otrávené a ty místo abysis prohlížela Luxor, budeš hledat zábavu pro děti a přesvědčovat je, že to horko ještě chvíli vydrží. Nebude to příjemná dovolená ani pro tebe ani pro děti. Jela bych jen s manželem, pokud máte kde děti nechat. A jestli ti jde o památky, jella bych mimo hlavní turistickou sezónu, v chladnějších měsících a zvolila vyložene poznávací zájezd. Co ušetříte za cestu mimo hlavní sezónu a za děti, odložte, během roku ještě něco došetřete a příští rok můžete jet i s dětmi na válecí dovolenou k nějakému evropskému moři.

 
rychlonožka
rychlonožka - 30.1.2012 14:41

Cairo, já přece vím, že v Itálii ani v Chorvatsku nebudou k vidění pyramidy a vše ostatní, po čem prahne cestovatelka Martina! Jen si myslím, že pro ty děti by tam moře bylo bezpečnější. předpokládám, že u něj ještě vůbec nebyly. Martina uvažuje správně, když pochybuje, zda ty vynaložené peníze, těžce našetřené, budou s ohledem na děti dobře investované. Snad by měla do Egypta jet sama s kamarádkou, stejně zainteresovanou, a manžel s dětmi na nějaký bezpečný oddycháč v Evropě s pohodlným odjezdem a příjezdem od místní cestovky přímo v jejich městě?

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 30.1.2012 12:29

Lissie: Kolik bylo v Egyptě při těchto nepokojích zraněno turistů, nemluvě o češích. Kdyby jste viděly co zahraniční televize vysílají o Česku, tak by jste sem taky nejely.

 
Lissie
Lissie - 30.1.2012 12:25

Pokud jsou Váš sen památky v Egyptě, tak jet jinam, popř. tam pobývat jen v turistickém/hotelovém komplexu, není řešení. Děti bych nebrala určitě, nebavilo by je to a neustálé strachování se o ně, přizpůsobování se jim a vymýšlení zábavy a další starosti s nimi, by Vám neumožnili prožít tu vysněnou dovolenou tak, jak by jste chtěla. A jistě zasloužila, když na ni dlouho šetříte a čekáte, až budou děti větší. Peníze, které by jste utratili za cestu s pobyt detí bych dala bokem. A do příštího roku bych něco došetřila a jela zase někam s nimi, kde by to pro mě bylo vhodnější - Chorvatsko, Itálie, Řecko, apod. a program tam jim přizpůsobila. Stejně tak bych jim to i vysvětlila, že příští rok se pojede takto, že na toto jsou ještě malé a nebavilo by je to. Otázka je ohldně té politické situace, zda teď jet i takto bez dětí. Co se mě týká, já bych asi nejela. Pro mě je zdraví a život důležitější než jakékoliv přání, když to tedy trocfhu vyhrotím a vidím v nejhorším. Zase na druhou stranu chápu takovou dlouhodobou tužbu. Pokud po tom fakt tak moc toužíte, tak by jste asi jet měla, může to tam být asi časem horší. Samozřejmě i lepší, ale tím se člověk asi neutěší, že třeba za x let, to tam bude úplná mírumilovná selanka, což stejně spíš nebude.

 
PEGG
PEGG - 30.1.2012 12:09

Děti rozhodně ne, nebude je to bavit, budou otrávené, unavené a vy nakonec taky. Když už, tak jeďte sami, ale osobně bych asi nejela nikam bez dětí, takže někam k moři, kde to bude i pro ně. Ale přiznám se, že Egypt bych taky ráda viděla, no snad někdy v důchodu, jestli se tam vůbec bude ještě jezditsmajlik - 26

 
tetička
tetička - 30.1.2012 12:03

Poznávačku Egypta jsme dělali před pár lety a musím říct, že děti na ní žádné nebyly, je to docela náročné, přejezd z Hurgády asi půl dne, ráno se vstávalo brzy, pak koleno autobusů přes pohoří, všude ozbrojený doprovod, pak jsme se nalodili a pluli 3 dny po Nilu, vždy vystoupili a prohlédli památky, v Luxoru jsme končily a do Káhiry pokračovali celou noc vlakem,tam hned ráno celoudenní prohlídka, druhý den pyramidy, pak jsme dělali ještě Alexandrii a pak celý den jsme jeli na Sinajský poloostrov, kde jsme potom byli 5 dnů u moře. Památky jsou nádherné, ale bála jsem se celou dobu.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146889.
Archiv anket.