Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Máte chuť si pořádně kulinářsky zahřešit a užít si gurmánský zážitek na pravé české zabijačce? Nyní máte možnost spojit uspokojení svých chuťových buněk s výletem.

Pravou zabijačku totiž připravuje na sobotu 4. února zámek v Napajedlech na Zlínsku. Řezník připraví nejrůznější speciality podle tradičních receptur našich babiček. Od 12 hodin se bude podávat v zámecké restauraci či v přízemí zámku například světlá ovarová i tmavá polévka, tzv. prdelačka. Speciality si lidé budou moci zakoupit i domů.

"Lidé si budou moci pochutnat také na ovaru, prejtu, jelítkách nebo výpečcích se zelím. Zájemci si budou moci napajedlazakoupit i domácí syrové sádlo a další pochutiny," přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.

 

Na gurmánské aktivity v únoru naváže i Moravský kulinářský institut, který nabídne profesionálním i amatérským kuchařům nejrůznější kurzy vaření. Podrobnější informace o kurzech na www.mokul.cz.

Během sobotní zabijačky si návštěvníci zámku mohou ve zdejším golfovém klubu vyzkoušet i golfový simulátor, trenažer, bunker či odpaliště.

Více o programu zámku se dozvíte na www.zameknapajedla.cz.

Redakce


2.2.2012   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivča+3
Ivča+3 - 4.2.2012 13:03

Já bych nedala, jak to prase zabíjejí a z prdelačky se mi dělá špatně, jen na ní pomyslím smajlik - 20. Nesnáším to od dětství, kdy jsem musela povinně jezdit na zabijačky k babičkám. Pak se všichni nametli a bylo po smajlik - 79

 
Lissie
Lissie - 2.2.2012 10:40

Tedy, jednou bych to chtěla zažít. I když jsem z vesnice, tak jako celkom mládě jsem to už vůbec nestihla zažít. Znám to tak leda z Postřižin ajiných filmů a to se mi sbíhají sliny. Tak snad to jednou podniknu a někam si na takovou akci zajedu, ale teď se to bohužel nehodí. Tak třeba příští rok...

 
sharon
sharon - 2.2.2012 10:30

super smajlik - 47
jen opravím...moravská zabíjačka.....smajlik - 47
těch jsem si užila jako dítě u stařenky...smajlik - 45

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.