Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Máte chuť si pořádně kulinářsky zahřešit a užít si gurmánský zážitek na pravé české zabijačce? Nyní máte možnost spojit uspokojení svých chuťových buněk s výletem.

Pravou zabijačku totiž připravuje na sobotu 4. února zámek v Napajedlech na Zlínsku. Řezník připraví nejrůznější speciality podle tradičních receptur našich babiček. Od 12 hodin se bude podávat v zámecké restauraci či v přízemí zámku například světlá ovarová i tmavá polévka, tzv. prdelačka. Speciality si lidé budou moci zakoupit i domů.

"Lidé si budou moci pochutnat také na ovaru, prejtu, jelítkách nebo výpečcích se zelím. Zájemci si budou moci napajedlazakoupit i domácí syrové sádlo a další pochutiny," přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.

 

Na gurmánské aktivity v únoru naváže i Moravský kulinářský institut, který nabídne profesionálním i amatérským kuchařům nejrůznější kurzy vaření. Podrobnější informace o kurzech na www.mokul.cz.

Během sobotní zabijačky si návštěvníci zámku mohou ve zdejším golfovém klubu vyzkoušet i golfový simulátor, trenažer, bunker či odpaliště.

Více o programu zámku se dozvíte na www.zameknapajedla.cz.

Redakce


2.2.2012   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pravá česká zabijačka na zámku Napajedla

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivča+3
Ivča+3 - 4.2.2012 13:03

Já bych nedala, jak to prase zabíjejí a z prdelačky se mi dělá špatně, jen na ní pomyslím smajlik - 20. Nesnáším to od dětství, kdy jsem musela povinně jezdit na zabijačky k babičkám. Pak se všichni nametli a bylo po smajlik - 79

 
Lissie
Lissie - 2.2.2012 10:40

Tedy, jednou bych to chtěla zažít. I když jsem z vesnice, tak jako celkom mládě jsem to už vůbec nestihla zažít. Znám to tak leda z Postřižin ajiných filmů a to se mi sbíhají sliny. Tak snad to jednou podniknu a někam si na takovou akci zajedu, ale teď se to bohužel nehodí. Tak třeba příští rok...

 
sharon
sharon - 2.2.2012 10:30

super smajlik - 47
jen opravím...moravská zabíjačka.....smajlik - 47
těch jsem si užila jako dítě u stařenky...smajlik - 45

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127257.
Archiv anket.